Копія
Справа № 822/362/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 січня 2017 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Данилюк У.Т., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до заступника начальника першого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції Бондарчука Д.Л. про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась в суд з позовом до заступника начальника першого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції Бондарчука Д.Л., в якому просить:
- визнати дії відповідача, які виявились в тому, що їй вчасно не було надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову №47830438 від 16.12.2016, неправомірними;
- скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження та постанову №47830438 від 16.12.2016 про накладення арешту.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне.
Згідно з ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", з 01.01.2017 установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1600 грн. Таким чином, розмір судового збору при зверненні до суду фізичної особи із позовом немайнового характеру становить 640 грн.
При цьому, згідно вимог ч.3 статті 6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Предметом позову, з яким звернувся позивач, є три вимоги немайнового характеру (визнання неправомірними дій щодо невчасного надіслання постанови, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, скасування постанови про накладення арешту).
Отже, позивач, звертаючись до суду з такими немайновими вимогами повинен був сплатити до суду судовий збір в сумі 1920 грн. (640 х 3). Однак позивачем при зверненні до суду судовий збір сплачено не було, та не надано доказів, що вона звільнена від такої сплати (такі випадки передбачені ст.5 Закону України "Про судовий збір").
При подачі позовної заяви в Хмельницький окружний адміністративний суд судовий збір належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; призначення платежу - *;101;_____(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); пункт ставок судового збору - 3.1.4.
Також суд звертає увагу позивача на те, що документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Однак, в порушення даної норми, позивачем до позовної заяви витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 16.12.2016 доданий лише в 1 екземплярі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Позивачу слід усунути зазначені недоліки шляхом подання до суду:
- оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 1920 грн.;
- копію витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 16.12.2016.
При цьому суд звертає увагу на те, що позивачем не додано до позовної заяви копій оскаржуваних постанов, однак в обґрунтування позовних вимог вона посилається на норми ЦПК України.
Позивачу слід роз'яснити, що відповідно до ч.1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно зі ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ч.2 ст.384 ЦПК України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Отже, статтями 383-384 ЦПК України встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця під час примусового виконання рішень, ухвалених у цивільних справах, ніж той, що визначений ч.1 ст.181 КАС України.
Тобто, якщо оскаржувані дії та постанови вчинені та винесені на виконання рішення, прийнятого в порядку цивільно-процесуального судочинства, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Таким чином, з метою забезпечення своєчасного та належного захисту своїх прав, позивачу слід ознайомитись (у разі наявності у неї) із змістом оскаржуваних постанов.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до заступника начальника першого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції Бондарчука Д.Л. про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 січня 2017 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк