Ухвала суду № 63366321, 02.12.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2016
Номер справи
804/8432/16
Номер документу
63366321
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

02 грудня 2016 р. Справа №804/8432/16

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Адіоніс» до відповідача 1 Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, відповідача 2 Державної фіскальної служби України, про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

29 листопада 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Адіоніс» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом, у якому просить визнати протиправними дії Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Державної фіскальної служби України щодо відмови у прийнятті податкової декларації ТОВ «Адіоніс» з податку на додану вартість за серпень 2016 року, а податкову декларацію ТОВ «Адіоніс» з податку на додану вартість за серпень 2016 року визнати такою, що прийнята датою її фактичного отримання, тобто 9 вересня 2016 року.

Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Пунктом 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем є субєкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до пунктів 3, 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, складає 1 розмір мінімальної заробітної плати, який на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, у випадку предявлення позову до кількох відповідачів, позивачу належить викласти позовні вимоги до кожного з таких відповідачів, та сплатити відповідну суму судового збору за кожну заявлену немайнову позовну вимогу окремо.

З тексту позовної заяви вбачається, що підприємство не погоджується із діями Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яку вважає належним відповідачем по справі, по відмові у прийнятті податкової декларації, та поряд з цим вважає, що дії ДФС України щодо відмови у прийнятті декларації також є протиправними, оскільки такий субєкт владних повноважень є відправником квитанцій №1.

Суд звертає увагу позивача на те, що повноваження щодо прийняття, обробки звітності та надіслання відповідних документів про отримання, прийняття тощо є повноваженнями органу ДФС, у якого на обліку перебуває платник податків, що також підтверджується обовязками органу ДФС, викладеними у договорі про визнання електронних документів.

У розглянутому адміністративному позові відповідачами визначено Лівобережну обєднану державну податкову інспекцію м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Державну фіскальну службу України, проте не сплачено судовий збір у відповідному розмірі.

Крім того, позивачем не зазначено, кого саме суду належить спонукати до вчинення дії по визнанню прийнятою декларації, оскільки суд не наділений повноваженнями визнання податкової звітності.

За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Адіоніс» до відповідача 1 Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, відповідача 2 Державної фіскальної служби України, про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 грудня 2016 р.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:

- виправленого адміністративного позову із зазначенням відповідача/відповідачів та викладенням позовних вимог до кожного з таких відповідачів, та копій такого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;

- документів на підтвердження сплати судового збору за кожну заявлену вимогу немайнового характеру у відповідному розмірі (з урахуванням сплати 1378 грн.) (у разі зміни змісту заявлених вимог позивачу належить самостійно розрахувати суму судового збору за правилами, визначеними Законом України «Про судовий збір»).

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_1