Справа № 127/25977/16-п
Провадження №3/127/8045/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" грудня 2016 р. м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Іванченка Я.М.,
за участю:
секретаря Дончевської Я.Б.,
представника митниці ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, що надійшли від Вінницької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки Р.ОСОБА_2: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюєчої, паспорт А31002444 виданий 05.03.2008 року офіс 31 ОСОБА_2,
- за ст. ст. 471 та ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0583/401060201/16, 22 жовтня 2016 року о 08 годині 40 хвилин в пункті пропуску «Могилів-Подільський Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час проведення особистого огляду гр. ОСОБА_3, яка обрала проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 6 літрів рідини прозорого кольору з вмістом спирту 92%, яка була розлита в поліетиленові пляшки, що кругом талії на тілі, під колготами, в які вона була одягнута, підперезані хусткою.
Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних ( із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв, якщо вони були відсутні на території України більше ніж 24 години.
Таким чином, громадянка ОСОБА_3О порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у неї товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, та які перемістила через митний кордон України з приховуванням від митного контролю вищевказаний товар, тобто з використанням способу, що утруднює, виявлення таких товарів, тим самим вчинила порушення митних правил, передбачені ст. 471, ч. 1 ст. 483 МК України.
В судове засідання ОСОБА_3 не з'явилася, хоча про дату та час слухання справи була повідомлена своєчасно та належним чином, про що в матеріалах справи міститься її заява, в якій вона також просить суд розглядати справу у її відсутності (а.с.21).
Вислухавши думку представника Вінницької митниці ДФС, враховуючи заяву ОСОБА_3, яка не заперечувала щодо слухання справи у її відсутності, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина останньої у вчиненні правопорушеннь, передбачених ст. 471 МК України та ч.1 ст. 483 МК України знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Так, вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471, ч.1 ст.483 МК України, доводиться: протоколом про порушення митних правил № 0583/401060201/16 (а.с. 2-5);описом предметів (а.с. 15); протоколом особистого огляду гр. ОСОБА_3 (а.с. 8-10); протоколом опитування гр. ОСОБА_3, яким вона підтверджує факт скоєння нею правопорушення (а.с. 17-18); доповідною запискою державного інспектора митниці ОСОБА_4, який проводив митний контроль (а.с. 19).
Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Відповідно до ст. 4 п.57 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Згідно ст. 366 МК України, двоканальна система митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. При цьому громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обовязкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Згідно ст. 471 МК України порушенням митних правил є переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Так судом встановлено, 22 жовтня 2016 року о 08 годині 40 хвилин в пункті пропуску «Могилів-Подільський Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час проведення особистого огляду гр. ОСОБА_3, яка обрала проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 6 літрів рідини прозорого кольору з вмістом спирту 92%, яка була розлита в поліетиленові пляшки, що кругом талії на тілі, під колготами, в які вона була одягнута, підперезані хусткою.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 376 МК України, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.
Таким чином, громадянка Р.ОСОБА_2 ОСОБА_3 порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у неї товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, а також перемістивши вищевказаний товар через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способу що утруднює виявлення предметів, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачені ст. 471 та ч. 1 ст. 483 МК України.
Згідно витягу інформації з ПІК «Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил» ЄАІС громадянка ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил по ст.482, 483 МКУ протягом року не притягувалась (а.с.12).
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно довідки ПП «ОСОБА_5В.» від 24 жовтня 2016 року № 233 вартість рідини прозорого кольору з вмістом спирту 92% встановити неможливо в звязку з відсутністю її на ринку України (а.с.14).
Відповідно до ст. 487 МК, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь її вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винною ОСОБА_3 за ст. 471 та ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення відповідно до ст. 36 КУпАП в межах санкції за більш серйозне правопорушення, а саме санкції, передбаченої ст. 483 МК України, у виді штрафу з конфіскацією вилученого товару.
Відповідно до ст. ст. 519-520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 на користь Вінницької митниці ДФС, витрати повязані зі зберіганням вилученого товару.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_3 слід стягнути на користь держави Україна судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 471, 483, 527, 528 Митного Кодексу України, ст. ст. 16, 36, 40-1, 283, 284 КУпАП, суд -
п о с т а н о в и в:
Визнати винною ОСОБА_3 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 471 та ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень ((код отримувача 38054707, р/р 31116106705002, банк отримувача ГУДКСУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: ОСОБА_3, №0583/401060201/16, 21081100, код: 095 з конфіскацією вилучених товарів: 6 літрів рідини прозорого кольору з вмістом спирту 92%, яка була розлита в поліетиленові пляшки, що зберігається на складі Вінницької митниці в м. Могилів-Подільському.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Вінницької митниці ДФС (код отримувача 39510664, р/р 31251220189176, банк отримувача УДКСУ, МФО 820172, призначення платежу: витрати за зберігання майна по справі про ПМП№ №0457/401060201/16) витрати повязані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 12 гривні 84 копійки.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави Україна (отримувач: УДКСУ у м. Вінниці, код платежу 22030101, Код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО: 802015 № р/р: 31215206700002, призначення платежу: *;101; «Судовий збір по справі про порушення митних правил, Вінницький міський суд Вінницької області)» судовий збір в розмірі 275 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти днів.
Суддя: