ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/1212/16
Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Стефанов С. О. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:
Судді доповідача- Потапчука В.О.
суддів - Жука С.І.
- ОСОБА_1
при секретарі- Алексєєвої Н.М.
за участю представника апеллянта ОСОБА_2
за участю представника позивача ОСОБА_3
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_3 адміністративну справу за апеляційною скаргою Національної поліції України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 липня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Національної поліції України, Департаменту внутрішньої безпеки України Національної поліції України, Центральної атестаційної комісії №1 Національної поліції України про визнання протиправними рішення, дій, визнання протиправними та скасування рішення (висновку) та наказу, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_4 (надалі по тексту позивач) звернувся до суду з позовом до Національної поліції України, Департаменту внутрішньої безпеки України Національної поліції України, Центральної атестаційної комісії №1 Національної поліції України, в якому, з урахуванням уточненого адміністративного позову, просив суд:
- визнати протиправним рішення Національної поліції України в частині включення ОСОБА_4 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, що складений на виконання наказу Національної поліції України від 20.11.2015 року № 210 о/с;
- визнати протиправними дії Національної поліції України щодо проведення атестації ОСОБА_4;
- визнати незаконним та скасувати рішення (висновок) Центральної атестаційної комісії № 1 Національної поліції України від 22.01.2016 року та зазначене в розділі ІУ Результати атестування (висновок атестаційної комісії) атестаційного листа, а саме: 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, яке прийняте стосовно ОСОБА_4;
- визнати протиправним та скасувати наказ Національної поліції України № 101 о/с від 15.02.2016 року про звільнення ОСОБА_4 за підпунктом 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України Про Національну поліцію з посади старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки із 19 лютого 2016 року, з виплатою компенсації за 4 доби невикористаної щорічної чергової оплачуваної відпустки за фактично відпрацьований час у 2016 році;
- поновити ОСОБА_4 на посаді старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки України;
- стягнути на користь ОСОБА_4 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 21 липня 2016 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано наказ Національної поліції України № 101 о/с від 15.02.2016 року в частині звільнення зі служби в поліції за підпунктом 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України Про Національну поліцію старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки, із 19 лютого 2016 року, з виплатою компенсації за 4 доби невикористаної щорічної чергової оплачуваної відпустки за фактично відпрацьований час у 2016 році полковника поліції ОСОБА_4.
Зобовязано Національну поліцію України поновити ОСОБА_4 на службі в поліції на посаді рівнозначній посаді старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Стягнено з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України на користь ОСОБА_4 суму середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу за період з 19.02.2016 року по 21.07.2016 року у розмірі 38 796,16 грн. (тридцять вісім тисяч сімсот девяносто шість гривень 16 копійок).
Допущено негайне виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_4 на службі в поліції на посаді рівнозначній посаді старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України та в частині стягнення з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України на користь ОСОБА_4 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 8 206 грн. 88 коп.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права у звязку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що
ОСОБА_4 з березня 1996 року безперервно проходив службу в органах внутрішніх справ України. Останнє спеціальне звання працівника органів внутрішніх справ - підполковник міліції йому присвоєно наказом ГУ МВС України в Одеській області від 31.03.2010 року № 143 о/с. Остання посада в органах внутрішніх справ до набрання чинності Законом України Про Національну поліцію - старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу з оперативного обслуговування вищих навчальних закладів Управління внутрішньої безпеки в Одеській області (підпорядкованого Департаменту внутрішньої безпеки МВС України), на яку його було призначено наказом МВС України від 26.06.2015 року № 1231 о/с (а.с. 184-198 том 1).
02 липня 2015 року прийнятий Закон України Про Національну поліцію №580-VІІІ, який згідно з його преамбулою визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Згідно з п.1 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закон №580-VІІІ набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування, крім: 1) пунктів 1,2,3,7-13,15,17-18 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування; 2) ч.7 ст.15 та ч.5 ст.21 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2017 року.
Закон України Про Національну поліцію опублікований 06.08.2015 року та набрав чинності 07.11.2015 року.
Відповідно до п.4 розділу ХІ Закону України Про Національну поліцію до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Пунктом 8 розділу ХІ Закону України Про Національну поліцію встановлено, що з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Згідно з п.9 розділу ХІ Закону України Про Національну поліцію працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Відповідно до п.12 працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань, зокрема майор міліції - майор поліції.
Позивач маючи бажання проходити службу в поліції, у звязку з відповідністю його вимогам до поліцейських, визначеними Законом України Про Національну поліцію, 07.11.2015 року подав заяву про прийняття його на запропоновану йому посаду старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції.
Наказом Національної поліції України № 13 о/с від 07.11.2016 року ОСОБА_4 призначено на зазначену посаду та присвоєно спеціальне звання полковник поліції (а.с. 192, 200 том 1).
Наказом Голови Національної поліції України від 20.11.2015 року №210 о/с з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової карєри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись ст.57 Закону України Про Національну поліцію було призначено проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України, головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві, в тому числі посадових осіб відділу, який очолював позивач.
Цим наказом зобов'язано керівників структурних підрозділів апарату НПУ, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України, головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві скласти списки поліцейських апарату НПУ, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України, головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві, які підлягають атестуванню; скласти атестаційні листи стосовно поліцейських; підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими; забезпечити прибуття поліцейських на засідання атестаційних комісій у разі необхідності.
Наказом Національної поліції України від 02.12.2015 року №134 створено Центральну атестаційну комісію Національної поліції України та затверджений її персональний склад у кількості 16 осіб (а.с. 205 том 1).
Наказом Національної поліції України від 15.12.2015 року №171 внесено зміни до персонального складу центральної атестаційної комісії НПУ, затвердженої наказом НПУ від 02.12.2015 року № 134, в тому числі затверджено секретарем комісії лейтенанта поліції ОСОБА_5, інспектора роти №1 батальйону №3 Управління патрульної поліції в м. Києві департаменту патрульної поліції. (а.с. 208 том 1).
Наказом Національної поліції України від 28.12.2015 року №216 внесено зміни до персонального складу центральної атестаційної комісії НПУ, затвердженої наказом НПУ від 02.12.2015 року № 134, в тому числі затверджено членом центральної атестаційної комісії НПУ лейтенанта поліції ОСОБА_6, старшого інспектора з особливих доручень відділу моніторингу управління моніторингу та аналітичного забезпечення Департаменту патрульної поліції (а.с. 209 том 1).
Наказом Національної поліції України від 19.01.2016 року №44 внесено зміни до персонального складу центральної атестаційної комісії НПУ, затвердженої наказом НПУ від 02.12.2015 року № 134, в тому числі затверджено членом центральної атестаційної комісії №1 НПУ лейтенанта поліції ОСОБА_7, старшого діловода відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення Департаменту патрульної поліції (а.с. 210 том 1).
Відносно позивача на підставі наказу № 210 о/с від 20.11.2016 року складений атестаційний лист 11.01.2016 року та він запрошений на засідання Центральної атестаційної комісії №1 на 22.01.2016 року.
В атестаційному листі від 11.01.2016 року зазначено, що ОСОБА_4 за період служби в органах внутрішніх справ і в займаній посаді зарекомендував себе професійно грамотним, старанним фахівцем. Має добру теоретичну підготовку, достатній досвід практичної діяльності. Нормативні документи, що регламентують діяльність органів поліції знає і завжди керується ними у повсякденній роботі. Під час вирішення службових питань проявляє принциповість, цілеспрямованість наполегливість. Постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. До виконання службових обов'язків ставиться сумлінно, з почуттям відповідальності, не рахується з особистим часом. Бачить перспективу в роботі, вміє передбачити розвиток має високу працездатність. Також в атестаційному листі зазначено, що полковником поліції ОСОБА_4 проводиться робота по виявленню які намагаються втягнути працівників Головного управління Національної поліції в Одеській області у злочинну чи корупційну діяльність, проводяться заходи щодо виявлення, попередження, припинення та документування протиправних посягань на життя і здоров'я працівників, при виконанні ними службових обов'язків, протидії фактам поширення завідомо неправдивих відомостей, які дискредитують посадових осіб, а також проводиться профілактична та роз'яснювальна робота з питань запобігання та протидії кримінальним та корупційним правопорушенням серед працівників поліції. За характером спокійний, врівноважений. У стосунках з колегами по службі витриманий, тактовний. При спілкуванні з громадянами доброзичливий, уважний. Добре володіє державною мовою (а.с. 174-177 том 1).
Атестаційний лист підписаний Атестаційний лист підписаний начальником управління ВБ в Одеській області ДВБ НП України ОСОБА_8.
У розділі ІІІ атестаційного листа Результати тестування зазначено тестування на загальні навички 19/60, професійне тестування 38/60.
Згідно з протоколом від 22.01.2016 року засідання Центральної атестаційної комісії №1 були присутні: голова комісії ОСОБА_6, секретар Шаповал О.С. та один член комісії: ОСОБА_9 Членами комісії під час проведення атестації було досліджено атестаційний лист, декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст.5 ЗУ Про очищення влади, інформацію з відкритих джерел.
В протоколі також зазначено, що членами Апарат НП Центральна атестаційна комісія №1 особі, яка проходить атестування, були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше. За результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення головою Апарат НП Центральна атестаційна комісія №1 поставлено на голосування рішення, а саме: 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність. За результатами голосування: за - 3 проти - 0 (а.с. 246 том 1).
Зазначені результати атестування занесені в розділ ІV атестаційного листа ОСОБА_4 (а.с. 177 том 1).
Спірне рішення (висновок), оформлене протоколом ОП №15.00002166.0015092 від 22.01.016 року було реалізований наказом по особовому складу №101 о/с від 15.02.2016 року, яким ОСОБА_4 звільнили зі служби в поліції за п. 5 (через службову невідповідність) частини 1 статті 77 Закону України Про Національну поліцію, з 19 лютого 2016 року (а.с. 173 том 1).
При вирішенні питання суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог позивача.
Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.
Згідно з ст. 58 Закону України Про Національну поліцію, призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що процедура переатестування чинним законодавством України не передбачена.
Відповідно до п. 9 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про Національну поліцію, працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
Так, п. 9 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про Національну поліцію не передбачає проведення атестування чи переатестування працівників міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції.
Завданням атестування, згідно з ч. 1 ст. 57 Закону України Про Національну поліцію є оцінка ділових, професійних, особистих якостей поліцейського, його освітній та кваліфікаційний рівні, фізична підготовка.
Враховуючи викладене, застосування процедури атестування щодо кандидатів на посаду поліцейського, які приймаються на службу в поліції відповідно до п. 9 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про Національну поліцію не відповідає вимогам чинного законодавства України.
За таких підстав колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що відсутні підстави атестування позивача.
Судом першої інстанції на підставі норм діючого законодавства правильно зроблено висновок про порушення порядку проведення атестації позивачки.
Відповідно до п. 3 Розділу ІV Порядок організації, підготовки, проведення атестування Інструкції №1465, атестаційні листи на поліцейських складають безпосередні керівники. Безпосередній керівник складає атестаційний лист на підлеглого за умови спільної служби в одному підрозділі з ним не менше 3 місяців. Якщо на час складання атестаційного листа керівник не має тримісячного строку спільної служби з поліцейським, який атестується, то такий лист складається заступником керівника або прямим керівником, який має строк спільної служби понад 3 місяці.
В атестаційному листі зазначаються такі відомості про поліцейського, який атестується: 1) результати службової діяльності згідно з функціональними обов'язками; 2) дисциплінованість, принциповість у вирішенні службових питань, уміння будувати свої стосунки з громадянами та колегами по службі, здатність працювати над усуненням особистих недоліків, авторитет у колективі та серед населення; 3) прагнення до вдосконалення службової діяльності, почуття особистої відповідальності, стійкість моральних принципів, сміливість, рішучість, організованість, здатність контролювати власні емоції, поведінка поза службою; 4) володіння іноземними мовами; 5) культура в службі та ставлення до підвищення свого освітнього та культурного рівнів; 6) стан здоров'я та фізична підготовленість, уміння володіти табельною вогнепальною зброєю, прийомами рукопашного бою, спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони, здатність переносити психофізичні навантаження та труднощі служби; 7) основні найбільш характерні та істотні недоліки в службовій діяльності та особистій поведінці; 8) інші дані, які, на думку керівника, заслуговують на увагу для більш повної характеристики підлеглого; 9) результати проходження підвищення кваліфікації.
Прямі керівники зобов'язані всебічно розглянути зміст атестаційного листа, з'ясувати відповідність викладених у ньому даних дійсному стану справ у службовій діяльності поліцейського, який атестується, та внести до відповідного розділу атестаційного листа один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Атестаційний лист після розгляду прямими керівниками передається на розгляд до атестаційної комісії.
Відповідно до пунктів 10-13 Розділу ІV Інструкції №1465 з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування.
За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест), та за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.
Атестаційна комісія при прийнятті рішення розглядає атестаційний лист та інші матеріали, які були зібрані на поліцейського, який проходить атестування.
За рішенням атестаційної комісії поліцейські, які проходять тестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією.
Відповідно до п. 15 Розділу ІV Інструкції №1465, атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Згідно з п. 16 Розділу ІV Інструкції №1465, атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії: 1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій); 2) показники службової діяльності; 3) рівень теоретичних знань та професійних якостей; 4) оцінки з професійної і фізичної підготовки; 5) наявність заохочень; 6) наявність дисциплінарних стягнень; 7) результати тестування; 8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).
Відповідно до п. 17-20 Розділу ІV Інструкції №1465, атестаційна комісія проводить розгляд матеріалів за відсутності особи, щодо якої приймається рішення.
Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої приймається рішення, і запрошених осіб.
Рішення атестаційної комісії приймається, якщо за нього проголосувала більшість від її складу.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови атестаційної комісії.
Усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення.
Отже, висновок атестаційної комісії приймається за результатами розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, у тому числі: результати тестування за професійним тестом та тестом на загальні здібності та навички; атестаційний лист; матеріали співбесіди; документи, що надійшли на запити атестаційної комісії, результати тестування на поліграфі та матеріали особової справи поліцейського, з яких можна встановити повноту виконання функціональних обов'язків, показники службової діяльності, наявність заохочень та дисциплінарних стягнень.
Дослідженням атестаційного листа відносно позивача судом встановлено, що він за період служби органах внутрішніх справ і в займаній посаді зарекомендував себе професійно грамотним, старанним фахівцем. Має добру теоретичну підготовку, достатній досвід практичної діяльності. Нормативні документи, що регламентують діяльність органів поліції знає і завжди керується ними у повсякденній роботі. Під час вирішення службових питань проявляє принциповість, цілеспрямованість наполегливість. Постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. До виконання службових обов'язків ставиться сумлінно, з почуттям відповідальності, не рахується з особистим часом. Бачить перспективу в роботі, вміє передбачити розвиток має високу працездатність. Також в атестаційному листі зазначено, що полковником поліції ОСОБА_4 проводиться робота по виявленню які намагаються втягнути працівників Головного управління Національної поліції в Одеській області у злочинну чи корупційну діяльність, проводяться заходи щодо виявлення, попередження, припинення та документування протиправних посягань на життя і здоров'я працівників, при виконанні ними службових обов'язків, протидії фактам поширення завідомо неправдивих відомостей, які дискредитують посадових осіб, а також проводиться профілактична та роз'яснювальна робота з питань запобігання та протидії кримінальним та корупційним правопорушенням серед працівників поліції. За характером спокійний, врівноважений. У стосунках з колегами по службі витриманий, тактовний. При спілкуванні з громадянами доброзичливий, уважний. Добре володіє державною мовою (а.с. 174-177 том 1).
Згідно з протоколом від 22.01.2016 року засідання Центральної атестаційної комісії №1 членами комісії під час проведення атестації позивача було досліджено атестаційний лист, декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст.5 ЗУ Про очищення влади, інформацію з відкритих джерел. Копії вказаних документів додані до позову та досліджені судом. Вказані документи не містять будь-яких фактів щодо недбалого відношення позивача до службових обовязків, навпаки він характеризується виключно з позитивної сторони, у тому числі і щодо виконання службових обовязків.
В протоколі від 22.01.2016 року зазначено, що членами Апарат НП Центральна атестаційна комісія №1 особі, яка проходить атестування, були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше. За результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення головою Апарат НП Центральна атестаційна комісія №7 поставлено на голосування рішення, а саме: 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність. За результатами голосування: за - 3, проти - 0 (а.с. 246 том 1).
Зазначені результати атестування занесені в розділ ІV атестаційного листа ОСОБА_4
Колегія суддів вважає правильною позицію суду першої інстанції, що в протоколі засідання відсутні обґрунтування та мотиви прийнятого рішення.
В протоколі засідання Центральної атестаційної комісії №1 від 22.01.2016 року не відображені встановлені законом підстави для прийняття вказаного рішення комісією, не відображений перелік питань, які були поставлені позивачу атестаційними комісіями під час проведення співбесіди та на які питання позивач не надав чи уникав відповіді.
Колегія суддів вважає правильною позицію суду першої інстанції, що відсутність в протоколі вказаних обставин з урахуванням складу Центральної атестаційної комісії №1 при наявності атестаційного листа, в якому позивач характеризується виключно з позитивної сторони, у тому числі і щодо виконання службових обовязків, свідчить про необґрунтованість та не відповідність прийнятого рішення атестаційному листу та наданим комісії матеріалам, зміст яких в протоколах не спростований.
Таким чином колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що висновок Центральної атестаційної комісії №1 від 22.01.2016 року займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність щодо старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Одеській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України полковника поліції ОСОБА_4 є протиправним та необґрунтованим та не може бути підставою для звільнення позивача з органів поліції.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України Про Національну поліцію, поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через службову невідповідність.
Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Верховного Суду України від 11 березня 2014 року (№21-13а14), метою проведення атестації із будь-яких зазначених вище підстав є вирішення можливості в той чи інший спосіб залишення на службі і, як крайній захід, пропозиція щодо звільнення зі служби у зв'язку зі службовою невідповідністю виходячи з професійних, моральних і особистих якостей.
Поняття службова невідповідність і звільнення за цією підставою є більш широким і таким, що може охоплювати поняття звільнення у порядку дисциплінарного стягнення.
Отже, звільнення за через службову невідповідність може бути застосоване як вид дисциплінарного стягнення.
Враховуючи те, що звільнення, як вид стягнення є крайнім заходом дисциплінарного впливу, поліцейський може бути звільнений через службову невідповідність на підставі п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України Про Національну поліцію в крайньому випадку та за умови дотримання порядку накладення дисциплінарного стягнення.
Колегія суддів не може оцінити доводи апеляційної скарги адже на шести листах викладено норми діючого законодавства і не наведено жодного доводу на спростування висновків суду першої інстанції.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.
На підставі викладеного, враховуючи, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 200,206,211,254 КАС України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Національної поліції України залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 липня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Національної поліції України, Департаменту внутрішньої безпеки України Національної поліції України, Центральної атестаційної комісії №1 Національної поліції України про визнання протиправними рішення, дій, визнання протиправними та скасування рішення (висновку) та наказу, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 26.10.2016 року
Суддя-доповідач:ОСОБА_10
Судді:Жук С.І.
ОСОБА_1