Постанова № 62166406, 20.10.2016, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
20.10.2016
Номер справи
461/5932/16-а
Номер документу
62166406
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/5932/16-а

Категорія 3

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.10.2016 року Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого - судді Стрельбицького В.В.,

при секретарі Кахнич С.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним позовом адвоката Кириєвського Олега Борисовича в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

позивач звернувся до суду з позовом до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради про скасування паспорту №43-2016 від 11.04.2016р., виданого Товариству з обмеженою відповідальністю «Винарня Рум» (ідентифікаційний код юридичної особи: 38820955) на розміщення відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1.

В обґрунтування позову покликається на те, що 11 квітня 2016 року Управлінням архітектури Департаменту містобудування ЛМР було видано паспорт № 43-2016 відкритого літнього майданчика біля об'єкту ресторанного господарства TOB «Винарня Рум» загальною площею 12,00 м.кв. Відповідно до Розділу 7 Договору, термін дії договору встановлюється з 01.04.2016р. до 31.10.2016р. Однак, Листом Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 26 серпня 2016 року ТзОВ «Винарня Рум» було повідомлено про наступне: «Керуючись п.3.4, п.4 та п.5 «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05 березня 2009 року (зі змінами і доповненнями), беручи до уваги лист Галицької районної адміністрації від 12.08.2016р. за № 4-3108-153 щодо скасування паспорту № 43-2016 від 11.04.2016р., виданого ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика АДРЕСА_1 у зв 'язку із перебільшенням площі на 16.68 м.кв. та рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові від 22.08.2016р. (протокол №28) повідомляємо, що паспорт №43-2016 від 11.04.2016, виданий ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика скасовано від 22.08.2016». Однак, всупереч п.5.2 Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, позивач не отримував рішення про скасування дозволу, а також жодних листів з повідомленням щодо призупинення дії дозволу.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення аналогічні доводам, викладеним у позові. Просить позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечила з мотивів безпідставності. Просить відмовити в задоволенні позову.

Треті особи в судовому засіданні, кожен окремо, позов заперечили з мотивів безпідставності та додатково зазначили, що були присутні коли представнику позивача вручали документи про порушення Порядку і чули як представника позивача повідомляли в усній формі, оскільки останній ухилився від отримання документів. Просять відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Статтею 8 Конституції України встановлено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Відповідно до ст.6 КАС України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів належним і неупередженим судом.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З матеріалів справи видно наступне.

12.05.2016 року між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради та ТзОВ «Винарня Рум» було укладено Договір № Г-43-2016(П) на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення /а.с.42-45/.

Відповідно до п.п.2.1.1 п.2.1. Договору, Орендодавець зобов'язується надати у тимчасову оренду конструктивний елемент благоустрою комунальної власності на розміщення відкритого літнього майданчика площею: 12,0 кв. м. (тротуар, газон, тощо) за адресою: АДРЕСА_1.

11 квітня 2016 року Управлінням архітектури Департаменту містобудування ЛМР було видано Паспорт № 43-2016 відкритого літнього майданчика біля об'єкту ресторанного господарства TOB «Винарня Рум» загальною площею 12,00 м.кв. /а.с.46/.

Термін дії договору та паспорту встановлюється з 01.04.2016р. до 31.10.2016р.

22.07.2016 року Галицькою районною адміністрацією направлено на адресу ТзОВ «Винарня Рум» повідомлення про виявлення невідповідності погодженому проекту площі літнього майданчика, а саме площа такого перевищує погоджену на 5,38 м.кв. та запропоновано усунути зазначено порушення до 31.07.2016р. /а.с.48/.

04.08.2016 року Галицькою районною адміністрацією направлено на адресу ТзОВ «Винарня Рум» повідомлення про те, що працівниками Галицької районної адміністрації було проведено повторне обстеження, в результаті якого складено акт про те, що виявлене порушення не усунено /а.с.50/.

12.08.2016 року Галицька районна адміністрація звернулась з листом до начальника управління архітектури Департаменту містобудування у м.Львові, в якому просила розглянути питання щодо скасування паспорту відкритого літнього майданчика ТзОВ «Винярня Рум» за адресою: м.Львів, АДРЕСА_1 /а.с.118/.

Листом Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 26 серпня 2016 року було повідомлено ТзОВ «Винарня Рум» про наступне: «Керуючись п.3.4, п.4 та п.5 «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05 березня 2009 року (зі змінами і доповненнями), беручи до уваги лист Галицької районної адміністрації від 12.08.2016р. за № 4-3108-153 щодо скасування паспорту № 43-2016 від 11.04.2016р., виданого ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика АДРЕСА_1 у зв 'язку із перебільшенням площі на 16.68 м.кв. та рішення комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові від 22.08.2016р. (протокол №28) повідомляємо, що паспорт №43-2016 від 11.04.2016, виданий ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика скасовано від 22.08.2016» /а.с.47/.

Оскаржуване рішення оформлено протоколом №28 засідання комісії зі встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності від 22.08.2016р. /а.с.120/.

Відповідно до п.4.1. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009р. (далі Порядку), контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Згідно п.4.2.9 Порядку, у разі встановлення невідповідності об'єкта погодженому проекту (про що складається відповідний акт з переліком всіх відхилень) дія дозволу на встановлення відкритого літнього майданчика призупиняється на термін до 1 місяця.

Протягом цього терміну суб'єкт господарювання зобов'язаний усунути всі відхилення від погодженого проекту.

Частиною 1 п.5.1.3 Порядку передбачено, що дозвіл скасовує управління архітектури департаменту містобудування до закінчення терміну дії за поданням відповідних районних адміністрацій інформації про не приведення фактично встановлених літніх майданчиків до погоджених проектів впродовж термінів, встановлених для усунення виявлених відхилень.

Управління архітектури департаменту містобудування надсилає заявнику та районній адміністрації рішення про скасування дозволу для порушення справи про демонтаж літнього майданчика (п.5.2 Порядку).

Проаналізувавши вищенаведене, суд приходить до переконання про безпідставність позову, оскільки як встановлено та видно з матеріалів справи відповідач скасовуючи паспорт №43-2016 від 11.04.2016, виданий ТзОВ «Винарня Рум» на розміщення відкритого літнього майданчика, діяв у межах наданих йому повноважень, у спосіб, передбачений Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, а також обґрунтовано, так як позивачем не усунуто виявлених порушень, про такі порушення та термін їх усунення останній був повідомлений належним чином.

Також, Порядком жодним чином не встановлено вимог щодо форми, у якій приймається рішення про скасування дозволу, а відтак відсутні підстави вважати, що оскаржував рішення прийнято з недотриманням таких вимог.

При цьому, суд враховує ту обставину, що позивачем не надано жодного доказу, який би підтверджував факт усунення виявлених порушень при розміщення літнього майданчика на АДРЕСА_1. Більше того, в ході розгляду справи встановлено, що позивач неодноразово отримував повідомлення з вимогою усунення порушень під час здійснення своєї діяльності, однак жодним чином на це не відреагував.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про безпідставність позовних вимог, так як доводи позивача не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, є спростовані відповідачем, а тому позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 7-12, 70, 86, 158-163 КАС України, суд-

вирішив:

В задоволенні позову відмовити.

Після вступу постанови в законну силу скасуваті вжиті по даній справі ухвалою від 15.09.2016 року заходи забезпечення позову.

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Суддя: Стрельбицький В.В.