ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2016 року Справа № 803/91/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,
за участю представника позивача Понедільника І.А.,
представника відповідача Ковальчук Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Воленерджі" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Воленерджі" (далі - ТзОВ "Воленерджі", товариство, позивач) звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0022551501 від 22.10.2015 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Луцькою ОДПІ було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТзОВ "Воленерджі" за червень 2015 року, за результатами якої складений акт №4182/15.1/39465036 від 24.09.2015 року.
Перевіркою встановлено, що ТзОВ "Воленерджі" в порушення пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 глави 2 розділу ІІ, п.203.1 ст.203 розділу V, п.198.6 ст.198 та п.200.1 200.2 ст.200 розділу V Податкового кодексу України несвоєчасно подано до Луцької ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за червень 2015 року та включено до податкового кредиту ПДВ в сумі 5228557,44 грн. по контрагенту ТзОВ "Котлас" по податкових накладних №30 та №94 від 30.06.2015 року, які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що призвело до заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту звітного періоду на суму 3972372 грн. та заниження суми податку на додану вартість що підлягає сплаті до бюджету за червень 2015 року на суму 2273070 грн.
На підставі акту перевірки Луцькою ОДПІ 22 жовтня 2015 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0022551501, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 5958558,00 грн., в тому числі: 3972372,00 грн. - за основним платежем та 1986186,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Позивач не погоджується з таким рішенням податкового органу, посилається на те, що ТзОВ "Воленерджі" були виконані усі законодавчі умови для формування податкового кредиту по фактично здійснених фінансово-господарських операціях з контрагентом-постачальником ТзОВ "Котлас", що підтверджено належним чином оформленими первинними документами, а тому висновки відповідача про завищення ТзОВ "Воленерджі" суми податкового кредиту за червень 2015 року на 3972372 грн., внаслідок формування податкового кредиту за рахунок податкових накладних на аналогічну суму податку на додану вартість, отриманих від постачальника, та які не були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, є безпідставними.
Позивач підтверджує, що ТзОВ "Котлас" у зв'язку з постачанням нафтопродуктів в адресу ТзОВ "Воленерджі" було виписано податкові накладні №30 та №94 від 30.06.2015 року, разом з тим зазначає, що ТзОВ "Котлас" листом повідомило, що надати податкові накладні складені в електронній формі та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних не має можливості, так як вони, згідно отриманих квитанцій не були прийняті податковим органом.
Посилаючись на п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, зазначає, що у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника. Так, на виконання вимог наведеної норми ТзОВ "Воленерджі" до податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року подано додаток № 8 "Заява про відмову постачальника надати податкову накладну…" з копіями первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Зміст пунктів 201.10 та 201.11 статті 201 Податкового кодексу України підтверджує, що заява із скаргою на такого продавця, подання якої передбачено п.201.10 ст.201 даного Кодексу, є підставою для нарахування суми податку, що відносяться до податкового кредиту. Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 22 жовтня 2015 року № 0022551501.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, додатково пояснив, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 березня 2016 року, яке набрало законної сили, було визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у місті Чернігові щодо неприйняття податкових накладних ТзОВ "Котлас" та вважати зареєстрованими податкові накладні №30 та №94 в Єдиному реєстрі податкових накладних, а тому просив адміністративний позов задовольнити.
Представник відповідача у письмових запереченнях та в судовому засіданні позовних вимог не визнала та пояснила, що висновки акту перевірки стосовно неправомірного включення до податкового кредиту податку на додану вартість згідно податкових накладних №30 та №94 від 30.06.2015 року по контрагенту ТзОВ "Котлас", які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, ґрунтуються на тому, що відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Таким чином, твердження позивача про правомірність нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту на підставі первинних бухгалтерських документів є хибним, оскільки законом чітко передбачено право на включення до податкового кредиту виключно сум, підтвердженням яких слугує податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зазначила, що Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України ", внесено зміни стосовно права на включення до податкового кредиту податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу, скарга на постачальника, який не зареєстрував податкову накладну або оформив її з порушенням, не є підставою для формування податкового кредиту за такою накладною, оскільки подання такої скарги зумовлює лише право на проведення позапланової перевірки недобросовісного контрагента. Відсутність реєстрації податкових накладних №30 та №94 від 30.06.2015 року по контрагенту ТзОВ "Котлас" в Єдиному реєстрі податкових накладних на час перевірки, виключає право ТзОВ "Воленерджі" на податковий кредит по даних накладних у цьому податковому періоді. Вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесене правомірно та просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТзОВ "Воленерджі" за червень 2015 року, за результатами якої складений акт №4182/15.1/39465036 від 24.09.2015 року (а.с. 9-12).
За результатами проведення камеральної перевірки встановлено, що ТзОВ "Воленерджі" в порушення пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 глави 2 розділу ІІ, п.203.1 ст.203 розділу V, п.198.6 ст.198 та п.200.1 200.2 ст.200 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями) несвоєчасно подано до Луцької ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за червень 2015 року та включено до податкового кредиту ПДВ в сумі 5228557,44 грн. по контрагенту ТзОВ "Котлас" по податкових накладних №30 та №94 від 30.06.2015 року, які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що призвело до заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту звітного періоду на суму 3972372 грн. та заниження суми податку на додану вартість що підлягає сплаті до бюджету за червень 2015 року на суму 2273070 грн.
Не погоджуючись з висновками вказаними в акті перевірки, ТзОВ "Воленерджі" до Луцької ОДПІ 02 жовтня 2015 року було подано заперечення №334 з обгрунтуванням правомірності відображення податкового кредиту в податковій декларації з ПДВ за червень 2015 року по операціях з ТзОВ "Котлас", проте листом від 09.10.2015 року №18159/10/03-18-15-01 Луцька ОДПІ повідомила про відсутність підстав для його задоволення (а.с. 13-14).
На підставі акту перевірки Луцькою ОДПІ 22 жовтня 2015 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0022551501, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 5958558,00 грн., в тому числі: 3972372,00 грн. - за основним платежем та 1986186,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями(а.с. 8).
ТзОВ "Воленерджі" оскаржувало в адміністративному порядку прийняте податкове повідомлення-рішення, до Головного управління ДФС у Волинській області та до Державної фіскальної служби України. Рішеннями №7259/10/03-20-10-03-06 від 20.11.2015 року (а.с. 17-18) та №27850/6/99-99-10-01-01-25 від 28.12.2015 року (а.с. 21-22), в задоволенні скарг позивача було відмовлено, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення залишено без змін.
Підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення рішення стало те, що Луцькою ОДПІ під час дослідження та аналізу даних податкової звітності платника податків-позивача з податку на додану вартість за звітний період - червень 2015 року було встановлено включення до складу податкового кредиту за червень 2015 року суми податку на додану вартість у розмірі 1539440 грн. згідно податкової накладної №30 від 30.06.2015 року, та суми податку на додану вартість у розмірі 36898116,94 грн. згідно податкової накладної №94 від 30 червні 2015 року виписаних контрагентом-постачальником ТзОВ "Котлас", які не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.
ТзОВ "Воленерджі" подало до податкового органу декларацію разом із заявою про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних) (Додаток 8).
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 4 Податкового кодексу України (надалі - ПК України), податковий кредит - це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Порядок формування податкового кредиту, підстави його виникнення та порядок визначення сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України, встановлені ст. 198 ПК України.
Пунктом 198.1 ст. 198 цього Кодексу визначено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає, зокрема, у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Згідно з п. 198.2 ст. 198 ПК України, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Пунктом 198.3. ст. 198 Податкового кодексу України визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
Абзацом 1 пункту 198.6 ПК України визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.
Пунктом 200.1 ст. 200 ПК України передбачено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При цьому, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом, а при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п. 200.1, 200.2 ст. 200 цього Кодексу).
За приписами п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У відповідності до п. 201.4 ст. 201 ПК України, податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця.
Абзацом 2 пункту 201.10 статті 201 ПК України визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Абзацом 15 пункту 201.10 статті 201 ПК України встановлено, що відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Судом встановлено, що основним видом господарської діяльності ТзОВ "Воленерджі" є роздрібна торгівлі пальним. Для здійснення господарської діяльності ТзОВ "Воленерджі" використовує шістнадцять автозаправних станцій орендованих у ТзОВ "СП "Ліфтмаркетсервіс", ТзОВ "Рустель", ТзОВ "Вінтаж Плюс", ТзОВ "Плеяда", ТзОВ "ГЕД Холдінгз".
Між ТзОВ "Воленерджі" (Покупець) та ТзОВ "Котлас" (Постачальник) було укладено договори поставки нафтопродуктів №КТ-0029 від 21.05.2015 року, №КТ-0093 від 01.06.2015 року, згідно яких протягом червня 2015 року здійснювалась поставка нафтопродуктів на адресу ТзОВ "Воленерджі".
Відповідно до умов вказаних договорів Постачальник зобов'язався передати у власність Покупця, а Покупець - прийняти і оплати нафтопродукти, в подальшому Товар, згідно умов договору. Номенклатура, кількість, ціна Товару, строк поставки визначалися у Додаткових угодах до договору.
Відповідно до укладених Додаткових угод до вказаних договорів: №150630000000029 від 21.05.2015 року, №15063000000093 від 01.06.2015 року, постачальник зобов'язався поставити на умовах ЕХW (резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що останньому належать на праві власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів), а покупець прийняти до 30.06.2015 року товар, загальною вартістю 31 371 344,64 гри., в тому числі ПДВ 5 228 557,44 грн.
На виконання умов вказаних договорів ТзОВ "Котлас" поставило ТзОВ "Воленерджі" нафтопродукти загальною вартістю 31 371 344,64 грн., що підтверджується актами приймання- передачі нафтопродуктів: №1506300000000029 від 30.06.2015 року, №150630000000093 від 30.06.2015 року, відповідно, підписаним представниками сторін, скріпленим печатками підприємств.
Згідно умов договорів поставка нафтопродуктів здійснювалась на умовах ЕХW- резервуари нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" і інших нафтобаз, що останньому належать на праві власності або використовуються ним на підставі цивільно-правових договорів.
Так, 05.01.2015 року між ТзОВ "Воленерджі" (Поклажодавець) та ПАТ "Дніпронафтопродукт" (Зберігач) укладено Договір зберігання №4491, відповідно до умов якого Зберігач зобов'язався приймати та зберігати нафтопродукти та інші товарно-матеріальні цінності, які передаються Поклажодавцем. Договором передбачено, що Зберігач має право здійснювати відпуск Товару зі складів третіх осіб, які знаходяться в договірних відносинах із сторонами, за вимогою поклажодавця.
Обставини використання резервуарів нафтобаз ПАТ "Дніпронафтопродукт" та факт отримання нафтопродуктів від ТзОВ "Котлас" підтверджується, в свою чергу, актом №06176 приймання- передачі наданих послуг згідно договору зберігання №4491 від 05.01.2015 року, актом приймання- передачі нафтопродуктів на зберігання від 30.06.2015 року, актом повернення зі зберігання нафтопродуктів від 30.06.2015 року, що підписані сторонами, скріплені печатками підприємств, а також виписаною та внесеною до Єдиного реєстру податкових накладних податковою накладною №176 від 30.06.2015 року, та оплатою згідно платіжних доручень №369 від 06.08.2015 року.
Перевезення нафтопродуктів з нафтобаз, де зберігались придбані нафтопродукти, до автозаправних станцій, через які проводилась їх реалізація, здійснювалося ТзОВ "Рісол" та ТзОВ"ТД "Кременчукнафтопродуктсервіс", що підтверджується товарно-транспортними накладними на відпуск нафтопродуктів (нафти) форми №1-ТТН за червень 2015 року.
20.01.2015 року між ТзОВ "Рісол" (Перевізник) і ТзОВ "Воленерджі" (Замовник) укладено договір перевезення вантажів автомобільним транспортом № 15/01/15. Факт перевезення нафтопродуктів з нафтобаз до АЗС та надання транспортних послуг, також підтверджується актом виконаних робіт і послуг від 30.06.2015 року, що підписаний сторонами та скріплений печатками підприємств, а також виписаними та внесеними до Єдиного реєстру податкових накладних податковими накладними №1 від 8.06.2015 року та №4 від 30.06.2015 року та оплатою згідно платіжного доручення №310 від 06.07.2015 року.
29.12.2014 року між ТзОВ "ТД "Кременчукнафтопродуктсервіс" (Перевізник) і ТзОВ "Воленерджі" (Замовник) укладено договір перевезення вантажів автомобільним транспортом №18/14. Факт перевезення нафтопродуктів з нафтобаз до АЗС та надання транспортних послуг, також підтверджується актом №АР-0000397 здачі-прийомки виконаних робіт від 30.06.2015 року , що підписаний сторонами та скріплений печатками підприємств, а також виписаними та внесеними до Єдиного реєстру податкових накладних податковими накладними №18004 від 18.06.2015 року, №30014 від 30.06.2015 року та оплатою згідно платіжного доручення №371 від 06.08.2015 року.
Факт надходження та оприбуткування нафтопродуктів на АЗС підтверджується Z-звітами, в яких відображено фактичне надходження палива в резервуари згідно ТТН, змінних звітів та звітів про рух пального.
Крім того, отримані від ТзОВ "Котлас" нафтопродукти в подальшому реалізовано через мережу АЗС. Про оприбуткування та реалізацію вказаного товару свідчать задекларовані податкові зобов'язання по податку на додану вартість в податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року, а також дані реєстрів бухгалтерського обліку, а саме оборотно-сальдові відомості по рахунках 64.3.4(по даткові зобов'язання), рахунку 70 (Дохід від реалізації), 30 (каса (оприбуткування виручи по АЗС)) та 28.2 (товари в торгівлі) за червень 2015 року, рахунок ПАТ КБ "Приватбанк" №1 від 30.06.2015 року щодо інкасації коштів.
В свою чергу, реалізація пального на АЗС проводиться виключно через реєстратори розрахункових операцій, що підтверджується періодичними звітами РРО за період з 01.06.2015 року по 30.06.2015 року по кожній АЗС.
Крім цього судом встановлено, що постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 21 березня 2016 року в справі №825/314/16 за позовом ТзОВ "Котлас" до Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області щодо неприйняття податкових накладних ТзОВ "Котлас":
від 30.06.2015 № 30 на загальну суму 9 236 642,98 грн в т.ч. ПДВ 1 539 440,50 грн,
від 30.06.2015 №31 на загальну суму 5 996 967,24 грн в т.ч. ПДВ 999 494,54 грн,
від 30.06.2015 № 94 на загальну суму 22 134 701,66 грн в т.ч. ПДВ 3 689 116,94 грн,
від 30.06.2015 №95 на загальну суму 8 205 839,57 грн в т.ч. ПДВ 1 367 639,93 грн,
від 30.06.2015 №139 на загальну суму 3 729 805,20 грн в т.ч. ПДВ 621 634,20 грн,
від 31.07.2015 № 125 на загальну суму 16 167 967,96 грн в т.ч. ПДВ 2 694 661,33 грн,
від 31.07.2015 №126 на загальну суму 8 171 509,68 грн в т.ч. ПДВ 1 361 918,28 грн,
від 31.07.2015 № 196 на загальну суму 8 420 144,38 грн в т.ч. ПДВ 1 403 357,40 грн,
від 31.07.2015 №197 на загальну суму 5 608 506,28 грн в т.ч. ПДВ 934 751,05 грн. для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Крім того постановлено вважати зареєстрованими 28.07.2015 року в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні ТзОВ Котлас":
від 30.06.2015 № 30 на загальну суму 9 236 642,98 грн в т.ч. ПДВ 1 539 440,50 грн;
від 30.06.2015 №31на загальну суму 5 996 967,24 грн в т.ч. ПДВ 999494,54 грн;
від 30.06.2015 № 94 на загальну суму 22 134 701,66 грн в т.ч. ПДВ 3 689 116,94 грн;
від 30.06.2015 №95 на загальну суму 8 205 839,57 грн в т.ч. ПДВ 1 367 639,93 грн;
від 30.06.2015 №139 на загальну суму З 729 805,20 грн в т.ч. ПДВ 621 634,20 грн.
Постановлено, вважати зареєстрованими 15.08.2015 року в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні ТзОВ "Котлас":
від 31.07.2015 № 125 на загальну суму 16 167 967,96 грн в т.ч. ПДВ 2 694 661,33 грн;
від 31.07.2015 №126 на загальну суму 8 171 509,68 грн в т.ч. ПДВ 1 361 918,28 грн;
від 31.07.2015 № 196 на загальну суму 8 420 144,38 грн в т.ч. ПДВ 1 403 357,40 грн;
від 31.07.2015 №197 на загальну суму 5 608 506,28 грн в т.ч. ПДВ 934 751,05 грн.
Вищевказана постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 21.03.2016 року залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07.07.2016 року і набрала законної сили.
Суд зазначає, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту є наявність у платника податку - покупця належно оформленої та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної, сплата грошових коштів контрагенту в сумі, визначеній в податковій накладній, а також фактичне виконання господарської операції, за наслідками якої у платника податку на додану вартість виникає право на податковий кредит.
Відтак, дослідивши надані суду докази, суд приходить до висновку, що в даному випадку в позивача наявні усі підстави для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, суб'єкт владних повноважень, приймаючи податкове повідомлення-рішення №0022551501, не надав суду обґрунтованих доказів правомірності свого рішення.
З наведених вище підстав, виходячи з наданих суду статтею 162 КАС України повноважень, адміністративний позов підлягає до задоволення повністю шляхом прийняття постанови про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 22 жовтня 2015 року № 0022551501.
Згідно із частиною першою статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином за рахунок бюджетних асигнувань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 89378,37 грн., сплачений відповідно до платіжного доручення від 20.01.2015 року №31.
Керуючись статтями 160 ч.3, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення - рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області від 22 жовтня 2015 року № 0022551501.
Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Воленерджі" за рахунок бюджетних асигнувань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області судовий збір у розмірі 89378,37 гривень (вісімдесят дев'ять тисяч триста сімдесят вісім гривень тридцять сім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі до 02 вересня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий В.Д. Ковальчук