12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 серпня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/821/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання Бутенко К. В.,
без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях, -
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях.
В обґрунтування позову зазначив, що проходив службу в органах внутрішніх справ з 02 березня 1999 року по 06 листопада 2015 року. З 19.06.2013 по 06.11.2015 перебував на посаді старшого інспектора штабу Сєвєродонецького міського відділу ГУ МВС України у Луганській області. Згідно довідок від 19.01.2015 № ВДЗ/1272/А та від 12.08.2015 №ВДЗ/8840/А, в період з 22.07.2014 по 06.11.2015, безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області.
Відповідно до довідки №54/17024 від 06.06.2016, за період з 01 липня 2014 року по 31 грудня 2014 року не нараховувалась та не перераховувалась винагорода за участь в АТО.
З посиланням на порушення Відповідачем норм Закону України Про оплату праці, постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету, Позивач просить суд стягнути з Відповідача за період жовтень - грудень 2014 року винагороду у розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення у розрахунку на місяць, а саме: за жовтень 2014 року 4 212,00 грн, за листопад 2014 року 4 082,67 грн, за грудень 2014 року 6 125,63 грн., загальна сума 14 510,30 грн.
Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, просив розглянути справу за його відсутності, подав заперечення, в обґрунтування яких зазначив, що для виплати винагороди були виділені кошти з резервного фонду із зазначенням сум, які виділяються для проведення виплат. Тобто кошти були надані за окремою бюджетною програмою. Відповідно до частини першої статті 48 Бюджетного кодексу України усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду. Також позивач просить стягнути винагороду за участь в АТО за листопад 2014 року у розмірі 4082,67 грн з урахуванням матеріальної допомоги 625,00 грн. До складу місячного грошового забезпечення працівника ОВС не входить матеріальна допомога, тому вказані кошті не повинні входити до складу винагороди, яка нараховується та сплачується за участь в АТО.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд встановив наступне.
Згідно з пунктом 15 частини першої статті 3 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (пункт 2 частини другої статті 17 КАС України).
Позивач ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 02 березня 1999 року по 06 листопада 2015 року проходив службу в органах внутрішніх справ.
З 19.06.2013 по 06.11.2015 перебував на посаді старшого інспектора штабу Сєвєродонецького міського відділу ГУ МВС України у Луганській області (а. с. 10).
Згідно наказу ГУ МВС України у Луганській області №399 о/с від 06 листопада 2015 року був звільнений з органів внутрішніх справ у запас ЗС України, у званні майора міліції за пунктом 64 «з» (у звязку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) (а.с. 11).
Відповідно до довідки №2142/111/19-2016 від 28.07.2016, виданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Луганській області, ОСОБА_1 наказом Антитерористичного Центру при Службі безпеки України від 13.12.2014 №98, був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпечення її проведення, з 22.07.2014 по 30.09.2014. наказом АТЦ при СБУ від 07.06.2015 №158 включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпечення її проведення, з 01.10.2014. Наказом Антитерористичного Центру при Службі безпеки України від 17.11.2015 № 321 Позивача, з 07.11.2015 виключено зі складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпечення її проведення (а. с. 22).
Згідно довідок від 19.01.2015 № ВДЗ/1272/А та від 12.08.2015 №ВДЗ/8840/А, в період з 22.07.2014 по 06.11.2015, безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області (а. с. 6,7).
Згідно інформації, зазначеній в довідці від 06.06.2016 № 54/17024, виданої ліквідаційною комісією Сєвєродонецького МВ ГУМВС України у Луганській області, грошове забезпечення позивача у жовтні 2014 року становило 4 212,00 грн, у листопаді 2014 року 6 124,00 грн, матеріальна допомога 625,00 грн, у грудні 2014 року 6 215,63 грн (а.с. 8).
Грошове забезпечення позивачу за вказані місяці сплачено, однак не сплачена винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції.
Згідно довідки від 12.07.2016 №54/17094, позивач з 03.11.2014 по 12.11.2014 перебував у відпустці (а. с. 9).
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету (далі Постанова № 158) військовослужбовцям у 2014 році виплачувалась винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях.
Відповідно до пункту 2 Постанови № 158 за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (не військовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.
Щодо нарахування та виплати позивачу винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за листопад 2014 року, суд не приймає посилання представника Відповідача на необхідність виплати винагороди за участь в АТО саме за кількість днів, в яких Позивач приймав участь в антитерористичній операції, оскільки вищезазначені нормативно-правові акти не містять посилань на виплату коштів пропорційно кількості днів, відбутих у відрядженні, проте містять застереження та гарантії згідно з якими сума винагороди не може бути менша за 3000 грн.
З системного аналізу наведених вище правових положень Постанови № 158 та Наказу № 719, з урахуванням змістового навантаження розділових знаків у контексті пункту 2 Постанови № 158, суд дійшов висновку, що спірна винагорода обчислюється у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, з розрахунку на місяць. Проте, такий розмір не повинен бути меншим ніж 3000,00 грн. При цьому, враховуючи положення Наказу № 719, обчислення цієї винагороди здійснюється з дня фактичного початку участі в операціях і заходах до дня завершення такої участі, тобто винагорода виплачується військовослужбовцям за відповідні місяці із дня фактичної участі в операціях до дня завершення такої участі.
Щодо нарахування та виплати позивачу винагороди за листопад 2014 року з урахуванням матеріальної допомоги. суд зазначає наступне.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб та п. 3 наказу МВС України від 31.12.2007 № 499 Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до додатку 26 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомога на оздоровлення до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ не відносяться.
Оскільки позивачу у листопаді 2014 року сплачено матеріальну допомогу у розмірі 625,00 грн. та дана допомога не входить до місячного грошового забезпечення, тому дані кошти не повинні входити до складу винагороди, яка нараховується та сплачується за участь в антитерористичній операції.
Таким чином, розмір винагороди за безпосередню участь в АТО, яка підлягає стягненню на користь Позивача за 2014 рік повинна становити за жовтень 2014 року 4 212,00 грн, за листопад 2014 року 5 499,00 грн, за грудень 2014 року 6 215,63 грн, всього 15 926,63 грн.
З урахуванням викладеного суд вважає обґрунтованою суму винагороди в розмірі 15 926,63 грн.
Оскільки інформацією, зазначеною в довідках ГУМВС України у Луганській області від 19.01.2015 № ВДЗ/1272/А та від 12.08.2015 №ВДЗ/8840/А, підтверджується право Позивача на отримання винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, передбаченої Постановою № 158, проте зазначена винагорода за період листопад грудень 2014 року Сєвєродонецьким МВ ГУМВС України у Луганській області не нараховувалась та не виплачувалася, суд дійшов висновку про необхідність частково задовольнити позовні вимоги та стягнути з Сєвєродонецького МВ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії на користь Позивача винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за жовтень 2014 року 4 212,00 грн, за листопад 2014 року 5 499,00 грн, за грудень 2014 року 6 215,63 грн, всього 15 926,63 грн.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання про судові витрати не вирішується у звязку з їх відсутністю.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 69-72, 86, 87, 94, 143, 158, 160-163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях задовольнити частково.
Стягнути з Сєвєродонецького міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08670711, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 16) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр.-т ЦентральнийАДРЕСА_1, місце реєстрації: 93400, АДРЕСА_2) винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період жовтень грудень 2014 року у загальному розмірі 15 926,63 грн (п'ятнадцять тисяч девятсот двадцять шість гривень 63 коп.), в тому числі за жовтень 2014 року 4 212,00 грн (чотири тисячі двісті дванадцять гривень 00 коп), за листопад 2014 року 5 499,00 грн (пять тисяч чотириста девяносто девять гривень 00 коп), за грудень 2014 року 6 125,63 грн (шість тисяч сто двадцять пять гривень 63 коп) з відповідними відрахуванням установлених законом податків та інших обовязкових платежів.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя ОСОБА_2