П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 127/11158/15-а
Головуючий у 1-й інстанції: Овсюк Є.М.
Суддя-доповідач: Сушко О.О.
20 січня 2016 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сушка О.О.
суддів: Смілянця Е. С. Залімського І. Г.
за участю:
секретаря судового засідання: Тарасенко А.М.,
позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу виконавчого комітету Вінницької міської ради на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 29 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Вінницької міської ради, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог заступник міського голови ОСОБА_3 про визнання нечинним рішення комісії з розгляду звернень громадян,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання нечинним рішення комісії з розгляду звернень громадян.
Відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 04 квітня 2013 року позовні вимоги задоволено: визнано нечинним рішення комісії виконавчого комітету Вінницької міської ради "код 03084813" з розгляду звернення громадян м. Вінниці щодо надання матеріальної грошової допомоги від 16.04.2015 року про повторне вивчення матеріально-побутових умов проживання ОСОБА_2".
Не погодившись з прийнятими рішеннями, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.
Позивач в судовому засіданні заперечив проти доводів апеляційної скарги.
Відповідач та третя особа в судове засідання не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційних скарг, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - змінити, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції, 26 лютого 2014 року позивач звернувся до Вінницької міської ради із заявою про надання матеріальної грошової допомоги на товари першої необхідності (продукти харчування, одяг).
Листом №К-01-16314/8-04-32 від 22.04.2014 року Департамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомив позивача про відмову в наданні матеріальної грошової допомоги.
В липні 2014 року позивач звернувся до Вінницької міської ради, виконавчого комітету Вінницької міської ради, третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - заступника міського голови ОСОБА_3 з позовом про визнання дій виконавчого комітету протиправними, зобов`язати повернутись до розгляду заяви та повторно її розглянути.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 04.12.2014 року в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Вінницького апеляційого адміністративного суду від 24.03.2015 року постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 04.12.2014 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов`язання виконавчого комітету повторно розглянути заяву про надання матеріальної допомоги скасовано і зобов`язано виконавчий комітет Вінницької міської ради повторно розглянути заяву позивача про надання матеріальної допомоги від 26.02.2014 року. Позивач вважає, що постанова Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.03.2015 року не виконана, про що зазначив в мотивувальній частині позову в зв`язку з чим звернувся до суду з заначенийм позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що вимоги позивача є обгрунтованими.
Даючи юридичну оцінку встановленим обставинам справи, суд апеляційної інстанції частково погоджується з висновком суду першої інстанції та зважає на наступне.
Згідно з п.п. 1 п. "а" ч. 1 ст. 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.
Рішенням Вінницької міської ради №1173 від 27 лютого 2013 року затверджено Положення про порядок надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці.
Відповідно до п. 2.1 Положення про порядок надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці попередній розгляд звернень мешканців міста Вінниці з питань надання матеріальної допомоги на особистому прийомі здійснюють: міський голова, секретар міської ради, перший заступник міського голови, заступник міського голови, який, згідно розподілу посадових обов'язків, опікується питаннями соціального захисту населення, а у разі його тимчасової відсутності (відпустка, відрядження, хвороба тощо) - директор Департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради.
Згідно з п. 2.4 Положення про порядок надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці під час особистого прийому заявник подає наступні документи: заяву на ім'я міського голови встановленої форми (додаток 1); декларацію про доходи і майно встановленої форми (додаток 2); копію паспорта (сторінки 1 і 2, а також сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання); копію ідентифікаційного номера; довідки про доходи працездатних осіб, які зареєстровані і проживають разом із заявником, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення; довідки про розмір пенсії осіб, які зареєстровані і проживають разом із заявником, і які отримують пенсію в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за останні шість місяців, що передують місяцю звернення; довідки з лікувальних закладів, які не перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Вінниці (в разі необхідності лікування у них); інші документи, які підтверджують необхідність отримання матеріальної допомоги.
Пунктом 2.10 Положення про порядок надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці передбачено, що Департамент праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради протягом десяти днів з дня отримання картки особистого прийому від осіб, визначених у пункті 2.1 даного Положення з повним комплектом документів, передбачених пунктом 2.4 даного Положення: уточнює обставини, які спонукали заявника звернутися за матеріальною допомогою; перевіряє достовірність інформації, викладеної ним в заяві і декларації; складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання заявника за встановленою формою (додаток 4); подає матеріали для розгляду Комісії з питань надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці; надсилає заявнику повідомлення про включення його персональних даних та персональних даних осіб його домогосподарства до Бази персональних даних Вінницької міської ради та її виконавчих органів (додаток 9).
Як встановлено судом з листа виконавчого комітету Вінницької міської ради №К-01-8722/1-00-10 від 19.03.2014 року, Комісією з питань надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці відмовлено у наданні позивачу матеріальної грошової допомоги на підставі п. 2.13.18 Положення про порядок надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці у зв'язку з тим, що надання матеріальної грошової допомоги на даний час є недоцільним
Так, Вінницький апеляційний адміністративний суд вже раз встановив протиправність дій Комісії з питань надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці, а саме те, що рішення про відмову у наданні позивачу матеріальної грошової допомоги прийнято необгрунтовано, тобто без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття.
Твердження відповідача щодо того, що рішення про повторне обстеження матеріально-побутових умов позивачу є чинним та таким, що прийнято законно та обгрунтовано, в межах наданих повноважень та чинного законодавства є необгрунтованим з огляду на таке.
Згідно постанови Вінницького апеляційого адміністративного суду від 24.03.2015 року, суд апеляційної інстанції не зобов`язував відповідача проводити повторне обстеження, так як таке обстеження в рамках розгляду заяви позивача вже було проведено.
Таким чином, суд першої інстанції помилково визнав нечинним рішення комісії виконавчого комітету Вінницької міської ради, так як враховуючи викладене його необхідно було скасувати.
Відтак, суд апеляційної інстанції вважає, що рішення суду першої інстанції необхідно змінити, відповідно до заявлених позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду суд апеляційної інстанції має право, зокрема, змінити постанову суду.
За ч. 1 ст. 201 КАС України, підставами для зміни постанови суду першої інстанції є правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанова суду першої інстанції змінити.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 201, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу виконавчого комітету Вінницької міської ради залишити без задоволення.
Постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 29 жовтня 2015 року змінити.
Викласти другий абзац резолютивної частини постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 29 жовтня 2015 року наступним чином: "Скасувати рішення комісії виконавчого комітету Вінницької міської ради "код 03084813" з розгляду звернення громадян м. Вінниці щодо надання матеріальної грошової допомоги від 16.04.2015 року про повторне вивчення матеріально-побутових умов проживання ОСОБА_2".
Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 26.01.16.
Головуючий Сушко О.О. Судді Смілянець Е. С. Залімський І. Г.