Справа № 234/11380/15-ц
Провадження № 2/234/4864/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2015 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі судді Михальченко А.О.
секретар Вербовецька Д.В.
за участю
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Комунального виробничого підприємства «Краматорська тепломережа» про зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2015 року ОСОБА_3 звернулася до суду із позовною заявою до КВП «Краматорська тепломережа» про зобовязання вчинити певні дії. Обґрунтовуючи свій позов зазначила, що відповідно до договору купівлі-продажу від 08.07.2013р. вона є власником квартири АДРЕСА_1. Рішенням Краматорської міської ради від 20.05.2015р. №294 їй дозволено переобладнати зазначене приміщення у звязку з встановленням інженерного обладнання (вузла комерційного обліку витрат тепла в системі опалення) та перенесення нагрівальних приладів згідно проекту та технічним умовам. 24.06.2015р. вона звернулася до відповідача з метою отримання технічних умов та прийняття в експлуатацію теплового лічильника. Листом КВП «Краматорська тепломережа» від 30.06.2015р. №11-11/960 їй було відмовлено у наданні технічних умов та прийнятті в експлуатацію теплового лічильника. Вважає, що відмова відповідача є незаконною та такою, що протирічить рішенню Краматорської міської ради від 20.05.2015р. Враховуючи викладене просила суд зобовязати КВП «Краматорська тепломережа» видати їй технічні умови та прийняти в експлуатацію тепловий лічильник у квартирі АДРЕСА_2.
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_1 вимоги позовної заяви підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити. Додатково пояснив, що КВП «Краматорська тепломережа» безпідставно відмовляє позивачу у видачі технічних умов та прийнятті в експлуатації теплового лічильника, так як позивач має рішення міської ради, робочий проект на встановлення прибору обліку, а також технічні умови на встановлення комерційного вузла обліку теплової енергії за адресою: АДРЕСА_3. Крім того зазначив, що відповідач вже неодноразово видавав технічні умови та приймав в експлуатацію теплові лічильники у квартирах м. Краматорська.
Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_2 проти задоволення позову заперечувала та пояснила, що дійсно ОСОБА_3 отримано дозвіл на переобладнання квартири у звязку з встановленням інженерного обладнання (вузла комерційного обліку витрат тепла в системі опалення) та перенесення нагрівальних приладів згідно проекту та технічним умовам, але відповідно до Правил користування тепловою енергією технічні умови на встановлення та монтаж приладів обліку теплової енергії видаються на окремі будинки, будівлі (споруди). Крім того, існуючи внутрішньоквартирні системи опалення через відсутність окремого теплового вводу не мають технічної можливості без їх капітальної реконструкції встановити в окремій квартирі лічильник теплової енергії. Просила у задоволенні позову відмовити.
Свідок ОСОБА_4 у судовому засідання пояснив, що він займається встановленням приладів обліку, має відповідну ліцензію, і розробляв технічні умови з встановлення приладу обліку АДРЕСА_4 та з технічної точки зору встановлення теплового лічильника у квартирі ОСОБА_3 не вплине на показники та умови подачі тепла для інших абонентів будинку.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, свідка, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
Державна політика у сфері теплопостачання базується на принципі оптимального поєднання систем централізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п'ять років. (ст.6 ЗУ «Про теплопостачання» № 2633-IV від 02.06.2005р. зі змінами та доповненнями).
Приписами ст.13 ЗУ «Про теплопостачання» встановлено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належить погодження на розміщення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці нових або реконструкцію діючих об'єктів теплопостачання та сприяння розвитку систем теплопостачання на відповідній території.
Статтею 24 ЗУ «Про теплопостачання» передбачено право споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами, а також на отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.
Згідно ст.1 вказаного Закону прилад комерційного обліку теплової енергії це засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії.
У травні 2015 року ОСОБА_3 виявила бажання переобладнати квартиру АДРЕСА_1, яка належить їй на підставі договору купівлі-продажу від 08.07.2013р., посвідченого державним нотаріусом Першої краматорської державної нотаріальної контори ОСОБА_5 за № 1-2216, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 1555304 08.07.2013р., та встановити у ній автономне теплопостачання у звязку з чим звернулася до Краматорської міської ради з відповідною заявою. (а.с. 6-7)
Рішенням Краматорської міської ради №294 від 20.05.2015р. було погоджено переобладнання належної ОСОБА_3 квартири у звязку із встановленням інженерного обладнання (вузла комерційного обліку витрат тепла в системі опалення) та перенесення нагрівальних приладів згідно з проектом та технічними умовами. (а.с. 4)
Відповідно до п.29 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 року №630 (із змінами та доповненнями), споживач має право: зокрема на установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік; на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку.
Згідно п.9 вказаних Правил, у квартирі роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-IV від 24.06.2004р. (зі змінами та доповненнями) КВП «Краматорська тепломережа» є суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
Пунктом 8 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою КМУ від 03.10.2007р. №1198 визначено, що для приєднання споживача до системи теплопостачання, реконструкції або розширення системи теплоспоживання чи збільшення обсягів споживання теплової енергії на діючих об'єктах споживач повинен подати заявку теплопостачальній організації про видачу технічних умов.
Судом встановлено, що 24.06.2015р. ОСОБА_3 звернулася до відповідача з заявкою про видачу технічних умов на встановлення приладу обліку теплової енергії в квартирі, але 30.06.2015р. отримала відмову (лист КВП «Краматорська тепломережа» №11-11/960) (а.с.5)
В подальшому, для реалізації передбаченого законодавством права на встановлення квартирних засобів обліку теплової енергії, ОСОБА_3 були видані розроблені та затверджені управлінням житлового та комунального господарства Краматорської міськради Технічні умови від 01.10.2015р. року на установку комерційного вузла обліку споживання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_5. (а.с.61)
У відповідності з вказаними Технічними умовами, Тимчасовими правила обліку відпускання та споживання теплової енергії, технічними вимогами, діючими нормами та правилами, спеціалізованою інженерно-проектною організацією ПМП «Енергоконтроль», ліцензія АВ №588193 від 30.08.2011р., був розроблений робочий проект на встановлення приладу обліку споживання теплової енергії в приміщенні квартири АДРЕСА_6. (а.с.62-82)
Однак теплопостачальне підприємство КВП «Краматорська тепломережа», яке обслуговує багатоквартирний будинок позивачки, знов відмовило ОСОБА_3 у погодженні розробленого проекту, оскільки вважає, що квартирні прилади обліку не є комерційними приборами та розрахунок за спожиту теплову енергію слід проводити за даними будинкового лічильника.
Такі відмови відповідача суд вважає необґрунтованими, оскільки вони суперечать діючому законодавству, а саме Закону України «Про теплопостачання», Правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, Правилам користування тепловою енергією .
Також, відповідно до п.7.2.31 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго України №71 від 14.02.2007 року передбачені виклик споживачем представника енергопостачальної організації та територіального органу центрального органу виконавчої влади у сфері метрології для оформлення допуску вузла обліку до експлуатації, складання акту та прийняття рішення про допуск до експлуатації. При допуску до експлуатації вузла обліку у споживача після одержання акту представник енергопостачальної організації пломбує ЗВТ вузла обліку теплової енергії і теплоносія.
Позивачка має всі необхідні технічні документи для допуску до технічної експлуатації в її квартирі комерційних вузлів обліку теплової енергії, та вчинила дії для оформлення допуску у передбачений законом (п.7.2.31 Правил технічної експлуатації) строк.
Відмови же відповідача не ґрунтуються на наведених положенням Правил технічної експлуатації.
Віднесення квартирних приладів обліку тепла до некомерційних суперечать вищенаведеним ст.1 Закону України «Про теплопостачання», п.3 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго України №71 від 14.02.2007 року, положенням Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Доводи відповідача стосовно відсутності технічної можливості у наявному житловому фонді встановлювати в окремих квартирах теплолічнильники суперечать розробленим та виданим конкретно ОСОБА_3 Технічним умовам та Проекту.
На підставі наведеного суд вважає, що позов ОСОБА_3 є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, у зв'язку з чим слід зобовязати КВП «Краматорська тепломережа» видати технічні умови та прийняти в експлуатацію тепловий лічильник у квартирі АДРЕСА_7.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 243 грн. 60 коп. (а.с.1) з огляду на що на користь позивача з відповідача підлягають стягненню 243,60 грн. в рахунок відшкодування судових витрат.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 14, 15, 215, 223 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до Комунального виробничого підприємства «Краматорська тепломережа» про зобовязання вчинити певні дії задовольнити.
Зобовязати Комунальне виробниче підприємство «Краматорська тепломережа» видати технічні умови та прийняти в експлуатацію тепловий лічильник у квартирі АДРЕСА_7.
Стягнути з Комунального виробничого підприємства «Краматорська тепломережа» (ідентифікаційний номер 00131133) на ОСОБА_3 судові витрати у сумі 243 грн. 60 коп. (двісті сорок три грн. 60 коп.).
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: