Постанова № 48480949, 06.09.2010, Новокаховський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
06.09.2010
Номер справи
3-2537/10
Номер документу
48480949
Форма судочинства
Справи про адміністративні правопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа

Отримати професійний переклад цього документа на англійську мову

Державний герб України

Новокаховський міський суд Херсонської області

м. Нова Каховка, пр. Дніпровський, 1а, 74900, (05549) 4-26-60

Справа №3-2537/10

ПОСТАНОВА

06 вересня 2010 року суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенко С.В., за участю прокурора Шпак С.П. розглянувши матеріали, які надійшли від відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБ України в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, проживаючий за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 б. 202а, кв. 11, начальник відділу з організаційної роботи та загальних питань Великоолександрівської районної ради, являючись посадовою особою органу місцевого самоврядування 7 рангу 4 категорії, уповноваженою на виконання функцій держави, до адміністративної відповідальності відповідно до вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» притягується вперше, -

встановив:

Великоолександрівської районної ради, являючись посадовою особою органу місцевого самоврядування 7 рангу 4 категорії, уповноваженою на виконання функцій держави, зловживаючи своїм службовим становищем з метою сприяння фізичній особі в прийнятті на роботу підготував, підписав та видав офіційний документ з недостовірними відомостями, чим умисно надав недостовірну інформацію, яка вплинула на прийняття рішення під час працевлаштування громадянина.

Так, встановлено, що 06 квітня 2010 року згідно розпорядження голови Великоолександрівської районної ради № 5-К від 06.04.2010 року була прийнята на стажування на посаду керуючого справами виконавчого комітету апарату районної ради ОСОБА_2, яка є дружиною голови Великоолександрівської районної ради ОСОБА_3.

Враховуючи той факт, що начальник відділу з організаційної роботи та загальних питань Великоолександрівської районної ради, тривалий період працює в безпосередньому підпорядкуванні у голови Великоолександрівської районної ради ОСОБА_3 та згідно посадової інструкції функціонально залежить від нього, тому останній, в усній формі, використовуючи своє посадове становище, дав вказівку підлеглому вирішити питання щодо проведення стажування його дружини, шляхом складання та підписання звіту стажування ОСОБА_2

Встановлено що 06.04.2010 року головою Великоолександрівської районної ради ОСОБА_3 було затверджено план стажування ОСОБА_2 на посаду керуючого справами виконавчого апарату Великоолександрівської районної ради. У вказаному плані серед завдань ОСОБА_2 було визначено: п. 2 проведення підготовки і проведення XXXVII сесії районної ради, засідань президії та постійних комісій районної ради перед цією сесією, п. 6 підготувати та провести виїзне засідання координаційної ради при голові районної ради з питань місцевого самоврядування на базі Великоолександрівської селищної ради, п. 8 26-27.04.2010 року проведення роботи з перевірки стану дотримання вимог діючого законодавства України в Малоолександрівській сільській раді, п. 9 проведення 24.04.2010 року навчання працівників виконавчого апарату районної ради з питань дотримання вимог конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», регламенту роботи районної ради.

06.05.2010 року начальник відділу з організаційної роботи та загальних питань Великоолександрівської районної ради ОСОБА_1 підготував звіт про стажування ОСОБА_4 та подав на підпис заступнику голови Великоолександрівської районної ради ОСОБА_5 та голові районної ради ОСОБА_3 з відомостями про виконання вищевказаних пунктів, що не відповідає дійсності. Вищезазначені документа стали підставою для призначення ОСОБА_2 на посаду керуючого справами виконавчого апарату Великоолександрівської районної ради без проведення передбаченого законодавством конкурсу з урахуванням стажування на підставі розпорядження голови Великоолександрівської районної ради № 9-К від 14.05.2010 року.

Разом з тим факт не виконання п. 2 щодо проведення підготовки і проведення XXXVII сесії районної ради, засідань президії та постійних комісій районної ради перед цією сесією, та не виконання п. 6 щодо підготовки та проведення виїзного засідання координаційної ради при голові районної ради з питань місцевого самоврядування на базі Великоолександрівської селищної ради підтверджується поясненнями депутатів районної ради ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9

28.08.2010 року відділом БКОЗ УСБУ в Херсонській області направлено запит до Малоолександрвської сільської ради щодо проведення ОСОБА_2 роботи з перевірки стану дотримання вимог діючого законодавства України в Малоолександрівській сільській раді.

Відповіддю № 312 від 25.08.2010 року зазначено, що ОСОБА_2 перевірку стану дотримання вимог діючого законодавства України в Малоолександрівській сільській раді не проводила.

Також вказаний факт підтверджується поясненнями голови та секретаря Малоолександрівської сільської ради ОСОБА_10 та ОСОБА_11

Факт не виконання п. 9 щодо проведення 24.04.2010 року навчання працівників виконавчого апарату районної ради з питань дотримання вимог конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», регламенту роботи районної ради підтверджується відповіддю Великоолександрівської районної ради № 34-15-5/1 від 25.08.2010 року.

Таким чином, отримані матеріали свідчать про те, що начальник відділу з організаційної роботи та загальних питань Великоолександрівської районної ради ОСОБА_1

являючись посадовою особою органу місцевого самоврядування, уповноваженою на виконання функцій держави, у зв'язку з виконанням таких функцій, перебуваючи в безпосередньому підпорядкуванні у голови Великоолександрівської районної ради ОСОБА_3, свідомо, використовуючи своє посадове становище, з метою сприяння в працевлаштуванні дружини останнього ОСОБА_2 особисто підготував, підписав та надав на затвердження офіційний документ з внесеними недостовірними відомостями щодо проходження ОСОБА_2

стажування, які стали підставою для прийняття на роботу зазначеної особи на посадукеруючого справами виконавчого апарату Великоолександрівської районної ради, чим умисно надав недостовірну інформацію, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене п. „г" ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією".

За вказані дії передбачена відповідальність за ч.І ст.8 Закону України „Про боротьбу з корупцією".

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, проте надав суду заяву в якій просив справу розглянути в його відсутністю, вину визнав в повному обсязі.

Факт правопорушення підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, передбачене ЗУ «Про боротьбу з корупцією» №-БК-127 від 30.08.2010 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, який усвідомлює, що зі свого боку сприяв ОСОБА_12 під час проходження нею стажування та підписав документ з недостовірною інформацією, що став підставою для отримання ОСОБА_2 посади керуючого справами виконавчого апарату Великоолександрівської районної ради, чоловік якої є його безпосереднім керівником, який робив на нього тиск та на інших працівників районної ради, поясненнями ОСОБА_13, поясненню поясненнями ОСОБА_11, поясненнями ОСОБА_6, поясненнями ОСОБА_9, пояснення ОСОБА_14, запитом №-71/29/20-568 від 22.06.2010 р. відділу БКОЗ УСБУ в Херсонській області, відповіддю Великоолександрівської районної ради № 34-15-4/1 від 23.06.2010 p., запитом №-71/29/20-706 від 26.07.2010 р. відділу БКОЗ УСБУ в Херсонській області, відповіддю Великоолександрівської районної ради № 34-15-6/1 від 27.07.2010 p., запитом №-71/29/20-788 від 18.08.2010 р. ВБКОЗ УСБУ в Херсонській області, відповіддю Малоолесандрівської сільської ради № 312 від 25.08.2010 p., запитом № 71/30/16-381 від 25.08.2010 р. Бериславського МРВ УСБУ Херсонської області, відповіддю Великоолександрівської районної ради № 34-15-5/1 від 25.08.2010 p., запитом № 71/30/16-380 від 25.08.2010р. Бериславського МРВ УСБУ Херсонської області, відповіддю Великоолександрівської районної ради № 34-15-4/1 від 25.08.2010 p., розпорядженням голови Великоолександрівської районної ради № 13-К від 14.05.2009 року «Про призначення ОСОБА_1М.» , присягою посадової особи органу місцевого самоврядування від 02.08.2005 p., посадовою інструкцією заступника голови Великоолександрівської районної ради., попередженням про спеціальні обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби.

За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, суд вважає за необхідне піддати його адміністративному стягненню за вчинення корупційного діяння, передбаченого ст. 5 ч. 1 п. "г" Закону України "Про боротьбу з корупцією" у виді штрафу в доход держави.

Керуючись ч. 1 ст. 8 Закону України " Про боротьбу з корупцією ", ст. 283 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 8 Закону України «Про боротьбу з корупцією» у виді штрафу в доход держави у розмірі 255 грн. (р/р 31117106700012, ОКПО 24103977, МФО 852010, ЕДРПОУ 24103977 отримувач м. Нова Каховка, банк: ГУ ДКУ у Херсонській області).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 307 КУпАП, якою передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Постанова може бути пред'явлена до виконання до «06» грудня 2010 року.

Суддя С. В. Пилипенко