ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 квітня 2015 р. справа 804/5256/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Маковська О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Управління Укртрансінпекції у Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Довгинцівський відділ державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
15 квітня 2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Управління Укртрансінпекції у Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Довгинцівський відділ державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції, в якому позивач просить:
- визнати дії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Управління Укртрансінпекції у Дніпропетровській області щодо застосування фінансових санкцій до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 неправомірними;
- скасувати постанову про застосування фінансових санкцій №019292 від 10.07.2014, яку винесено відповідачем;
- з метою забезпечення позову, до кінця розгляду справи та набрання рішенням законної сили, зупинити дію постанови про застосування фінансових санкцій №019292 від 10.07.2014, винесену відповідачем та заборонити Довгинцівському ВДВС Криворізького МУЮ виконувати виконавчі дії у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» по постанові про застосування фінансових санкцій №019292 від 10.07.2014.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Предметом позову є визнання дій неправомірними та скасування постанови про застосування фінансових санкцій.
Отже позовні вимоги носять одночасно як майновий так і немайновий характер.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI, та ч. 1 ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", розмір ставки судового збору справляється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, яка на 1 січня 2015 року складає 1218,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що відповідає сумі 73,08 грн.
Частиною 3 статті 4 вказаного Закону України передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Положення статті 2 даного Закону встановлюють, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позовні вимоги є майновими, оскільки зверненні до суду про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872 грн., при зверненні до адміністративного суду з адміністративним позовом немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн.
Відтак, судовий збір за заявлені позовні вимоги майнового характеру (розмір майнових вимог становить 1700, 00 грн.) має складати 1827,00 грн. (1700* 2% = 34)
Таким чином, розмір судового збору становить за майнову вимогу 3, 40 грн.
Проте, в силу прямої вказівки ч.3 ст.4 Законом України "Про судовий збір" позивач вправі при зверненні до суду з адміністративним позовом майнового характеру сплатити судовий збір у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та 10 відсотків розміру ставки судового збору, тобто 182,70 грн.
Позивачем в якості сплати судового збору надано квитанцію №05042015134137 від 05.04.2015, якою сплачено судовий збір у розмірі 73, 08 грн.
Таким чином, позивач повинен доплатити судовий збір за майнову вимогу у розмірі 182,70 - 73,08 = 109,62 грн.
Одночасно із адміністративним позовом позивачем заявлено клопотання про зупинення дії постанови про застосування фінансових санкцій та заборони Довгинцівському ВДВС Криворізького МУЮ виконувати виконавчі дії.
При цьому, позивач не надав документу про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 121,80 грн. (0,1 розміру мінімальної заробітної плати), як встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Реквізити для сплати судового збору: отримувач - УДКСУ у Красногвардійському р-ні м. Дніпропетровська Дніпропетровської обл., код ЄДРПОУ (отримувача) - 37989253, рахунок - 31210206784008, банк - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 22030001.
За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Управління Укртрансінпекції у Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Довгинцівський відділ державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 05 травня 2015 року.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання документів про доплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру на суму 109, 62 грн. та за подання заяви про забезпечення позову в розмірі 121,80 грн.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, зазначені в ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя О.В. Маковська