07.04.2015
Справа № 638/23039/14-а
2-А/638/110/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2015 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Гайдук Л.П.
при секретарі: Литвиненко М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про визнання дій протиправними та зобов*язання до вчинення дій,
Встановив:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про зобов*язання до вчинення дій. Свої вимоги мотивує тим,що , вона у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є пенсіонеркою з 23.10.2009 року. Пенсія їй призначена відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ із змінами (далі Закон № 3723-ХІІ) Управлінням Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова. З моменту виходу на пенсію вона отримувала пенсію в нижчому розмірі, ніж передбачено чинним законодавством. При нарахуванні пенсії відповідачем занижено її стаж державної служби на 1 рік 10 місяців 20 днів, розрахований відсоток збільшення заробітку при призначенні пенсії державного службовця занижено на 2 відсотки. Відповідно до Постанови КМУ від 03.05.1994 року № 283 стаж державного службовця розраховується на підставі трудової книжки, або уточнюючих довідок про роботу. За даними трудової книжки позивача стаж державної служби складає 18 років 6 місяців 28 днів. 30.10.2014 року Позивач звернулася до Пенсійного фонду із Заявою про надання детального розрахунку її стажу як державного службовця, на що Пенсійним фондом надано відповідь: стаж державної служби визначено 16 років 8 місяців 9 днів, тобто до вказаного стажу не включено період роботи з 02.06.1981р по 21.04.1983р. на посаді економіста відділу статистики Золочівської РІОС. Заниження стажу державної служби на 1 рік 10 місяців 20 днів привело до зниження на 1 відсотка збільшення заробітку, що є грубим порушенням статті 37 ЗУ «Про державну службу», якою визначено: «За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії». Постановою КМУ від 03.05.1994 № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби» із змінами та доповненнями затверджено Порядок обчислення стажу державної служби, згідно якого стаж державної служби застосовується для призначення пенсії. Цим Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби. Отже, період роботи на посаді економіста відділу статистики Золочівської РІОС у відповідності до Постанови КМУ від 03.05.1994 № 283 підлягає зарахуванню до стажу державної служби. З метою підтвердження періоду роботи економістом у відділі статистики Золочівської РІОС до стажу державної служби, позивачем, 06.07.2009 року було направлено запит до Головного Управління статистики у Харківській області, на що отримано доповідь від 09.07.2009 № 56-к/19-109 , якою Головне Управління статистики у Харківській області підтвердило, що період роботи економістом відділу статистики 3олочівської РІОС зараховується до стажу державної служби. Зазначеного листа було передано відповідачу,проте його не прийнято до уваги при призначенні пенсії. 04.06.2014 року, позивачем на адресу відповідача подана Заява про перерахунок пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати, зокрема, від 17.04.2014 № 80/ Гр /28- 09-05-36, виданої СДШ ОВП у м. Харкові МГУ Міндоходів. Дана довідка містить інформацію про заробітну плату позивача станом на 22.10.2009 року в сумі 2153,20 грн., в тому числі винагорода за вислугу років в розмірі 40%, яка складає 615,20 грн. (за стаж податкової служби 28 років 03 місяці 10 днів) відповідно до Постанови КМУ від 12.09.1997 р. № 1013. Листом від 02.07.2014 року № 9697-02/26 Пенсійний фонд повідомив, що в перерахунку пенсії згідно наданої довідки від 17.04.2014 № 80/Гр/28-09-05-36 з урахуванням винагороди за вислугу років позивачу відмовлено, оскільки відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державного службовця призначається в розмірі 80% від суми їх заробітної плати, а відповідно до ст. ЗЗ вказаного закону заробітна плата державного службовця складається з посадового окладу, премій, доплат за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. З таким висновком Відповідача позивач не згодна, оскільки винагорода за вислугу років, встановлена посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання, є частиною заробітної плати зазначених посадових осіб, виплачується за рахунок та у межах фонду оплати праці, передбаченого органам державної податкової служби в Державному бюджеті України, враховується при обчисленні середнього заробітку, що зберігається за посадовою особою відповідно до законодавства, на неї нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому повинна враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця у розмірі, який нараховується та виплачується на день звільнення посадової особи з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії, у даному випадку пенсію державного службовця. Листом від 10.09.2014 року № 13671-02/26 Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова позивачу повідомлено про переплату пенсії за період з 01.07.2010р. по 31.08.2014 р. у розмірі 8519,86 грн. Зазначена переплата виникла з підстав, що Позивач своєчасно не повідомляла управління про обставини, які викликають зміну розміру виплачуваної пенсії. Переотримана сума пенсії утримується з вересня 2014року відповідно до ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 20% від щомісячного розміру пенсії. Після деяких роз'яснень Відповідача, вияснилось, що переплата пенсії в розмірі 8519,86 грн. складається із індексації пенсії в сумі 7099,86 грн. та щомісячної надбавки непрацюючим пенсіонерам (28,40 грн.) в сумі 1420,00 грн. Дійсно, отримуючи пенсію державного службовця, з 01 липня 2010 року позивач працювала підприємствах. Інформація про роботу, а також нараховані суми доходів, утриманих та нарахованих внесків до пенсійного фонду, в повному обсязі відображалися у відповідній звітності з персоніфікованого обліку платників податків, який ведеться в Пенсійному фонді. З 27.04.2012 року Позивач зареєстрована як Фізична особа - Підприємець 3 групи. Свідоцтво про сплату єдиного податку в розмірі 5% серії НОМЕР_1 видане ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова 08.05.2012 року. Дана інформація була нею передана інспектору дільниці 42 УПФУ у Дзержинському районі м. Харкова 22.05.2012 року. Таким чином, позивач вважає, що посилання відповідача на цей факт є неправомірним. 22.09.2014 року, позивач, надавши Довідки підприємств про прийняття на роботу та звільнення з посади, а також про розміри нарахованої, проіндексованої заробітної плати суми індексації, звернулася до Відповідача із Заявою здійснити перерахунок пенсії із врахуванням наданої інформації, та повернути пенсію, яку утримано як індексацію пенсії. Отже, за увесь період роботи з 01.07.2010 по 31.08.2014, під час перебування на пенсії, індексації заробітної плати на підприємствах складає 274,29 грн. Із наведеного слідує, що зайво нарахована індексація пенсії складає лише 274,29грн.,а не в розмірі 7099,86 грн., як стверджує Відповідач. Управлінням пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова надано відповідь від 01.10.2014 № 375/К-11, якою відмовлено в перерахуванні та поверненні зайво утриманої суми індексації пенсії. З таким рішенням Відповідача позивач не згодна та вважає його неправомірним та таким, що порушує її конституційне право на отримання індексації пенсії за вирахуванням суми індексації заробітної плати, отриманої на підприємствах, тому . індексація пенсії за період з 01.10.2010 по 31.08.2014 підлягає перерахуванню з врахуванням наданих довідок підприємств, та її поверненню Позивачу. Стаття 102 Закону України «Про пенсійне забезпечення» зобов'язує пенсіонера повідомляти орган, що призначає пенсії, про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати. Таке зобов'язання повідомити Пенсійний фонд про нараховану, проіндексовану заробітну плату, а також суму індексації заробітної плати, позивачем виконано, подавши 22.09.2014 року в письмовій формі Заяву з додаванням довідок підприємств про необхідну інформацію, а також копій наказів про прийняття на роботу та звільнення з посад. Інформація про роботу на підприємствах міститься і в трудовій книжці Позивача. Відповідно до пункту 2 частини другої статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV Закон № 1058-ІУ), застрахована особа зобов'язана надавати на вимогу страхувальника (органу, що призначає пенсію), документи, що засвідчують відповідні відомості (у тому числі копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору). Позивачем така заява була подана до Пенсійного фонду. Відповідачем, вимоги п.2 ч.2 ст.16 Закону 1058 не виконувалися, позивачу не надходили ні телефонному режимі, ні в усній чи письмовій формі. Разом з цим, у відповідності до підпункту 15 пункту 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою КМУ від 23 липня 2014 року № 280, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань проводить у межах повноважень, передбачених законом, інформаційно - роз'яснювальну роботу серед населення. Але, маючи інформацію про працевлаштування Позивача під час перебування на пенсії, роз* яснювальну роботу (попередження чи повідомлення) про негативні наслідки ненадання інформації стосовно нарахованої та проіндексованої заробітної плати, в телефонному режимі, в письмовій формі, чи іншим способом, працівники Пенсійного фонду за увесь період з 01.07.2010 до отримання позивачем Листа 10.09.2014 року № 13671-02/26, не проводили. На підставі вищенаведеного позивач вважає діяльність Відповідача незаконною, його дії неправомірними та протиправними.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив суду, що дійсно позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дзержинськом районі м. Харкова з 23.10.2009року, стаж державної служби періоду роботи на посаді економіста відділу статистики Золочівської РІОС не було зараховано до стажу державної служби, оскільки посада, яку займала відповідач не відноситься до посад, перелічених у постанові Кабінету Міністрів України від 03.05.1994р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби», позивачка за період з 01.01.1994р. по 31.10.1995р. не працювала на посадах державних службовців, тому її період трудової діяльності з 02.06.1981р. по 21.04.1983р. не можливо зарахувати до стажу державної служби. Що стосується вимог позивача щодо урахування винагороди за вислугу років в розмірі 40% згідно довідки СДПІ ОВП в м. Харкові МГУ Міндоходів від 17.04.2014р. № 80/Гр/28-09-05-36, то відповідач вважає, що саме Закон України «Про загальообов*язкове державне пенсійне страхування» необхідно враховувати як той, що визначає загальні підстави пенсійного забезпечення, а Закон України «Про державну» службу, на який посилається позивач, лише конкретизує порядок призначення та виплати пенсії особам, які підпадають під дії цього закону. При призначенні пенсії позивачу були враховані всі довідки про складові заробітної плати, всі розбіжності між довідками були усунуті, застосування деклької довідок одночасно є неможливим. У довідці від 22.10.2009р. № 13891/10/05-058 надбавка за вислугу років складає 25% за стаж державної служби 18 років, а в довідці від 17.04.2014р. № 80/Гр/29-09-05-36 надбавка за вислугу років складає 20% за стаж державної служби 18 років 06 місяців 27 днів. Зміна складових заробітної плати повинна бути аргументовано пояснена СДПІ ОВП в м. Харкові МГУ Міндоходів, тобто на підставі яких змін у структурі заробітної плати чи змін у законодавстві прийнято рішення про зменшення надбавки за вислугу років. Стосовно вимог позивача щодо індексації пенсії та її підвищення представник відповідача пояснив, що в пенсійній справі позивача міститься заява-зобов*язання від 23.10.2009р. відповідно до якої позивач зобов*язувався повідомляти відповідача у 5-денний строк про вступ на роботу або реєстрацію фк фізична особа підприємець. У зв*язку з несвоєчасним повідомленням позивача про цей факт, виникла переплата пенсії за період з 01.07.2010року по 31.08.2014року в розмірі 8519,86грн., яка виникла за рахунок індексації та надбавки до пенсії та яка утримується в розмірі 20% від щомісячного розміру пенсії. Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 198 від 11.03.2009р. позивачу було встановлено з моменту призначення пенсії підвищення до пенсії як непрацюючому в розмірі 28,40грн, дана доплата не зберігається у зв*язку із працевлаштуванням позивача. Відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р. № 1078 загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, а сукупний дохід позивача перевищує встановлений мінімум, тому індексація їй не проводилась. На підставі наведеного, представник відповідача вважає, що при нарахуванні пенсії позивачу не були порушені вимоги діючого законодавства.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає адміністративний позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписи Закону України «Про державну службу»регулюють суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу.
У відповідності до ст. 1 Закону «Про державну службу»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон) Державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
Згідно ст. 33 Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 10 років - 20, понад 25 років - 40 відсотків.
Відповідно до ст. 37 Закону на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 283 від 03 травня 1994 року, якою затверджено Порядок обчислення стажу державної служби (далі - Порядок) передбачено, що надбавка за вислугу років виплачується у розмірах, установлених частиною п'ятою статті 33 Закону України "Про державну службу", доплата за ранг провадиться у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 1994 р. N 123.
У відповідності до п. 2 Порядку передбачено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.
Додатком передбачено, що до цього переліку входять Міністерства і відомства республік СРСР (включаючи головні управління, управління, що відповідно до затвердженої Урядом структури входили до центрального апарату цих міністерств і відомств); Міністерства і відомства УРСР (включаючи головні управління, управління, що відповідно до затвердженої Урядом структури входили до центрального апарату цих міністерств і відомств); Виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи; Місцеві органи державного управління міністерств і відомств УРСР та інших республік, а також СРСР.
Окрім того, вищезазначеним Додатком включено до переліку обчислювальні центри та машинолічильні станції обласних та міських статистичних управлінь\посади керівних працівників і спеціалістів підрозділів підготовки та випуску статистичних матеріалів \.
Як вбачається з трудової книжки позивача остання працювала у Золочівському РІОС на посаді економіста відділу статистики з 2.06.1981року по 21.04.1983року.
Згідно до листа Управління статистики у Харківській області від 09.07.2009року відділ статистики Золочівського РІОС був структурним підрозділом держстатистики Харківської області та згідно до посадових обов,язків економіста в його функції входило збирання,підготовка та випуск статистичних матеріалів
Листом Мінстатистики України від 09-1\23 до стажу державної служби зараховується період роботи на посадах керівників і спеціалістів відділів підготовки і випуску статистичних матеріалів в колишніх районних інформаційно-обчислювальних центрах \станціях\системи органів статистики.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 1997 р. N 1013 «Про Порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання» до стажу роботи, що дає право на одержання винагороди за вислугу років, включається час роботи: в органах державної податкової служби; на посадах і в органах, визначених Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. N 283 ( 283-94-п ) "Про порядок обчислення стажу державної служби" (ЗП України, 1994 р., N 8, ст. 213) з наступними змінами; на підприємствах, в установах, та в організаціях на посадах бухгалтерів, економістів, фінансистів, юристів, інженерів-програмістів, інженерів-системотехніків, інженерів - електроніків, якщо ці працівники мали спеціальну освіту, працювали за фахом та перейшли на роботу до податкової адміністрації (інспекції) і зараховані на відповідну посаду.
2. Винагорода за вислугу років виплачується посадовим особам органів державної податкової служби у таких розмірах:
Стаж роботи | Розміри винагороди, у відсотках
---------------------------------------------------------
від 1 до 2 років 5
від 2 до 5 років 10
від 5 до 10 років 20
від 10 до 15 років 25
від 15 до 20 років 30
від 20 до 25 років 35
від 25 і більше років 40
Як вбачається з матеріалів справи на підтвердження зазначеного свідчить довідка про складові заробітної плати від 17.04.2014року в якій сума цієї винагороди становить 40% від посадового окладу та стаж в податкових органах складає 28 років 03 місяці 27 днів .
З огляду на викладене, встановлена державним службовцям винагорода за вислугу років є частиною заробітної плати та виплачується за рахунок і у межах фонду оплати праці, передбаченого органам державної влади в Державному бюджеті України, враховується при обчисленні середнього заробітку, який зберігається за посадовою особою відповідно до законодавства, на неї нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому вона повинна враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця у розмірах, що виплачуються на день звільнення посадової особи з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що до стажу позивачки державного службовця повинен бути включений період її роботи та стаж державного службовця повинен становить 18 років 6 місяців 28 днів у зв*язку з чим пенсія позивачки підлягає перерахунку у відповідності до цього.
Що стосується вимог про зобов,язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з врахуванням 40% винагороди за вислугу років, то в цій частині останні також підлягають задоволенню з огляду на вищевикладене.
Що стосується позовних вимог позивача стосовно неправомірності утримання суми індексації пенсії, яку їй було виплачено раніш то вданому випадку суд виходить з наступного.
Згідно із ч.3 ст.10 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», пенсія працюючих пенсіонерів індексується в розмірі, що з урахуванням оплати праці не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи. Отже, індексація пенсії працюючого пенсіонера може мати місце лише у випадку, якщо розмір такої пенсії, з урахуванням оплати праці, не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Прожитковий мінімум для працездатної особи визначається Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідні роки.
Позивач не заперечувала того, що розмір пенсії у період 2010 по 2014рік , з урахуванням заробітної плати, перевищував прожитковий мінімум для працездатної особи.
Так, вона працювала в ПП «Делі» в період з 01.07.2010року по 26.06.2012рік та отримувала заробітну плату в розмірі 34875грн. та з 8.02.2011року по 31.01.2012року в ТОВ «Харків Інформ аудит ДТД» заробітна плата нарахована 17386грн. та за період роботи в АФ «Горизонталь» за період роботи з 15.11.2011року по 31.08.2014року нараховано заробітну плату 30 076грн.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позивач, як працюючий пенсіонер, не мав право на індексацію пенсії, оскільки її розмір, з урахуванням заробітної плати, перевищував прожитковий мінімум для працездатної особи та дії пенсійного фонду по утриманню у розмірі 20% щомісячної пенсії надмірно сплачених сум суд вважає цілком правомірними.
На підставі вищевикладеного, керуючись керуючись ст.ст. 2, 5, 7, 8, 9, 11 , 71, 159-163 КАС України, Законом України «Про державну службу», Постановою Кабінету Міністрів України № 283 від 03 травня 1994 року, якою затверджено Порядок обчислення стажу державної служби, Постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 1997 р. N 1013 «Про Порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання», Законом України «Про індексацію грошових доходів населення», суд
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про визнання дій протиправними та зобов*язання до вчинення дій задовольнити частково.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова зарахувати до стажу державної служби період роботи ОСОБА_1 з 02.06.1981 по 21.04.1983 на посаді економіста відділу статистики Золочівської РІОС. З моменту виходу на пенсію, призначити, перерахувати та виплатити пенсію із врахуванням стажу державної служби 18 років 6 місяців 28 днів з 29.06.2014року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням винагороди за вислугу років в розмірі 40 % згідно довідки СДГІІ ОВП у м. Харкові МГУ Міидоходів від 17.04.2014 № 80/ Гр /28-09-05-36 з 29.06.2014року.
В задовленні вимоги про зобов'язаня Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова здійснити перерахунок індексації пенсії та повернути утриману суму індексації за період з 01.10.2010р. по 31.08.2014р. із врахуванням проіндексованої заробітної плати та нарахованої суми індексації на підприємствах відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд міста Харкова в 10-денний строк з дня її проголошення, а особами, які не були присутніми під час її проголошення в той же строк, з моменту отримання її копії.
Головуючий суддя: