Справа № 515/1103/14-а
Провадження № 2-а/515/1378/14
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2014 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Тимошенко С.В., розглянувши адміністративний по-зов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Татарбунарсь-кої міської ради Одеської області, треті особи без самостійних ви-мог щодо предмета спору - ОСОБА_3, ОСОБА_4,
про визнання незаконними та нечинними ріше-
нь Татарбунарської міської ради Одеської
області,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 і ОСОБА_2 пред'явили адміністративний позов до Татарбунарської міської ради Одеської області, треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визнання незаконними та нечинними рішень Татарбунарської міської ради Одеської області, посилаючись на наступні обставини. Вони є співвласницями будинку по АДРЕСА_1, який споруджений на земельній ділянці площею 0,15 га. Поруч, по АДРЕСА_2 проживає ОСОБА_5, якому, згідно даних книги Татарбунарської міської ради № 23 реєстрації громадян, яким передано у приватну власність земе-льні ділянки по АДРЕСА_1 ( книгу було надано до суду міською радою у зв'язку з розглядом цивільних справ за по-зовами ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до Татарбунарської міської ради про визнання недійсними державних актів про право власності на земельні ділянки на ім'я ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ), якому надано в користування земельну ділянку площею 0,15 га.
Але на підставі рішень Татарбунарської міської ради № 521 від 18.12.1997 р. та № 822-V від 25.10.2010 р. ОСОБА_3 передано у власність земельну ділянку загальною площею 0,16 га, тобто йому передано земельну ділянку площею 0,01 га, що знаходилась у їхньому користуванні, без вилучення у них, що є підставою для визнання за-значених рішень міської ради незаконними та нечинними.
Проте у відкритті провадження в адміністративній справі за за-значеним позовом слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод і інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самов-рядування, їх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при зді-йсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішен-ня, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повновжень…, що встано-влено ч.2 зазначеної норми права.
Як вбачається з даної позовної заяви, між сторонами виник спір стосовно нерухомого майна - земельної ділянки, що знаходиться у користуванні позивачів, частину якої, а саме 0,01 га, без вилучен-ня у них передано у власність ОСОБА_3
Згідно ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають в порядку циві-льного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, інших правові-дноносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Оскільки даний спір виник з приводу захисту права: для них - користування земельною ділянкою, а для третьої особи - ОСОБА_3 - права власності, то він виходить за межі публічно-правового спору - є спором про майнове право, а тому підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а не адміністративного.
Згідно рішення Конституційного Суду України у справі № 1-6/2010 від 01.04.2010 р.( № рп-/2-10 ), вирішення земельних спорів фізич-них та юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'-єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи без-діяльності належить до юрисдикції адміністративних судів, крім пу-блічно-правових спорів, для яких законом встановлений інший поря-док судового вирішення.
Оскільки даний спір виходить за межі публічно-правового спору, є спором про право, то для нього встановлений інший порядок судо-вого вирішення - порядок цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкри-тті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.109,158-160,165 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1, ОСОБА_2 у від-критті провадження в адміністративній справі за їх позовом до Та-тарбунарської міської ради Одеської області, треті особи без само-стійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визнання незаконними та нечинними рішень Татарбунарської міської ради Одеської області.
Роз'яснити ОСОБА_1 і ОСОБА_2, що розгляд таких справ здійснюється в порядку цивільного судочинства.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі невідкладно надіслати позивачам разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Увалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністра-тивного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а осо-бами, без участі яких було її винесено - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Тимошенко