ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20.03.2014 Справа № 920/766/13
Господарський суд Сумської області, у складі судді Зайцевої І.В. при секретарі судового засідання Буренко Я.В., розглянувши матеріали справи № 920/766/13:
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Суминафтосервіс»,
м. Суми,
до відповідачів: 1) Сумської міської ради, м. Суми,
2) Департаменту містобудування та земельних відносин Сумської
міської ради, м. Суми,
про визнання незаконними та скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,
За участю представників сторін:
від позивача: Цуканов В.В. (довіреність від 03.01.2014 року);
від першого відповідачів: Кузченко Т.М (дов. №2779/02.02.02-17 від 27.12.2013р);
від другого відповідача: Кузченко Т.М (дов. №23/11.01-20 від 09.01.2014 року);
Суть спору: позивач у позовній заяві від 07.05.2013 року з урахуванням заяви від 10.07.2013 року просить суд:
1. Усунути перешкоди з боку Сумської ради та Управління містобудування та земельних відносин Сумської міської ради у здійсненні позивачем права користування земельною, що знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 шляхом: 1) визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради від 16.10.2002 № 139-МР "Про затвердження генерального плану міста Суми" в частині встановлення призначення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 у містобудівній документації як "територія садибної житлової забудови з зонами підвищеної щільності (поверховості)"; 2) визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради від 19.12.2012 № 1943-МР "Про затвердження містобудівної документації "Проект внесення змін до генерального плану міста Суми" в частині встановлення призначення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 у містобудівній документації як "територія багатоквартирної та громадської забудови" та "території установ і підприємств обслуговування"; 3) визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради від 06.03.2013 року № 2180-МР Про затвердження містобудівної документації "План зонування території міста Суми" в частині віднесення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул.. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 до зони: "Змішана багатоквартирна житлова забудова та громадська забудова" і "Невиробничі Г (громадські), зона "Г-6" - Торгівельні зони".
2. Зобов`язати Сумську міську раду та Управління містобудування та земельних відносин Сумської міської ради виконати договір оренди земельної ділянки за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 (зареєстровано у Сумському відділі Сумської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 31.05.2010 року за № 041063800138) шляхом надання позивачу містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 під будівництво автозаправної станції.
При новому розгляді справи позивач уточнив свій позов, виключив із пункту 2 вимоги до Сумської міської ради і просить зобов'язати виконати договір оренди земельної ділянки Департамент містобудування та земельних відносин Сумської міської ради.
Відповідачі проти позову заперечують, вимоги позивача вважають незаконними та необґрунтованими.
Клопотанням, поданим суду 12.02.2014 року, другий відповідач просить замінити його назву з управління містобудування та земельних відносин Сумської міської ради на Департамент містобудування та земельних відносин Сумської міської ради.
Суд задовольняє зазначене клопотання.
При первісному розгляді даної справи рішення господарського суду Сумської області від 10.07.2013 року та постанова Харківського апеляційного господарського суду від 27.08.2013 року були скасовані Постановою Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року, справа направлена на новий розгляд.
Згідно статті 111-12 Господарського процесуального кодексу України вказівки, що містяться у постанові касаційної інстанції є обов'язковими для суду першої інстанції під час нового розгляду справи.
З огляду на цю норму, господарський суд запропонував сторонам у справі викласти свої позиції та подати відповідні докази з врахуванням вказівок, що містяться у Постанові Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року.
І позивачем і відповідачем надані додаткові пояснення і обґрунтування.
Позивач зазначає, що всі оскаржувані рішення Сумської міської ради підлягають визнанню незаконними та скасуванню, оскільки сам факт їх існування є перешкодою позивачеві у використанні орендованої земельної ділянки під розташування АЗС.
Відповідачі зауважили, що позивачеві було відмовлено у наданні містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки під будівництво автозаправочної станції за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева у зв'язку з невідповідністю намірів забудови позивача вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки за функціональним призначенням це зона змішаної багатоквартирної житлової та громадської забудови, торгівельна зона.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін і дослідивши наявні в справі і подані додатково докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Щодо позовних вимог про зобов'язання другого відповідача надати товариству з обмеженою відповідальністю «Суминафтосервіс» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером 5910136600:21:014:0010 під будівництво автозаправочної станції, слід зазначити, що статтею 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.
Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.
Перелік об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури. Спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні. Розгляд заяви і надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх наданні здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом семи робочих днів з дня реєстрації заяви. Рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Згідно з пунктом 1.1. Положення про управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 28.09.2011 року, Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради відноситься до виконавчих органів Сумської міської ради та є спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури на території міста Суми, утворюється Сумською міською радою, їй підзвітне та підконтрольне, підпорядковане виконавчому комітету Сумської міської ради та міському голові міста Суми.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Як встановлено при новому розгляді справи, позивач до адміністративного суду відмову у надані містобудівних умов та обмежень не оскаржував. З огляду ж на вищевикладене, суд встановив, що в цій частині спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, а отже провадження у справі в цій частині підлягає припиненню на підставі пункту 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Що стосується предмету спору в іншій частині, судом досліджено, що за функціональним призначенням земельна ділянка за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева відповідно до Генерального плану м. Суми 1983 року, Основне креслення, відносилась до санітарно - захисної зони заводу «Електрон».
Відповідно до статті 2 Земельного кодексу України (у редакції від 13.03.1992 року) віднесення земель до відповідних категорій і переведення їх з однієї категорії до іншої провадиться органами, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або користування, а в інших випадках - органами, які затверджують проекти землеустрою і приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного, оздоровчого, історико - культурного та іншого призначення.
6 жовтня 1999 року Сумською міською радою прийнято рішення «Про розміщення автозаправочних бензинових стаціонарного типу та автозаправочних газових станцій на території м Суми», відповідно до пункту 1 зазначеного рішення, затверджено перелік місць перспективного розташування автозаправочних бензинових, стаціонарного типу та автозаправочних газових станцій по м. Суми. Пунктом 3 вказаного рішення встановлено, що надання земельних ділянок замовникам під розміщення автозаправочних бензинових стаціонарного типу та автозаправочних газових станцій проводити відповідно до діючого законодавства.
При укладенні договору оренди з позивачем у 2004 році позивачем було розроблено містобудівне обґрунтування згідно ДБН Б. 1.1 - 4- 2002 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування» необхідне для обґрунтування розміщення об'єкту містобудування - АЗС. У 2009 році продовження договору оренди земельної ділянки було можливим, згідно висновку управління архітектури та містобудування Сумської міської ради від 22.10.2009 року № 289/02-02 при умові подальшого розроблення та затвердження містобудівного обґрунтування в установленому порядку. Зазначене містобудівне обґрунтування позивачем розроблено не було, а відтак, відповідні зміни до містобудівної документації не вносились.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
На момент прийняття оспорюваного рішення Сумської міської ради № 139-МР від 16.10.2002 року існувало лише рішення ради від 06.10.1999 року про розміщення на спірній ділянці автозаправної станції. Однак будь - які взаємні права та обов'язки щодо цієї земельної ділянки між позивачем та відповідачами на той час ще не виникли. Таким чином, у позивача відсутні правові підстави позиватися до суду щодо порушення його прав на цю земельну ділянку прийняттям цього рішення, оскільки саме це право виникло лише у 2004 році, - після укладання договору оренди з першим відповідачем. Отже, позов в цій частині задоволенню не підлягає.
Разом з тим, підлягають визнанню недійсними та скасуванню рішення Сумської міської ради від 19.12.2012 року № 1943-МР та від 06.03.2013 року № 2180-МР, -з огляду на наступне.
Договір оренди земельної ділянки, яка знаходиться за адресою м. Суми перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га. було укладено між Сумською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Суминафтосервіс» вперше 15.10.2004 року та зареєстровано у встановленому законом порядку 01.12.2004 року. Земельна ділянка надана в оренду під розміщення АЗС (п. 2.1. договору оренди). Згідно Українського класифікатору цільового використання землі, призначення земельної ділянки - землі комерційного призначення. Категорія земель (п. 3. 1 Договору) - землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики та інше.
Сумською міською радою 28 жовтня 2009 року було прийнято рішення № 3095-МР «Про надання в оренду, поновлення терміну користування земельними ділянками підприємствам, установам, організаціям та підприємцям».
23 грудня 2009 року між Сумською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Суминафтосервіс» знову було укладено договір оренди земельної ділянки, яка знаходиться за адресою м. Суми перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га. Земельна ділянка надана в оренду під розміщення АЗС (п.2.1. договору оренди). Договір оренди земельної ділянки було зареєстровано у встановленому законом порядку. Згідно Українського класифікатору цільового використання землі, призначення земельної ділянки - 1.11.3. Роздрібної торгівлі та комерційних послуг.
Згідно договору оренди від 2009 року, перший відповідач гарантував, що земельна ділянка не обтяжена недоліками щодо її використання (п. 1.1. абз. 6 Договору), зобов'язувався передати позивачеві земельну ділянку придатну для використання за цільовим призначенням та не створювати позивачеві будь-яких перешкод при виконанні договору (п. 4.1. тези 3-4 Договору). Згідно договору, позивачеві надано право використовувати її на власний розсуд відповідно до призначення земельної ділянки. Згідно договору, позивач зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до мети, визначеної у п. 2.1. договору - «під розміщення АЗС». Згідно пункту 7.2. договору перший відповідач несе відповідальність за недоліки переданої ділянки, що не обумовлені ним у договорі оренди, які суттєво перешкоджають передбаченому договором використанню земельної ділянки.
Пунктом 42 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР встановлено, що виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР, відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі.
Статтями 11, 509 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.
Згідно статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 статті 173 Господарського кодексу України, визначено, що в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до пункту 7 статті 179 Господарського кодексу України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно - правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно частини 3 статті 123 Земельного кодексу України питання категорії землі, що надається в користування та виду її використання, а також відповідності намірів її використання вимогам містобудівної документації, в тому числі генеральному плану, вирішується при розгляді відповідного клопотання заявника про надання земельної ділянки у користування до надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Пунктом 7 статті 180 Господарського кодексу України встановлено, що строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього договору.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Стаття 526 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства тощо. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, що передбачено ст. 525 Цивільного кодексу України. Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно частини 3 статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної ради і ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно частини 1, 2 статті 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року N 3038-УІ, планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них. Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється, з урахуванням даних державного земельного кадастру, на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях.
І це при тому, що після укладення договору оренди позивач сплатив 100000 грн. до цільового фонду м. Суми платіжним дорученням № 2067 від 12.11.2009 року.
Позивач своєчасно та в повному обсязі сплачує орендну плату і його витрати, пов`язані з земельною ділянкою на перехресті вул. Калініна - вул. Першотравнева у м. Суми на момент звернення з позовом складали понад 1,5 млн. грн.
06.11.2011 року позивач звернувся до міського голови м. Суми з заявою про надання містобудівних умов і обмежень для подальшої розробки проектно-кошторисної документації для будівництва АЗС.
20.11.2011 року позивач отримав відповідь від Управління архітектури та містобудування про необхідність надання додаткових документів, а 13.01.2012 року додатково отримав лист про те, що розгляд питання щодо надання містобудівних умов і обмежень можливий у випадку внесення змін до генерального плану міста Суми, оскільки згідно генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002 року № 139, земельна ділянка на перехресті вул. Калініна та вул. Першотравнева, розташована на території садибної житлової забудови з зонами підвищеної щільності (поверховості) .
02.07.2012 року позивач звернувся до Управління архітектури та містобудування з проханням внести зміни в генеральний план, план зонування територій, детальний план територій та надати містобудівні умови і обмеження забудови згаданої земельної ділянки.
В серпні 2012 року позивач отримав від Управління відмову у наданні містобудівних умов і обмежень.
08.01.2013 року на сайті першого відповідача було розміщено оголошення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації "План зонування території міста Суми".
29.01.2013 року позивач звернувся до Управління з заявою про надання містобудівних умов та обмежень з урахуванням змін до генплану м. Суми, але 27.02.2013 року знову отримав відмову з посиланням на те, що це питання може бути розглянуто після затвердження плану зонування м. Суми.
06.03.2013 року першим відповідачем прийнято рішення № 2180-МР "Про затвердження містобудівної документації "План зонування території міста Суми".
Таким чином, Сумською міською радою і Управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради при затвердженні генерального плану м. Суми, внесенні змін до нього, затвердженні плану зонування м. Суми було порушено (не було враховано): - договір оренди земельної ділянки від 23 грудня 2009 року укладений між Сумською міською радою та ТОВ «Суминафтосервіс»; - заяву ТОВ «Суминафтосервіс» про внесення необхідних змін в містобудівну документацію м. Суми (генеральний план, план зонування територій, детального плану територій) для будівництва АЗС, подану під час розробки змін до генерального плану, - вищезазначені норми права у їх сукупності та взаємозв'язку.
Тому суд погоджується з твердженням позивача, що Сумська міська рада і Управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради порушили право товариства з обмеженою відповідальністю «Суминафтосервіс» на користування земельною ділянкою, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0, 47га.
Враховуючи викладені обставини, господарський суд задовольняє позовні вимоги частково, а саме відмовляє позивачеві в частковому визнанні незаконним та скасуванню рішення Сумської міської ради від 16.10.2002 року № 139-МР; задовольняє позовні вимоги в частині визнання незаконними та скасуванні рішень Сумської міської ради від 19.12.2012 № 1943-МР в частині встановлення призначення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 у містобудівній документації як "територія багатоквартирної та громадської забудови" та "території установ і підприємств обслуговування";та визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради від 06.03.2013 року № 2180-МР в частині віднесення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 до зони: "Змішана багатоквартирна житлова забудова та громадська забудова" і "Невиробничі Г (громадські), зона "Г-6" - Торгівельні зони". В частині зобов'язання другого відповідача виконати договір оренди земельної ділянки шляхом надання позивачу містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 під будівництво автозаправної станції позов підлягає припиненню на підставі п.1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 44, 49, 80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради від 19.12.2012 № 1943-МР "Про затвердження містобудівної документації "Проект внесення змін до генерального плану міста Суми" в частині встановлення призначення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 у містобудівній документації як "територія багатоквартирної та громадської забудови" та "території установ і підприємств обслуговування".
3. Визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради від 06.03.2013 року № 2180-МР "Про затвердження містобудівної документації "План зонування території міста Суми" в частині віднесення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 до зони: "Змішана багатоквартирна житлова забудова та громадська забудова" і "Невиробничі Г (громадські), зона "Г-6" - Торгівельні зони".
4. У задоволенні позову в частині визнання незаконним та скасування рішення Сумської міської ради від 16.10.2002 № 139-МР "Про затвердження генерального плану міста Суми" в частині встановлення призначення земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 у містобудівній документації як "територія садибної житлової забудови з зонами підвищеної щільності (поверховості)" - у позові відмовити.
5. Провадження у справі у частині позовних вимог щодо зобов`язання Департаменту містобудування та земельних відносин Сумської міської ради виконати договір оренди земельної ділянки за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 (зареєстровано у Сумському відділі Сумської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 31.05.2010 року за № 041063800138) шляхом надання товариству з обмеженою відповідальністю «Суминафтосервіс» містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки за адресою: м. Суми, перехрестя вул. Калініна - вул. Першотравнева площею 0,47 га з кадастровим номером: 5910136600:21:014:0010 під будівництво автозаправної станції - припинити відповідно до п. 1 ст. 80 ГПК України.
Повне рішення складено 25.03.2014 року.
Суддя І.В. Зайцева