Постанова № 37289402, 20.02.2014, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.02.2014
Номер справи
818/321/14
Номер документу
37289402
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 лютого 2014 р. Справа № 818/321/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції Сумської області, Сумського міського управління юстиції про скасування державної реєстрації,-

В С Т А Н О В И В:

В січні 2014 року позивач звернувся до суду з позовом, який підтримав та уточнив в ході розгляду справи, мотивуючи вимоги тим, що 11.05.2013 року та 08.01.2014 року отримав постанови про відкриття виконавчих проваджень, винесених головним державним виконавцем «Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції». Позивач вважає, що особа «Відділ державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції» не належить до органів державної влади, ніколи і ніким не утворювалась, її реєстрація в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проведена безпідставно. До такого висновку позивач дійшов, отримавши витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в якому відсутні посилання на відповідні документи, зокрема рішення компетентного органу про її створення, установчі документи. Тому за відсутності таких документів державним реєстратором безпідставно здійснена державна реєстрація відділу. Окрім того, державним реєстратором не перевірені повноваження керівника відділу, оскільки в матеріалах реєстраційної справи відсутня довіреність засновника на уповноваження керівника. Позивач вважає, що відповідно до ст.27 Закону України державний реєстратор реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції повинен був відмовити в проведенні реєстрації. За таких обставин позивач просить скасувати державну реєстрацію «Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції».

Представники відповідачів проти позову заперечили, зазначивши що державна реєстрація відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції проведена відповідно до вимог закону.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну виконавчу службу», державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб відповідно до законів України.

Згідно з частиною першою ст. 3 Закону, органами державної виконавчої служби є:

- Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень;

- управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень;

- районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.

У відповідності до ч. 3 ст. 3 Закону, районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції є юридичними особами.

Згідно з частиною 3 ст. 5 Закону України «Про державну виконавчу службу» структура, склад та функціональні обов'язки Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції затверджуються Міністерством юстиції України.

На виконання вищезгаданих повноважень Міністерством юстиції України, виданий наказ № 83/5 від 03.03.2007 «Про затвердження Положення про районний, районний у місті, міський (міста обласного значення), міськрайонний відділ державної виконавчої служби», зареєстрований у Мін'юсті України 03.03.2007 за №180/13447, а згодом наказ № 1348/5 від 13.05.2011 «Про ліквідацію Зарічного та Ковпаківського відділів державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції», відповідно до якого утворено відділ державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції. Даний наказ не є нормативно-правовим актом і не підлягає державній реєстрації.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників" або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів; документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. Частиною 8 зазначеної норми державному реєстратору заборонено вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою-сьомою цієї статті.

Державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців»; до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій; документи подані не в повному обсязі; документи подано особою, яка не має на це повноважень.

Із матеріалів реєстраційної справи вбачається, що уповноваженою відділом державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції в особі начальника Пятниці С.М. особою державному реєстратору подані наступні документи: реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи, два примірники положення, квитанція про оплату реєстрації, копія наказу про призначення керівника, наказ про утворення відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції, типове положення, наказ Міністерства юстиції України про його затвердження. З огляду на подані документи у державного реєстратора були відсутні підстави для відмови у проведенні державної реєстрації, державний реєстратор діяв в порядку і у спосіб, визначений законом. Відповідно суд також не вбачає підстав для скасування державної реєстрації відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції Сумської області, Сумського міського управління юстиції про скасування державної реєстрації - відмовити за необгрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

Повний текст постанови складений 24 лютого 2014 року.

З оригіналом згідно

Суддя Л.М.Опімах