Ухвала суду № 31263768, 06.03.2013, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
06.03.2013
Номер справи
24/5005/3840/2012
Номер документу
31263768
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

06.03.13р. Справа № 24/5005/3840/2012

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.

при секретарі судового засідання Карпенко К.М.

за участю представників сторін:

від кредитора та ліквідатора: директор Білоусов В.Ф.

розглянувши справу

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Аст-Трейд Груп", м. Дніпропетровськ

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпрофлекс", смт. Ювілейне Дніпропетровського району Дніпропетровської області, вул. Совхозна, 56-Б (ЄДРПОУ 37232513)

про визнання банкрутом

СУТЬ СПРАВИ:

Розглядається звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута із поданими до нього уточненнями.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора та ліквідатора, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпрофлекс", смт. Ювілейне Дніпропетровського району Дніпропетровської області, вул. Совхозна, 56-Б (ЄДРПОУ 37232513) порушено 26.04.12 р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Аст-Трейд Груп", м. Дніпропетровськ .

Постановою від 10.05.12 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, ліквідатором банкрута призначено ініціюючого кредитора.

Ухвалою суду від 17.07.2012р. затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ТОВ "Дніпрофлекс" ліквідовано.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 21.08.2012р. ухвалу суду від 17.07.2012р. скасовано, справу передано для розгляду господарському суду Дніпропетровської області.

Постановою Вищого господарського суду України від 30.10.2012р. постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 21.08.2012р. залишено без змін.

Відповідно до автоматичного розподілу справу передано на новий розгляд судді Полєву Д.М.

Ухвалою суду від 16.11.2012р. справу прийнято до свого провадження. 18.02.2013р. ліквідатором подано до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.

Розглянувши звіт та ліквідаційний баланс банкрута, встановлено наступне.

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.

Згідно з ч.1 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.

З ліквідаційного балансу вбачається, що у банкрута відсутні будь-які товарно-матеріальні цінності та інші активи, які належать банкруту на праві власності чи повного господарського відання.

Для перевірки наявності у банкрута прав власності на майно ліквідатором направлено запити до органів, якими здійснюється реєстрація та облік майна та майнових активів суб'єктів господарювання.

Згідно довідок КП Дніпропетровського району "БТІ" №430/01-04 від 08.06.2012р., Відділу Держкомзему у Дніпропетровському районі №3486 від 21.05.2012р., Відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи з обслуговування м. Дніпропетровськ та Солонянського району №1 УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області №14/1РЕР-2746 від 21.05.2012р., Інспекції державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації №1260-02-13 від 28.05.2012р., Територіального управління держгірпромнагладу у Дніпропетровській області №05-14/1541 від 24.05.2012р. за боржником автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.

Згідно довідки Дніпропетровської МДПІ станом на 05.06.2012р. рахунки банкрута в банківських установах закрито.

Відповідно до Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна про арешти в зазначеному реєстрі станом на 17.05.2012р. інформація щодо обтяження майна банкрута відсутня.

Згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна станом на 17.05.2012р. зазначено що в податковій заставі в ДПІ у м. Дніпродзержинську знаходяться активи банкрута.

Для з'ясування цього факту, ліквідатором направлено запит до Дніпродзержинської ОДПІ Дніпропетровської області ДПС.

Відповідно до довідки Дніпродзержинської ОДПІ Дніпропетровської області ДПС №9469/191-20 від 30.01.2013р. банкрут на податковому обліку у зазначеній інспекції не перебуває.

Крім цього, ліквідатором здійснено виїзд за адресою місцезнаходження банкрута та за адресою проживання єдиного власника та керівника банкрута, про що складено акт №1 від 17.01.2013р. та акт №2 від 23.01.2013р. про відсутність банкрута та єдиного власника за вказаними адресами.

Також, як вбачається з матеріалів справи, що у зв'язку з тим, ліквідаційна процедура здійснюється за процедурою ст. 52 Закону, яка передбачає особливості банкрутства відсутнього боржника, місцезнаходження керівних органів, банкрута не встановлено, а отже ліквідатор позбавлений можливості отримання наявної будь-якої бухгалтерської та іншої документації банкрута та як наслідок не має можливості проведення фінансового аналізу господарської діяльності підприємства, в тому числі виявлення дебіторів банкрута.

Таким чином, дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи.

З огляду на викладене, ліквідаційна маса не формувалась, її реалізація не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались.

Одночасно під час ліквідаційної процедури ліквідатором здійснювались заходи щодо виявлення можливих кредиторів банкрута.

Так, в газеті "Голос України" №88 (5338) від 17.05.2012р. опубліковано оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до п.5 ст. 52 Закону ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

Так, на виконання вимог зазначеного положення Закону ліквідатором направлено запити до Дніпропетровської МДПІ, УПФУ в Дніпропетровському районі, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську, Дніпропетровського районного центру зайнятості, Дніпропетровської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, ВДВС Дніпропетровського РУЮ.

Згідно відповідей Дніпропетровської МДПІ, УПФУ в Дніпропетровському районі №3719/02-25 від 16.05.2012р., Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську №2686ю від 24.05.2012р., Дніпропетровського районного центру заайнятості №443 від 14.05.2012р., Дніпропетровської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №20-24-630 від 21.05.2012р. заборгованість банкрута перед зазначеними фондами відсутня.

Відповідно до довідки ВДВС Дніпропетровського РУЮ №03-14/8320 від 11.06.2012р. на виконанні виконавчих документів стосовно боржника у відділі не перебуває.

Таким чином в ході ліквідаційної процедури ліквідатором розглянуто та визнано вимоги наступних кредиторів:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Аст-Трейд Груп", м. Дніпропетровськ - 19500,00грн.;

Встановлена вимога кредитора залишилась незадоволеною у зв'язку з відсутністю майна боржника.

Згідно п.6 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.

Крім того, до суду надійшло звернення Дніпропетровської МДПІ №4997/9/10-035 від 22.05.2012р. (т. 1, а.с. 50) про зупинення провадження у справі для проведення перевірки банкрута.

Розглянувши зазначене звернення встановлено наступне.

Листом від 25.05.2012. №555 ліквідатор звернувся до колишнього керівника банкрута з проханням про передачу посадовим особам ліквідатора матеріальних та інших цінностей, установчих та реєстраційних документів, бухгалтерської та іншої документації фінансово-господарської діяльності банкрута.

Також ліквідатор звернувся й до Дніпропетровської МДПІ №427 від 05.06.2012р., в якому зазначив про неможливість надання документів фінансово-господарської діяльності банкрута в зв'язку з відсутністю керівних органів боржника за його місцезнаходженням (т. 1 а.с. 86-87).

Таким чином, ліквідатором направлено Дніпропетровській МДПІ письмові пояснення з приводу ненадання документів фінансово-господарської діяльності банкрута.

Про день, час та місце розгляду справи Дніпропетровську МДПІ повідомлено належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п.78.1.7 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків.

Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом (п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України.

Згідно з п.78.6 ст.78 Податкового кодексу України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

Пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України регламентовано, що тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.

Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва -не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.

Відповідно до пункту 11.2 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 року (надалі -Порядок) у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять позапланову документальну перевірку, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей): - заяви за ф. N 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктом 11.1 цього розділу; - відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи; - відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу; - судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.

Пунктом 11.3 Порядку передбачено, що у разі отримання документів згідно з пунктом 11.2 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, органом державної податкової служби приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими підпунктами 11.3.2 та 11.3.3 цього пункту) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Призначається та розпочинається перевірка у такі строки: - протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; - протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим, в інших випадках.

Як вбачається з матеріалів справи ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство боржника відповідно до поштового повідомлення про вручення Дніпропетровська МДПІ отримала 04.05.2012р. (т. 1 а.с.46), постанову - 16.05.2012 (т. 1 а.с.53)

На час розгляду справи Дніпропетровською МДПІ не надано суду доказів проведення позапланової перевірки банкрута в межах визначених законодавством строків для проведення перевірки останнього.

В матеріалах справи відсутні докази неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків, зокрема ухилення від виконання законних вимог контролюючого органу тощо.

З огляду на викладене, звернення Дніпропетровської МДПІ не підлягає розгляду.

Враховуючи викладене, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.

Згідно до п. 6 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.

Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22, 32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпрофлекс", смт. Ювілейне Дніпропетровського району Дніпропетровської області, вул. Совхозна, 56-Б (ЄДРПОУ 37232513) .

Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпрофлекс", смт. Ювілейне Дніпропетровського району Дніпропетровської області, вул. Совхозна, 56-Б (ЄДРПОУ 37232513).

Провадження у справі припинити.

Копії цієї ухвали направити кредиторам банкрута та державним органам відповідно до п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Д.М. Полєв

вик. Матросова