8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 квітня 2013 року Справа № 812/2733/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.
за участю:
представника позивача - Непарідзе Д.Н.
від відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до Приватного акціонерного товариства «Спецмонтаждорбуд» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 87826,79 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до Приватного акціонерного товариства «Спецмонтаждорбуд» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 87826,79 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що Приватне акціонерне товариство «Спецмонтаждорбуд» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради № 13821200000002758 від 02.02.2005 року. Місцезнаходження підприємства : м. Луганськ, вул. Градусова, буд. 2.
Підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Жовтневому районі м. Луганську з 27.10.1997 року за № 01843.
Заборгованість відповідача перед бюджетом складає - 87 826 грн. 79 коп., з них:
з земельного податку - 84 628 грн. 46 коп., а саме:
- за основним платежем - 61 620 грн. 79 коп., що виник на підставі поданої платником податків податкової декларації № 13808 від 24.05.12;
- штрафні санкції 21 995 грн. 77 коп., що виник на підставі прийнятих податковим органом податкових повідомлень-рішень № 0003871530 від 06.12.12 та № 0003881530 від 06.12.12 (вручені 10.12.12), винесених на основі акту перевірки № 66/15 від 25.10.12 (вручено 27.11.12);
- пеня - 1 011 грн. 90 коп.
з орендної плати за землю - 3 132 грн. 20 коп., а саме:
- за основним платежем - 2 899 грн. 08 коп., що виник на підставі поданої платником податків податкової декларації № 13807 від 24.05.12;
- штрафні санкції - 216 грн. 91 коп., що виник на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення № 0003901530 від 06.12.12 (вручено 10.12.12), винесеного на основі акту перевірки № 67/15 від 25.10.12 (повернувся з відміткою - за закінченням терміну зберігання);
- пеня - 16 грн. 21 коп.
з інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища - 66 грн. 13 коп., а саме:
- штрафні санкції - 66 грн. 13 коп., що виник на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення № 0003811530 від 29.11.12 (вручено 10.12.12), винесеного на основі акту перевірки № 85/15/01240634 від 09.11.12 (вручено 231.11.12).
Позивач зазначає, що ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська зверталось з адміністративним позовом до Луганського окружного адміністративного суду про стягнення податкового боргу підприємства з розрахункових рахунків.
Постановою Луганського окружного адміністративного суд від 03.12.12 по справі № 2а/1270/8666/2012, задоволені позовні вимоги ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська по стягненню податкового боргу у сумі - 87 279 грн. 30 коп.
На виконання вищезазначеного рішення ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська надсилала інкасові доручення № 1988 від 28.12.12, № 1990 від 28.12.12, № 1987 від 28.12.12, № 79 від 18.01.13, № 385 від 11.02.13, №388 від 13.02.13, № 389 від 14.02.13, № 390 від 14.02.13, № 382 від 11.02.13, № 381 від 11.02.13, № 384 від 12.02.13, № 383 від 12.02.13, але вони повертались з позначкою - на рахунку відсутні кошті. Однак до цього часу податковий борг відповідачем не сплачений і продовжує збільшуватись.
Відповідач отримав 03.12.09 першу податкову вимогу за № 1/1421 від 02.12.09. Відповідач отримав 20.01.10 другу податкову вимогу № 2/37 від 12.01.10.
22.02.10 ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська прийнято рішення за № 30 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.
Таким чином, вищевказані заходи з погашення податкового боргу, які були здійсненні податковою інспекцією, не дали позитивного результату.
Відповідно до п.2.2 розділу II Порядку № 1043, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису майна. ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська складено наступні акти опису майна, на яке поширюється право податкової застави, а саме: акт № 26 від 15.09.11; акт № 17 від 06.07.12.
Відповідно до вимог п. 89.8 ст. 89 Податкового кодексу України та згідно витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на запит органу державної влади, зареєстровано від 17.07.12 за № 36935730, об'єкт обтяження - активи платника податків ПАТ «Спецмонтаждорбуд» згідно акту опису від 06.07.12 № 17 та від 29.09.11 за № 33149571, об'єкт обтяження - активи платника податків ПАТ «Спецмонтаждорбуд» згідно акту опису від 15.09.11 № 26.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків Приватне акціонерне товариство «Спецмонтаждорбуд», що перебуває у податковій заставі на суму 87826,79 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання не прибув до суду, причини неявки суду не повідомив. На адресу суду повернувся конверт, в якому відповідачу було надіслано ухвалу про відкриття провадження та призначення справи на судове засідання, з позначкою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, відповідно до приписів статті 128 КАС України, суд здійснює розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Судом встановлено, що Приватне акціонерне товариство «Спецмонтаждорбуд» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради за № 13821200000002758 від 02.02.2005 року. Місцезнаходження підприємства : м. Луганськ, вул. Градусова, буд. 2 (а.с.12-14).
Згідно статуту Приватне акціонерне товариство "Спецмонтаждорбуд", код ЄДРПОУ 01240634, (далі -Відповідач) є юридичною особою приватного права, має відокремлено майно, самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штамп, бланки а також знак для товарів та послуг, інші символи юридичної особи. Керівником підприємства є ОСОБА_2 (а.с.9-11).
Підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Жовтневому районі м. Луганську з 27.10.1997 року за № 01843 (а.с.15).
Заборгованість відповідача перед бюджетом складає - 87 826 грн. 79 коп., з них:
з земельного податку - 84 628 грн. 46 коп., а саме:
- за основним платежем - 61 620 грн. 79 коп., що виник на підставі поданої платником податків податкової декларації № 13808 від 24.05.12;
- штрафні санкції 21 995 грн. 77 коп., що виникли на підставі прийнятих податковим органом податкових повідомлень-рішень № 0003871530 від 06.12.12 та № 0003881530 від 06.12.12 (вручені 10.12.12), винесених на основі акту перевірки № 66/15 від 25.10.12 (вручено 27.11.12);
- пеня - 1 011 грн. 90 коп.
з орендної плати за землю - 3 132 грн. 20 коп., а саме:
- за основним платежем - 2 899 грн. 08 коп., що виник на підставі поданої платником податків податкової декларації № 13807 від 24.05.12;
- штрафні санкції - 216 грн. 91 коп., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення № 0003901530 від 06.12.12 (вручено 10.12.12), винесеного на основі акту перевірки № 67/15 від 25.10.12 (повернувся з відміткою - за закінченням терміну зберігання);
- пеня - 16 грн. 21 коп.
з інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища - 66 грн. 13 коп., а саме:
- штрафні санкції - 66 грн. 13 коп., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення № 0003811530 від 29.11.12 (вручено 10.12.12), винесеного на основі акту перевірки № 85/15/01240634 від 09.11.12 (вручено 23.11.12) (а.с.17-35).
ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська зверталось з адміністративним позовом до Луганського окружного адміністративного суду про стягнення податкового боргу підприємства з розрахункових рахунків.
Постановою Луганського окружного адміністративного суд від 03.12.2012 року по справі № 2а/1270/8666/2012, задоволені позовні вимоги ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська по стягненню податкового боргу у сумі - 87 279 грн. 30 коп. (а.с.56-59).
На виконання вищезазначеного рішення ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська надсилала інкасові доручення № 1988 від 28.12.12, № 1990 від 28.12.12, № 1987 від 28.12.12, № 79 від 18.01.13, № 385 від 11.02.13, №388 від 13.02.13, № 389 від 14.02.13, № 390 від 14.02.13, № 382 від 11.02.13, № 381 від 11.02.13, № 384 від 12.02.13, № 383 від 12.02.13, але вони повертались з позначкою - на рахунку відсутні кошти (а.с.43-54).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондам» від 21.12.2000 року № 2181-Ш (діючого на момент виникнення правовідносин) та з метою погашення податкового боргу відповідача, податковим органом були прийняті заходи, передбачені Законом № 2181-Ш, а саме: відповідач отримав 03.12.09 першу податкову вимогу за № 1/1421 від 02.12.2009 року та 20.01.2010 року другу податкову вимогу № 2/37 від 12.01.10 (а.с.36,37).
22.02.2010 року ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська прийнято рішення за № 30 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.38).
Таким чином, вищевказані заходи з погашення податкового боргу, які були здійсненні податковою інспекцією, не дали позитивного результату.
Відповідно до п.2.2 розділу II Порядку № 1043, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису майна.
ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська складено акти № 26 від 15.09.11 та акт № 17 від 06.07.12 опису майна, на яке поширюється право податкової застави (а.с.39,41).
Відповідно до вимог п. 89.8 ст. 89 Податкового кодексу України та згідно витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на запит органу державної влади, зареєстровано від 17.07.12 за № 36935730, об'єкт обтяження - активи платника податків ПАТ «Спецмонтаждорбуд» згідно акту опису від 06.07.12 № 17 та від 29.09.11 за № 33149571, об'єкт обтяження - активи платника податків ПАТ «Спецмонтаждорбуд» згідно акту опису від 15.09.11 № 26 (а.с.40,42).
Згідно бази даних ДПІ у Жовтневому районі м. Луганська ПАТ «Луганськ-Лада» має відкриті розрахункові рахунки:
р/р 26006415214, грн., АБ "Укргазбанк", МФО 320478;
р/р 2602556, грн., ЛОДАТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Луганськ, МФО 304007;
р/р 2604930880375, грн., Філія ПАТ ПІБ, м. Луганськ, МФО 304308;
р/р 2600030448, грн., Філія ПАТ ПІБ, м. Луганськ, МФО 304308;
р/р 26040415214, грн., АБ "Укргазбанк", МФО 320478;
р/р 26051415214, грн., АБ "Укргазбанк", МФО 320478;
р/р 2600830111330, грн., Філія Луганське обласне АТ ОЩАД, м. Луганськ, МФО 304665 (а.с.16).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Податковий кодекс України який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, повноваження і обов'язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно з п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно пп.14.1.156 п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п.54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.57.2 ст. 57 Податкового кодексу України у разі, коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Підпунктом 4.1.3. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлено невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.
Відповідно до пп.14.1.185 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України - податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом.
У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 88.1 статті 88 Податкового кодексу України передбачено, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення (п. 88.2 ст. 88 Податкового кодексу України).
Поняття податкової застави та порядок її реєстрації в державному реєстрі обтяжень рухомого майна регулюється ст. 89 Податкового кодексу України.
Право податкової застави, відповідно до п.п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України виникає у разі : несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку, та несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно з п. 89.2 ст. 89 Податкового кодексу України, з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У відповідності до п.п. 89.3 ст. 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюється у присутності не менш як двох понятих.
Механізм застосування податкової застави органами державної податкової служби встановлений Порядком застосування податкової застави органами державної податкової служби, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 11.10.2011 №1273 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2011 р. за №1339/20077).
Згідно п.89.8 ст. 89 Податкового кодексу України орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 24.03.2005 по справі №2/рп-2005 виконання конституційного обов'язку, передбаченого статтею 67 Конституції України реалізується сплатою кожним податків і зборів. При унормуванні цих суспільних відносин держава має право визначати механізми, які забезпечують платником належну сплату податків і зборів. Одним із способів такого забезпечення є введений Законом інститут податкової застави.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Оскільки за відповідачем утворився податковий борг в сумі 87826,79 грн., у позивача виникло право вимагати його погашення у встановлений законом спосіб.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до Приватного акціонерного товариства «Спецмонтаждорбуд» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 87826,79 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, - задовольнити.
Надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків Приватного акціонерного товариства «Спецмонтаждорбуд» (код ЄДРПОУ 01240634), що перебуває у податковій заставі на суму 87826,79 грн. (вісімдесят сім тисяч вісімсот двадцять шість гривень 79 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 05 квітня 2013 року.
Суддя Т.І. Ковальова