Головуючий у 1 інстанції - Фунжий О.А.
Суддя-доповідач - Яковенко М.М.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2013 року справа №0540/5177/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя: Яковенко М.М.
судді: Бадахова Т.П., Гайдар А.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради на постанову Петровського районного суду м.Донецька від 28 листопада 2012 року по адміністративній справі №2а/0540/5177/2012 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Петровського районного суду м. Донецька від 28 листопада 2012 року по адміністративній справі № 2а/0540/5177/2012 позов задоволений (а.с.52-54).
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії з проведення роботи перевірки встановлених статусів відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни»від 23 квітня 2012 р. (протокол № 1) в частині скасування статусу інваліда війни ОСОБА_2 (п.1 протоколу).
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м.Донецьку ради повідомити відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення та Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька про відновлення ОСОБА_2 статусу інваліда війни.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, пославшись на незаконність та необґрунтованість постанови суду першої інстанції, яка прийнята з порушенням норм матеріального права, просив постанову суду першої інстанції скасувати і прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову (а.с.54-57).
Розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження з урахуванням приписів п.2 ч.1 ст.197 КАС України. Стороною позивача подані письмові заперечення проти апеляційної скарги. Від апелянта надійшла заява про розгляд справи у їх відсутність.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Новокірши Німеччина, є громадянином України, перебуває на обліку у відповідача (а.с. 10, 13).
Рішенням Петровського відділу соціального захисту населення м. Донецька, правонаступником якого є УПСЗН Петровської районної у м.Донецьку ради, від 26 грудня 2000 р. позивачеві встановлено статус інваліда війни (а.с. 38).
У відповідності зі ст. 7 ч.2 п. 3 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (в редакції Закону від 22 грудня 1995 р., що діяла на час встановлення позивачеві статусу інваліда війни) до інвалідів війни належать також інваліди з числа малолітніх (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язнів фашистських концтаборів та інших місць примусового тримання, які визнані інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.
Будь-які наступні зміни положень чинного законодавства в цій частині не мають зворотної сили і не тягнуть за собою перегляд і скасування раніше прийнятого рішення про встановлення статусу інваліда війни.
Як вбачається за матеріалами справи, позивач є інвалідом 1 групи за загальним захворюванням, згідно до актового запису народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року у Німеччині в м.Новокірши, де його мати ОСОБА_3, яка була примусово вивезена з батьківщини, відбувала примусові роботи.
Виходячи із аналізу зазначених положень Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», позивач відповідає усім обов'язковим умовам, які відповідають статусу інваліда війни.
Згідно п.7 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12 травня 1994 р., інваліду війни органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина видається відповідне посвідчення.
Встановлено, що 10 серпня 2004 року Петровським відділом соціального захисту населення м.Донецька позивачеві видано безстрокове посвідчення про встановлення статусу інваліда війни. (а.с. 11).
Згідно п. 13-1 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 12 травня 1994 р., у разі виникнення підстав, за якими особа втрачає право на статус, визначений Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», видане їй раніше посвідчення вилучається уповноваженим на видачу посвідчень органом, з повідомленням органу, який видав таке посвідчення.
Встановлено, що протоколом № 1 засідання комісії з проведення роботи перевірки встановлених статусів відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни»від 23 квітня 2012 р. статус інваліда війни позивачеві скасовано, відділу з питань соціального обслуговування пільгових категорій населення доручено направити копію протоколу засідання комісії про відміну та встановлення нових статусів відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення та районне управління пенсійного фонду для приведення особових справ та пенсійних справ відповідно вимог діючого законодавства.(а.с. 17)
Листом від 16 березня 2012 р. Головне управління праці та соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації з метою забезпечення виконання Протокольного доручення Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2012 р. в частині встановлення статусів відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни»пропонувало начальникам міськ(рай)управлінь праці та соціального захисту населення створити комісії з проведення роботи перевірки встановлених статусів відповідно до зазначених законів. (а.с. 18)
Наказом начальника Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м.Донецьку ради від 13 квітня 2012 року з метою забезпечення виконання зазначеного листа Головного управління праці та соціального захисту населення створена комісія про проведення перевірки встановлених статусів. (а.с. 19)
Згідно положення про вказану комісію (додаток до наказу начальника Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради від 13 квітня 2012 р.) у своїй роботі комісія керується Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни», Положенням про Єдиний державний реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. та іншими нормативними актами. Комісія організовує роботу по перевірці встановлених статусів відповідно до вказаних вище Законів, ретельно вивчає документи особових справ пільговиків, приймає рішення щодо правомірності встановлених відповідних статусів. (а.с. 20).
Аналізом вказаного вище положення встановлено, що скасування встановлених статусів не входить до повноважень комісії, тому суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що скасування комісією позивачеві статусу інваліда війни слід визнати протиправним.
Посилання сторони відповідача на п. 4 Положення «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. є безпідставним з огляду на наступне.
Згідно п. 4 вказаного Положення уповноважені органи з дотриманням вимог ст. 23 Закону України «Про інформацію» мають право отримувати від пільговиків документи, що підтверджують їх право на пільги; проводити перевірку достовірності поданих документів.
Документом, що підтверджує право на пільги позивача, є посвідчення інваліда війни (а.с. 11), яке видано у відповідності з діючим на час видачі законодавством. Сумнівів щодо достовірності цього документа відповідачем не зазначено.
Щодо документів, які стали підставою для встановлення позивачеві статусу інваліда війни: свідоцтво про народження (а.с. 13), довідка СБУ (а.с. 15), довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності (а.с. 12, 48), то вони також ніяких сумнівів у достовірності не викликають.
Аналізуючи викладене, колегія суддів приходить до переконання, що у відповідача не було жодних правових підстав для скасування статусу позивача-інваліда війни.
На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст..200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність прийнятого судом першої інстанції постанови.
Керуючись статтями 2, 11, 159, 160, 167, 184, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Петровської районної у м. Донецьку ради - залишити без задоволення.
Постанову Петровського районного суду м. Донецька від 28 листопада 2012 року по адміністративній справі № 2а/0540/5177/2012 - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя М.М. Яковенко
Судді Т.П.Бадахова
А.В. Гайдар