Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/14549/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 32 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Козаченка А.В.
при секретарі Широбокові І.В.
за участю:
представника позивача Горбань Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Україна» до Луківської сільської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Тельманівської районної ради Донецької області», третя особа: Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», про скасування рішення та свідоцтв про право власності,-
В С Т А Н О В И В:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Нова Україна» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Луківської сільської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Тельманівської районної ради Донецької області», третя особа: Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», про скасування рішення та свідоцтв про право власності.
В обґрунтування позову (з урахуванням уточнених позовних вимог) позивач зазначив, що 09.08.2012р. позивач звернувся до відповідача 1 з заявою про прийняття рішення щодо визнання за позивачем права власності на будівлю цеху, площею 1355,44 кв.м., яка розташована за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-А, та будівлю котельної, площею 440,00 кв.м., яка розташована за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-В.
Листом відповідача 1 від 19.09.2012р., позивачу повідомлено, що рішенням №10 від 16.03.2009р. право власності на вищевказане нерухоме майно визнано за ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» та видані відповідні свідоцтва про право власності від 07.09.2009р.
Також, вищезазначеним рішенням зобов'язано відповідача 2 підготувати проекти свідоцтв про право власності на нерухоме майно та зареєструвати ці свідоцтва в реєстрі прав власності на нерухоме майно.
Позивач вважає вищевказані дії відповідачів протиправними з наступних підстав.
Згідно п.6.2 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, в редакції, що діяла на час прийняття відповідачам 1 рішення №10 від 16.03.2009р., підготовку документів для видачі свідоцтв про право власності можуть за дорученням органів місцевого самоврядування та інших органів відповідно до законодавства проводити БТІ. При цьому, у кожному випадку особа, що звертається до органів місцевого самоврядування з метою оформлення права власності, повинна навести підстави та надати відповідний пакет документів, що підтверджує законність та належність заявлених прав.
Позивач вважає, що ніяких документів та підстав з боку ВАТ «Шахтоуправління «Донбас», що підтверджують їх права та визнають режим користування по відношенню до вищевказаного нерухомого майна, наведено та відповідно надано не було.
При цьому, вищезазначене нерухоме майно у 2004 році було придбано позивачем у ТОВ «Україна» та починаючи з 2004 року по теперішній час будівлі утримувалися у належному стані за рахунок позивача, сплачувалися відповідні комунальні платежі і плата за землю, надану для обслуговування споруд. До того ж, оформлення та реєстрація прав на вищезазначене нерухоме майно за ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» відбувалося без відома позивача.
Таким чином, на думку позивача, у відповідності до п.2.7 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно відповідач 1 не мав змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів (з причин їх відсутності) вимогам законодавства. Отже, підстав для визнання та відповідно реєстрації права власності на вищевказане нерухоме майно за ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» не було.
На підставі викладеного позивач просив визнати незаконним, нечинним та скасувати рішення відповідача 1 від 16.03.2009р. №10 «Про визнання права власності на нерухоме майно ВАТ «Шахтоуправління «Донбас»»; скасувати свідоцтво про право власності від 07.09.2009р. на нерухоме майно - нежитлову будівлю котельні площею 440,00 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-В; скасувати свідоцтво про право власності від 07.09.2009р. на нерухоме майно - нежитлову будівлю цеху площею 1355,44 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-А.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги, надав пояснення аналогічно викладеному в позові та уточненнях до нього, просив задовольнити його в повному обсязі.
Представник відповідача 1 у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій зазначив, що з позовними вимогами згодний.
Представник відповідача 2 у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення, в яких позовні вимоги до КП БТІ не визнав, вважав їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, просив відмовити в задоволені позовних вимог до КП БТІ. Також надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення щодо позовних вимог, згідно яких вважав позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, а також просив розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що 30.03.2003р. Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Нова Україна» зареєстровано Тельманівською райдержадміністрацією як юридична особа, про що здійснено відповідний запис про державну реєстрацію та видано відповідне свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.7, 9, 10). Підприємство є платником податку на додану вартість та діє на підставі Статуту (а.с.8, 8-29).
09.08.2012р. позивач звернувся до відповідача з заявою про прийняття рішення щодо визнання за позивачем права власності на будівлю цеху, площею 1355,44 кв.м., яка розташована за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-А, та будівлю котельної, площею 440,00 кв.м., яка розташована за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-В (а.с.30).
Згідно Довідки від 13.10.2012р. №120, позивач з січня 2008 року по жовтень 2012 року, по об'єктам цех та котельня, розташований за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-А та 53-В, сплатило такі послуги, а саме, електроенергія - 176952,60 грн., водопостачання - 28673,59 грн. та оренда землі - 17118,48 грн.
Листом відповідача 1 від 19.09.2012р. №03-18/653, позивачу повідомлено, що рішенням №10 від 16.03.2009р. право власності на вищевказане нерухоме майно визнано за ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» (а.с.32).
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі листа ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» від 04.03.2009р. №15-740, пояснювальної записки АТ «Донбасгражданпроект» щодо проекту розташування виробництва по переробці молока в недобудованій будівлі у с. Лукове Тельманівського району Донецької області (шифр об'єкта 1950/2000), сертифікатів якості та відповідності будівельних матеріалів за 1999-2000р.р., акта приймання-передавання проектно-дослідницьких робіт по контракту №1950/2001 від 08.05.2001р., експертного висновку 02В №01.18113.1603 від 16.08.2002р. про відповідність проектної документації нормативним актам з питань охорони праці та висновку з відведення земельної ділянки під будівництво від 09.09.2002р., рішення відповідача 1 від 16.03.2009р. №10, визнано право власності за ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» на нерухоме майно - будинок цеху, який розташований за адресою: с. Лукове, вул. Первомайська, 53-А та будинок котельні, який розташований за адресою: с. Лукове, вул. Первомайська, 53-В. Також, цим рішенням доручено КП БТІ Тельманівської районної ради підготовити проект свідоцтва про право власності на нерухоме майно та зареєструвати затверджене свідоцтво про право власності в Реєстрі прав власності на нерухоме майно.
На підставі вищевказаного рішення №10 від 16.03.2009р., ВАТ «Шахтоуправління «Донбас» видані свідоцтва про права власності від 07.09.2009р. на вищевказане нерухоме майно, у зв'язку з чим спірне нерухоме майно зареєстровано за ВАТ «Шахтоуправління «Донбас», про що свідчать Витяги про реєстрацію права власності на нерухоме майно №23846383 та №23846372 від 14.09.2009р.
Позивач, не погоджуючись з вказаним рішенням відповідачів, посилається на порушення відповідачами вимог Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. п. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
За приписами ст. 8 Конституції України звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Крім того, ст. 55 Конституції України встановлено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових чи службових осіб.
Відповідно до частини першої ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
З викладеної у рішенні від 25.11.1997р. №6-зп правової позиції Конституційного Суду України випливає, що умовою для звернення особи до суду з позовом щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльність будь-якого органу державної влади, органу місцевого самоврядування, посадових і службових осіб є наявність у позивача переконання в порушенні його прав або свобод чи в існуванні перешкод у здійсненні цих прав. Порушенням суб'єктивного права особи є створення будь-яких перепон у реалізації нею свого суб'єктивного права, що унеможливлюють одержання особою того, на що вона має право розраховувати в разі належної поведінки зобов'язаної особи. Отже, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану суб'єктивних прав та обов'язків особи, тобто припинення чи неможливість реалізації її права та/або виникнення додаткового обов'язку.
За таких обставин, суд погоджується з доводами позивача про порушення його права на спірні об'єкти нерухомості у зв'язку з оформленням та видачею ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» свідоцтв про право власності на вищевказані об'єкти нерухомого майна та державною реєстрацією даних об'єктів нерухомого майна.
Згідно п.1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002р. №7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002р. за №57/6445 з наступними змінами та доповненнями, державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Комунальним підприємствам Бюро технічної інвентаризації державою делеговані повноваження щодо державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Основними видами діяльності відповідача є технічна інвентаризація та облік об'єктів нерухомого майна, ведення державного реєстру правовстановлюючих документів, державна реєстрація переходу права власності на нерухоме майно тощо.
Таким чином, КП БТІ Тельманівської районної ради є суб'єктом владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладені обов'язки щодо державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Також, суд зазначає, що у розумінні вимог ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування», Луківська сільська рада є суб'єктом владних повноважень, який у відповідності до вимог ст.ст.25-40 вказаного Закону України виконує покладені на нього обов'язки у сфері державного управління.
Згідно ч.3 ст.21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обтяжень та правочинів щодо нерухомості регулюються Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вiд 01.07.2004р. №1952-IV (далі за текстом - Закон України №1952), Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 року за №157/6445 (далі за текстом - Тимчасове положення).
Згідно ст. 3 Закону України №1952, державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав. Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації. Державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом.
Пунктом 1 ч.1 ст.4 Закону України №1952 передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме, право власності на нерухоме майно.
Відповідно до ст.16 Закону України №1952, заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав, на території якого розміщений об'єкт нерухомого майна або більша за площею його частина. Разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подаються документи, що підтверджують виникнення, перехід, припинення відповідних прав, та документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації прав та їх обтяжень.
Відповідно до ч.3 ст.17 Закону України №1952, документи, що встановлюють виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно та їх обтяжень і подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно ст.18 Закону України №1952, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається: 1) фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна; 2) членам житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу, які повністю внесли свої пайові внески; 3) юридичним особам у разі внесення до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) об'єктів нерухомого майна їх засновниками (учасниками); 4) фізичним особам та юридичним особам, які в разі ліквідації (реорганізації) юридичної особи отримали у власність у встановленому законодавством порядку нерухоме майно юридичної особи, що ліквідується (реорганізується); 5) фізичним особам та юридичним особам, що вийшли зі складу засновників (учасників) юридичної особи за рішенням органу, уповноваженого на це установчими документами, отримали у власність об'єкт нерухомого майна, переданий їм; 6) реабілітованим громадянам, яким повернуто у власність належні їм об'єкти нерухомого майна; 7) у разі виділення окремого об'єкта нерухомого майна зі складу об'єкта нерухомого майна, що складається із двох або більше об'єктів; 8) фізичним та юридичним особам на об'єкти нерухомого майна, які в установленому порядку переведені з житлових у нежитлові і навпаки; 9) в інших випадках, встановлених законом.
Свідоцтво про право власності на нерухоме майно підписується державним реєстратором і засвідчується печаткою.
Згідно ч.1 ст. 19 Закону України №1952, державна реєстрація прав проводиться на підставі: договорів, укладених у порядку, встановленому законом; свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Також, суд зазначає, що згідно п.1.2 Тимчасового положення, державна реєстрація прав - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, а також права власності на об'єкти незавершеного будівництва шляхом внесення відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Відповідно до п.1.4 Тимчасового положення, обов'язковій державній реєстрації підлягають право власності та інші речові права на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування.
Згідно п.1.7 Тимчасового положення, реєстр прав власності на нерухоме майно є інформаційною системою, яка містить відомості про зареєстровані права власності, суб'єктів прав, об'єкти нерухомого майна, правовстановлюючі документи, на підставі яких здійснено реєстрацію прав власності.
Пунктом 2.1 Тимчасового положення передбачено, що для проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі) або уповноважена ним (ними) особа подає реєстратору БТІ заяву про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 1.
Відповідно до п.2.2. Тимчасового положення, заява про державну реєстрацію прав подається реєстратору того БТІ, яке здійснює свою діяльність відповідно до договору з Адміністратором Реєстру прав на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташований об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації. До заяви про державну реєстрацію прав додаються правовстановлювальні документи (додаток 2), їх нотаріально засвідчені копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав, а також інші документи, визначені Положенням. Відповідальність за достовірність та повноту інформації у заяві про державну реєстрацію прав та доданих документах несе(уть) заявник (заявники).
Згідно п.2.9 Тимчасового положення, документи, що встановлюють виникнення, перехід, припинення права власності та інших речових прав на об'єкти, права щодо яких підлягають державній реєстрації, та подаються для проведення такої реєстрації, повинні відповідати вимогам, встановленим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 3.1 Тимчасового положення передбачено, що з моменту прийняття заяви про державну реєстрацію прав реєстратором БТІ розпочинається її розгляд. Реєстратор БТІ встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на об'єкти, права щодо яких підлягають державній реєстрації.
Відповідно до п.п. а) п.8.1 Тимчасового положення, оформлення права власності на нерухоме майно проводиться з видачею свідоцтва про право власності за заявою про оформлення права власності на нерухоме майно: а) органами місцевого самоврядування: фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна за наявності документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам; членам житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу, які повністю внесли свої пайові внески; юридичним особам у разі внесення до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) об'єктів нерухомого майна їх засновниками (учасниками); фізичним особам та юридичним особам, які в разі припинення (ліквідації чи реорганізації) юридичної особи отримали у власність у встановленому законодавством порядку нерухоме майно юридичної особи, що припиняється; фізичним особам та юридичним особам, що вийшли зі складу засновників (учасників) юридичної особи за рішенням учасників або органу, уповноваженого на це установчими документами, і отримали у власність об'єкт нерухомого майна, переданий їм; інвесторам, які у результаті інвестиційної діяльності отримали у власність об'єкт нерухомого майна або його частину на підставі документів, установлених законодавством, що підтверджують набуття у власність закріпленого за інвестором об'єкта інвестування; реабілітованим громадянам, яким повернуто у власність належні їм об'єкти нерухомого майна, за умови надання рішення комісії з реабілітації про повернення цього майна; фізичним та юридичним особам у разі виділення окремого об'єкта нерухомого майна зі складу об'єкта нерухомого майна, що складається із двох або більше об'єктів (будинків, будівель або споруд), окрім випадків, коли такі об'єкти є приналежністю головної речі, складовою частиною речі або утворюють з іншими об'єктами складну річ; фізичним та юридичним особам у разі об'єднання двох або більше суміжних об'єктів нерухомого майна; фізичним та юридичним особам на об'єкти нерухомого майна, які в установленому порядку переведені з житлових у нежитлові і навпаки, за умови надання рішення відповідного органу; фізичним та юридичним особам на підставі документів, установлених законодавством, які підтверджують право власності на об'єкти нерухомого майна та не віднесені до правовстановлювальних документів, передбачених у додатку 2 до Положення.
Згідно п.8.3 Тимчасового положення, підготовку документів для видачі свідоцтва про право власності за дорученням органів місцевого самоврядування та інших органів відповідно до законодавства можуть проводити БТІ.
Пунктом 8.4 Тимчасового положення передбачено, що свідоцтво про право власності містить таку інформацію: назву об'єкта нерухомого майна; місце видачі свідоцтва; дату видачі свідоцтва; назву органу, який видав свідоцтво; тип (призначення) об'єкта нерухомого майна (житловий будинок, садиба, квартира, приміщення тощо); адресу (місцезнаходження) об'єкта нерухомого майна; відомості про власника (власників); форму власності; вид спільної власності та розмір часток, якщо майно належить на праві спільної часткової власності; опис об'єкта нерухомого майна (дані про будівлі, споруди, їх частини; найменування та літеровка; загальна та житлова площа; площа земельної ділянки (у разі наявності такої інформації), матеріали стін тощо), що формується за результатом проведеної технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна; реквізити прийнятого рішення (найменування органу, назва документа, дата та індекс); прізвище, ім'я, по батькові та підпис керівника органу, який прийняв рішення. Зазначене свідоцтво скріплюється печаткою органу, який проводив оформлення права власності на нерухоме майно.
Суд зазначає, що сторонами у судове засідання не надано будь-яких доказів, які б підтверджували право та визначали режим користування ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» щодо спірних об'єктів нерухомості на час винесення відповідачем 1 оскаржуваного рішення. Окрім цього, відсутні будь-які докази щодо введення в експлуатацію спірних об'єктів нерухомості.
Враховуючи викладене, суд вважає, що на час прийняття оскаржуваного рішення відповідачем 1 не встановлено відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, отже підстав, для визнання права власності за ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» на вищевказані об'єкти нерухомості у відповідача 1 не було.
За таких обставин, у спірних правовідносинах відповідач 1 діяв на підставі, в межах повноважень, але не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, у зв'язку з чим, суд вважає, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
При цьому, враховуючи вимоги п.1 ч.2 ст.162 КАС України, суд вважає необхідним та достатнім способом захисту прав позивача обрати саме скасування рішення відповідача 1 від 16.03.2009р. №10.
Суд також задовольняє позовні вимоги про скасування свідоцтв про право власності на спірні об'єкти нерухомості від 07.09.2009р., оскільки вони є похідними і наслідком вимог позивача про скасування рішення відповідача 1 від 16.03.2009р., а в судовому засіданні встановлено протиправність його винесення.
Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та досліджених обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, на користь позивача підлягає стягненню з Державного бюджету України сплачений ним судовий збір у розмірі 32,19 грн.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Україна» до Луківської сільської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Тельманівської районної ради Донецької області», третя особа: Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Донбас», про скасування рішення та свідоцтв про право власності, задовольнити.
Скасувати рішення Луківської сільської ради від 16.03.2009р. №10 «Про визнання права власності на нерухоме майно».
Скасувати свідоцтво про право власності від 07.09.2009р. на нерухоме майно - нежитлову будівлю цеху площею 1355,44 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-А.
Скасувати свідоцтво про право власності від 07.09.2009р. на нерухоме майно - нежитлову будівлю котельні площею 440,00 кв.м., яке розташоване за адресою: Донецька область, Тельманівський район, с. Лукове, вул. Первомайська, 53-В.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Україна» витрати по сплаті судового збору у розмірі 32,19 грн.
Постанова в повному обсязі виготовлена 19.11.2012 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Козаченко А.В.