Ухвала суду № 26367485, 09.10.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2012
Номер справи
3926/12/2170
Номер документу
26367485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

09 жовтня 2012 р. Справа № 2-а-3926/12/2170 Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Бездрабко О.І. , перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-технічна фірма "РВіК" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення - рішення,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-технічна фірма "РВіК" звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить визнати дії та рішення відповідача неправомірними; скасувати рішення від 18.10.2011 р. № 482/15-2 про анулювання свідоцтва платника ПДВ та повернути залишок ПДВ від'ємного значення; зобов'язати відповідача надати ТОВ"ВТФ "РВіК" електронні ключі для можливості подати податкову декларацію по ПДВ в електронній формі; скасувати акт відповідача від 17.08.2012 р. № 1629/15-2/19228415, як такий, що не відповідає Конституції і Законам України, та обставинам; визнати неправомірним податкове повідомлення-рішення від 13.09.2012 р. № 0007611502 про збільшення суми грошового зобов'язання по збору за користування радіочастотним ресурсом України на 10646,50 грн., з яких за основним платежем - 7278,40 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 3368,10 грн.

Ухвалою суду від 26 вересня 2012 р. позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.

Позивач вимоги суду виконав, недоліки позову усунув.

Згідно з вимогами ст.107 КАС України суддя після отримання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Однією із позовних вимог є скасування рішення ДПІ у м. Херсоні від 18.10.2011 р. № 482/15-2 про анулювання свідоцтва платника ПДВ, а з адміністративним позовом ТОВ "ВТФ "РВіК" звернулося до суду 25.09.2012 р., що перевищує шестимісячний термін до моменту подання позову.

Таким чином, позивачем пропущено встановлений ст.99 КАС України шестимісячний строк на звернення до суду з позовною заявою.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

У позовній заяві ТОВ "ВТФ "РВіК" не заявлено клопотання про поновлення строків та в матеріалах справи відсутні будь-які підтвердження поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Враховуючи вищевикладене, суддя не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, а тому позовна заява в частині скасування рішення ДПІ у м. Херсоні від 18.10.2011 р. № 482/15-2 про анулювання свідоцтва платника ПДВ підлягає залишенню без розгляду.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Проте ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до п.86.1 ст.86 ПК України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт.

Порядок оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р. № 984, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 р. за № 34/18772, передбачає що акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про встановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків.

Отже, за своїм правовим значенням акт документальної перевірки дотримання податкового законодавства не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, яке в силу п.1 ч.2 ст.17 КАС України може бути предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства, оскільки, акт перевірки є службовим документом, який підтверджує факт проведення перевірки і фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, а тому не створює для платник податків будь-яких правових наслідків.

Рішенням в даному випадку є податкове повідомлення-рішення № 0007611502 від 13.09.2012 р., яке оскаржується позивачем.

Таким чином, позовна вимога щодо скасування акта ДПІ у м. Херсоні від 17.08.2012 р. № 1629/15-2/19228415 "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ВТФ "РВіК", код за ЄДРПОУ 19228415 з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету збору за користування радіочастотним ресурсом України за період з 01.01.2010 р. по 01.08.2012 р." розгляду в порядку адміністративного судочинства не підлягає, оскільки вирішення таких вимог не відноситься до компетенції адміністративних судів.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача надати ТОВ "ВТФ "РВіК" електронні ключі для можливості подати податкову декларацію по ПДВ в електронній формі та щодо визнання неправомірним податкового повідомлення-рішення від 13.09.2012 р. № 0007611502 про збільшення суми грошового зобов'язання по збору за користування радіочастотним ресурсом України на 10646,50 грн., з яких за основним платежем - 7278,40 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 3368,10 грн., згідно із ст. 17 КАС України належать до юрисдикції адміністративних судів та мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

В частині позовних вимог щодо зобов'язання відповідача надати ТОВ "ВТФ "РВіК" електронні ключі для можливості подати податкову декларацію по ПДВ в електронній формі та щодо визнання неправомірним податкового повідомлення-рішення від 13.09.2012 р. № 0007611502, порушень ст. 104-106 КАС України при поданні позовної заяви судом не встановлено.

Підстав для повернення позовної заяви в частині цих вимог, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження не встановлено.

Враховуючи викладене, керуючись ст.100, ст.107, ст.109 КАС України суддя -

ухвалив:

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-технічна фірма "РВіК" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення - рішення.

Позовну заяву в частині скасування рішення ДПІ у м. Херсоні від 18.10.2011 р. № 482/15-2 про анулювання свідоцтва платника ПДВ залишити без розгляду.

Відмовити у відкриті провадження в частині позовних вимог щодо скасування акта ДПІ у м. Херсоні від 17.08.2012 р. № 1629/15-2/19228415 "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "ВТФ "РВіК", код за ЄДРПОУ 19228415 з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету збору за користування радіочастотним ресурсом України за період з 01.01.2010 р. по 01.08.2012 р.".

Справа буде розглядатися судом у складі судді Бездрабка О.І. в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м. Херсон, вул. Робоча, 66 (вхід з вул. Філатова).

Надіслати особам, які беруть участь у справі, копію ухвали про відкриття провадження та інформацію про їхні процесуальні права та обов'язки, про дату та час слухання справи повідомити окремо.

Відповідачу надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами та запропонувати надати суду не пізніше як за три дні до судового засідання письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.

Ухвала в частині відкриття провадження оскарженню не підлягає.

Ухвала в частині залишення позовних вимог без розгляду та відмови у відкритті провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її отримання.

Суддя Бездрабко О.І.

Інформація про процесуальні права осіб, які приймають участь у справі

Ст. 49 КАС України, права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі

1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права та обов'язки.

2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належним їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3.Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1)знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2)знайомитися з матеріалами справи;

3)заявляти клопотання і відводи;

4)давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5)подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6)висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7)подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8)знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;

9)робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10)оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

11)користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

4.Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Ст. 51 КАС України, права та обов'язки сторін

1. Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідного апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

2. Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.