Постанова № 24257154, 17.04.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2012
Номер справи
2а-711/12/0970
Номер документу
24257154
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" квітня 2012 р. Справа № 2a-711/12/0970

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та її структурного підрозділу- Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

В С Т А Н О В И В:

12.03.2012 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та її структурного підрозділу- Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у зв'язку із несплатою фінансових санкцій, застосованих за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт».

Згідно п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України ухвалою суду від 13.03.2012 року в адміністративній справі за вищевказаним позовом відкрито скорочене провадження. Копія ухвали суду від 13.03.2012 направлена ОСОБА_1 та отримана останнім 29.03.2012 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. У встановлений ч.3 ст.183-2 КАС України строк правом на подання заперечення проти позову відповідач не скористався.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 22.11.2010 зареєстрований виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як суб'єкт підприємницької діяльності та відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» займається наданням послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

Згідно ст.38 вищевказаного Закону регулярні та нерегулярні перевезення груп дітей здійснюють за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником та місцевими органами Державтоінспекції.

Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначено перелік документів для нерегулярних пасажирських перевезень, зокрема для автомобільного перевізника- ліцензія, документ, що посвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Однак в порушення вимог даного Закону відповідач 27.10.2011 року здійснював надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень дітей за маршрутом «Березів-Ворохта» без відповідних документів, зокрема розкладу руху, схеми маршруту, договору із замовником, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг. Дана обставина підтверджується наявним в матеріалах справи актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за № 047354 від 27.10.2011.

Відповідно до абз.3 ч.1 Закону України «Про автомобільний транспорт»начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області на підставі акту від 27.10.2011прийнято постанову за № 139717 від 10.11.2011, якою за вказані порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 1 700 грн.

Судом встановлено, що дана постанова отримана особисто ОСОБА_1 11.11.2011, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією супровідного листа за № 09-3-20/5271 від 11.11.2011 року.

Згідно п.28 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" відповідачу було запропоновано сплатити застосовані штрафні санкції у 15-денний термін з дня одержання постанови. Відповідно до довідки Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 14.02.2012 року застосовані штрафні санкції залишились несплачені, постанова про їх застосування відповідачем не оскаржувалась.

Таким чином, оскільки доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив, обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, судом не встановлено, позов слід задовольнити.

На підставі Закону України "Про автомобільний транспорт", керуючись ст.ст.11, 71, 86, ст.ст.162, 183-2, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (р/р 31110106700002 УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100) - 1 700 (тисяча сімсот) грн. несплачених фінансових санкцій.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови сторонами або іншою особою, яка брала участь у справі. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя: /підпис/ Гундяк В.Д.