УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 р. Справа № 92391/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Глушка І.В.
суддів: Макарика В.Я., Обрізка І.М.,
за участю секретаря судового засідання: Шаблій Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 25.06.2011 року про повернення позовної заяви по справі за позовом Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування,-
встановив:
Шевченківський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернувся в Шевченківський районний суд м. Львова з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови від 04 травня 2011 р. про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП №26349473, стягувачем в якому виступає ОСОБА_1.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 25.06.2011 року адміністративний позов Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу у виконавчому провадженні - повернуто позивачеві для подачі такого до Львівського окружного адміністративного суду.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду позивач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана ухвала прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану ухвалу, яка перешкоджає подальшому провадженню по справі та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
В судове засідання сторони не з'явились, хоча були повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі та відповідно до вимог ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що у задоволенні апеляційної скарги апелянта слід відмовити з наступних підстав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам колегія суддів виходить з наступного.
Шевченківський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернувся в Шевченківський районний суд м. Львова з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови від 04 травня 2011 р. про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП №26349473, стягувачем в якому виступає ОСОБА_1.
Так, стаття 18 КАС України регламентує предметну підсудність адміністративних справ.
Із частини 2 ст. 18 КАС України випливає, що справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, їх посадова чи службова особа, підсудні окружним адміністративним судам.
У даному випадку спір виник за участі органу державної влади - органу державної виконавчої служби.
За правовим аналізом ч. 2 ст. 18, ст. 181 КАС України, Закону України «Про державну виконавчу службу», та роз'яснень викладених в п.9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 р. № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», позовні заяви стосовно рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців та посадових осіб районних відділів ДВС відповідних управлінь юстиції, як органів державної влади, які входять до системи Міністерства юстиції України - предметно підсудні окружним адміністративним судам, а не місцевим загальним судам як адміністративним.
Дана справа не підпадає під положення ст. 18 КАС України, якою визначено підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним, а відтак порушено правила предметної підсудності.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що підстави відкриття провадження по справі Шевченківським районним судом м. Львова як адміністративним відсутні, а тому адміністративний позов слід повернути позивачеві для подачі такого до належного суду.
Відповідно до частини першої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення повинні бути законними і обґрунтованими.
Суд першої інстанції повністю виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин вірно застосував норми процесуального права, що призвело до ухвалення законного рішення.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196,199, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
ухвалив:
Апеляційну скаргу Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення, а ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 25.06.2011 року про повернення позовної заяви по справі № 2а-1201/12- без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий: І.В. Глушко
Судді: В.Я. Макарик
І.М. Обрізко