Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2011 р.Справа № 2-а-7258/10/1570 Категорія:9.4.4Головуючий в 1 інстанції: Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду
у складі:
головуючого Ступакової І.Г.,
суддів Алєксєєва В.О.
Милосердного М.М.
(у звязку з неприбуттям у судове засідання сторін,
справа розглядається в порядку письмового провадження)
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Промислово-будівельної групи «Інтобуд»на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2010 року по справі за адміністративним позовом першого заступника прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Промислово - будівельної групи „Інтобуд" про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И Л А :
У липні 2010 року перший заступник прокурора Приморського району м.Одеси звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Промислово-будівельної групи «Інтобуд»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17000 грн..
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що відповідач не надав до Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звіт за третій квартал 2009 року, що є порушенням вимог п.3 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації елементами цінних паперів, затвердженого Рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року, та затвердженого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364, що передбачає відповідальність юридичної особи згідно п.7 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2010 року адміністративний позов першого заступника прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Промислово - будівельної групи „Інтобуд" задоволений у повному обсязі. Стягнуто з Промислово-будівельної групи „Інтобуд" 17000 грн. штрафних санкцій на розрахунковий рахунок 31111106700008, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 в Головному управлінні Державного казначейства України в Одеській області.
В апеляційній скарзі Промислово-будівельної групи «Інтобуд»ставиться питання про скасування судового рішення, в звязку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Промислово-будівельної групи «Інтобуд», перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Вирішуючи справу суд першої інстанції встановив, що постановою Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 817-ОД від 24 листопада 2009 року було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Промислово - будівельної групи «Інтобуд». Вказаною постановою було викликано представника відповідача на 08 грудня 200 року об 11 год. 00 хв. для надання пояснень з приводу скоєного правопорушення.
08.12.2009 року уповноваженою особою Комісії Одеського територіального управління ДКЦПФР у відношенні Промислово-будівельної групи «Інтобуд»був складений акт № 731-ОД, яким встановлено, що відповідачем не надано до Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звіт за третій квартал 2009 року, що є порушенням вимог п.3 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації елементами цінних паперів, затвердженого Рішенням ДКЦГІФР № 1591 від 19.12.2006 року, та затвердженого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364, що передбачає відповідальність юридичної особи згідно п.7 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Постановою Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 666-ОД від 21 грудня 2009 року, на Промислово - будівельну групу «Інтобуд»була накладена санкція у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн.
Постанова про накладення штрафу була отримана відповідачем 31.12.2009 року, у добровільному порядку штрафні санкції сплачені не були.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
На виконання вимог статей 15, 39 - 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджене рішенням Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364, дія якого поширюється на всіх емітентів цінних паперів, крім емітентів державних цінних паперів, інвестиційних сертифікатів.
Вказаним Положенням регулюється склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пункту 3 Глави 3 Розділу IV Положення, емітенти цінних паперів зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Згідно пункту 15 частини другої статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року№ 448/96-ВР, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до покладених на неї завдань, встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.
Тобто, відповідач (емітент) повинен був підготувати, оприлюднити у інформаційній базі даних ДКЦПФР та подати до реєструючого органу квартальний звіт за ІІІ-й квартал 2009 року, чого зроблено не було.
Відповідно до п. 7 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінах паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Постанова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 731-ОД від 08.12.2009р. про накладення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем оскаржена не була і на даний час є чинною.
Враховуючи викладене, суд першої інстанцій дійшов до вірного висновку, що постанова Державної комісії цінних паперів та фондового ринку № 731-ОД від 08.12.2009р. про накладення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів була прийнята в межах наданих Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку повноважень, є такою, що не порушує вимог діючого законодавства.
Доводи апеляційної скарги щодо відсутності підстав подавати будь-яку інформацію до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та щодо незаконного застосування санкцій до ПБГ «Інтобуд»(з пропуском строку), колегія суддів не приймає до уваги, оскільки вважає, що вказані доводи не підтверджені належними доказами та ґрунтуються на помилковому розумінні та застосуванні апелянтом норм матеріального права, які регулюють правовідносини в сфері державного регулювання ринку цінах паперів в Україні та норм процесуального права, які були правильно застосовані судом при вирішенні справи.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Промислово-будівельної групи «Інтобуд»залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: