ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.07.08
Справа №АС2/326-08.
За позовом: Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні», м. Харків
До відповідача: Казеного підприємства Шосткинський казений завод «Зірка», Сумська область, м. Шостка
Про стягнення: 7500 грн.
Суддя Соп’яненко О.Ю.
При секретарі судового засідання Петен Я.Л.
За участю представників сторін:
від позивача – Ткаченко О.О.
від відповідача – не з’явився
прокурор – не з’явився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача у доход дежбюджету штраф у сумі 7500 грн. відповідно до Закону України “Про електроенергетику”.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце засідання був повідомлений належним чином, доказів сплати боргу не подав, не подав відзиву на позовну заяву, для з’ясування судом його позиції по справі. Тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до п. 6 ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, заслухавши представника позивача, господарський суд встановив:
Згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» № 1573/99 від 15.12.1999р. з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», позивач у справі, підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства позивача є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996р. № 929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північному регіоні», затвердженим директором Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні, тобто позивач у справі, утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
В судовому засіданні встановлено, що під час перевірки за дотриманням чинного законодавства позивачем встановлено, що у період з 16 липня 2007 року по 17 липня 2007 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено обстеження щодо достатності планування та виконання комплексу заходів із забезпеченнм стійкої роботи електроенергетичного господарства підприємства в умовах осінньо-зимового періоду, про що було складено акт обстеження № Пн-186.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № Пн-186 від 19.07.2007р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № Пн-285 від 07.11.2007р., копія якого приєднана до матеріалів страви та досліджена судом у судовому засіданні.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 30.07.1999р., накладено штраф у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 8500 грн., про що було винесено постанову № ОПн 159/07-40 від 13.11.2007р.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
І, як вбачається з поданих заявником матеріалів, на час розгляду справи зазначену вище постанову відповідачем не виконано, відомостей про сплату штрафних санкцій на адресу позивача не надіслано, чим порушено з боку відповідача вимоги Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику».
Оскільки відповідач не подав суду доказів сплати штрафних санкцій до держбюджету України, а також не подав заперечень проти позову, а позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, тому є обгрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача до державного бюджету України штрафу в сумі 7500 грн.
Керуючись ст. ст. 71, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Казеного підприємства Шосткинський казений завод «Зірка» (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Леніна, 36, р/р 26009012729 банк філія «Шостка-Грант», м. Шостка, МФО 337795, код 14315351) на користь Державного бюджету України (р/р 31110106700012 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635250, код платежу до держбюджету 21081100) 7500 грн. штрафу.
3. Копію постанови надіслати сторонам у справі.
Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови підписано 21.07.2008р.
Суддя О.Ю. Соп’яненко