Cправа № 2а-0770/1996/11
Ряд стат. звіту № 10.3.4
Код - 12
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Немеш Ю.С. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів - представник Біровчак А.С.;
відповідача :комунальне підприємство "Міськсвітло"- представник Зелінський І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до комунального підприємства "Міськсвітло" про стягнення адміністративно -господарських санкцій та пені на загальну суму 23 378,11 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 31 жовтня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 03 листопада 2011року.
Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до Мукачівського міського комунального підприємства “ Мукачівтепло” про стягнення адміністративно господарських санкцій в сумі 23 378,11 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем подано до відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт форма № 10-ПІ “ Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів “ за 2010 рік, з якого випливає, що відповідач вимогу Закону не виконав. Згідно рядка 03 звіту, кількість інвалідів які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів з Україні" № 875, становить 1 особа, в той же час, згідно рядка 02 звіту , на підприємстві протягом 2010 року середньо облікова кількість інвалідів становила 0 осіб. Загальна сума санкцій складає 23 378,11 грн., з яких 22964, 71 грн. основного боргу та 413, 40 грн. пені.
В судовому засіданні 31 жовтня 2011 року представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково та пояснив, що помилково зазначено те, що звіт за 2011 рік, а не за 2010 р., тому позивач не мав права приймати даний звіт , і також вказав, що в звіті немає підпису особи, яка його прийняла, на підставі чого даний звіт не є офіційним та правильним документом.
Як вбачається матеріалів справи, відповідач надав суду 29.06.2011 року проти позовних вимог такі документами: штатні розклади комунального підприємства "Міськсвітло" за 2010- 2011 р., довідку про середню заробітну плату ОСОБА_1, копію довідки про інвалідність, копію наказу № 35 від 14.10.2005 року про прийом на роботу, копію наказу № 10 від 01.04.2009 року, акт звірки взаємних розрахунків станом на 16.06.2011 року між Головним управлінням міського господарства Ужгородської міської ради та комунального підприємства "Міськсвітло" ( а.с.13-23). У відповідь на це, від Фонду соціального захисту інвалідів 22.07.2011 року надійшли спростування, в яких позивач зазначає, що не погоджується із запереченням відповідача, оскільки подані до матеріалів справи штатні розклади, накази штатного розкладу, дані взаємних розрахунків та інші документи не відносяться до предмету спору і нічого не доводять по суті. Що стосується працевлаштованого на підприємстві по сумісництву інваліда , то зазначено, що у відповідності до ч.5 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів з Україні” “Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з ч.1 ст. цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою організацією, яка використовує найману працю, інвалідів для яких це місце роботи є основним”. Таким чином позивач вважає, що відповідачем не було виконано нормативи, тому зобовязаний сплатити адміністративно-господарські санкції в сумі 23378, 11 грн.
Заслухавши представників позивача та відповідача , дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідно до Довідки АА № 449687 з ЄДРПОУ комунальне підприємство "Міськсвітло" зареєстроване виконавчим комітетом Ужгородської міської ради за адресою: 88000 м.Ужгород, вул.Руська, будинок 38, код ЄДРПОУ 03344591( а.с.11).
Згідно поданого розрахунку адміністративно господарських санкцій за відповідачем рахується заборгованість а недотримання нормативу в сумі 22964, 71 грн.( а.с.5) та пені в сумі 413, 40 грн.( а.с.6).
У відповідності зі ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів з Україні" №875, (далі Закон) для підприємств, установ і організацій установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.
Підприємства, установи, організації які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” від 06.10.2005 року №2961-IV робоче місце інваліда - місце або виробнича ділянка постійного або тимчасового знаходження осіб у процесі трудової діяльності на підприємствах, в установах і організаціях.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 Закону, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Підстав звільнення від виконання обов'язку Закон не містить.
Комунальне підприємство “Мукачівтепло” подало до відділення Фонду соціального захисту звіт форма № 10-ПІ “ Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів “ за 2010 рік, з якого випливає, що відповідач вимогу Закону не виконав. Згідно рядка 03 звіту, кількість інвалідів які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів з Україні" № 875, становить 1 особа, в той же час, згідно рядка 02 звіту, на підприємстві протягом 2010 року середньо облікова кількість інвалідів становила 0 осіб (а.с. 4).
Згідно вимог чинного законодавства, на підприємство покладено обов'язок створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів та інформувати про таку кількість створених робочих місць органи працевлаштування інвалідів.
Згідно ст.20 Закону підприємства де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують адміністративно-господарські санкції сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Отже, відповідач повинен був самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулось порушення, розрахувати та сплатити адміністративно-господарські санкції. Оскільки середньорічна зарплата штатного працівника у відповідача в 2010 році становила 22964, 71 грн., то за не працевлаштування інвалідів у необхідній кількості , а отже невиконання нормативу відповідач повинен сплатити в дохід Державного бюджету України 22964, 71 грн.
Однак відповідач цю суму до 15.04.2010 року, строк встановлений законом, самостійно не сплатив. Згідно ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
На день подачі позовної заяви до суду 14.06.2011 р. строк прострочення платежу становить 60 днів, а отже пеня, при обліковій ставці НБУ 7,75 % становить 413, 40 грн., що підтверджується розрахунком пені ( а.с.6).
Загальна сума стягнення становить 23 378,11 грн.
Посилання відповідача на той факт , що у звіті зазначено за 2011 рік, а не за 2010 р.і тому позивач не мав права приймати даний звіт, то суд критично оцінює вказаний факт , оскільки всі дані зазначені у звіті подані за 2010 рік , які відповідач сам вніс та сам несе відповідальність за внесення всієї інформації у звіті.
В судовому засіданні повно та всебічно зясувавши обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як позивачем у даній справі є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163 КАС України ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до комунального підприємства "Міськсвітло" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені на загальну суму 23 378,11 грн. задовольнити повністю.
Стягнути на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Ужгород, пл.Шандора Петефі,14, ідентифік код 13592841) з комунального підприємства "Міськсвітло" (м. Ужгород, вул. Руська,38, код ЄРДПОУ 03344591) адміністративно -господарські санкції та пені на загальну суму 23 378,11 (двадцять три тисячі триста сімдесят вісім) грн. 11 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Плеханова З.Б.