ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" червня 2008 р.
14:30
Справа № 4/186/08
Позивач: Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів
вул.Нікольська, 46,під.2, м.Миколаїв, 54001
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Южфармсервіс»
пр-т. Леніна, 26-202, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область
Суд у складі: судді Дубової Т.М.
при секретарі судового засідання Тимошевській Ю.В.
ПРИСУТНІ:
Від позивача Щукін І.І. дов.№ 03-487/726 від 10.06.08р.
Від відповідача Буряченко Д.А директор
СУТЬ СПОРУ: стягнення 3285,26 грн., з яких: 3238,46 грн. адміністративно-господарських санкцій, 46,80 грн. пені
Відповідач надав пояснення, в яких зазначив, що відповідач має ліцензію на роздрібну реалізацію лікарських засобів в аптеці, аптечних пунктах та кіосках. Аптека знаходиться в
м. Южноукраїнськ, а аптечні пункти розміщені в районних лікарнях різних районів, в яких працює по одному спеціалісту. Безпосередньо в аптеці працює шість чоловік, тому надати роботу інваліду при такій чисельності персоналу аптека не має можливості (арк.спр.19).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд –
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до ст.19 ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі Закон) та Постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70 “Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"(далі - Постанова) відповідач повинен створити 1 робоче місце для працевлаштування інваліда.
Відповідач не виконав норматив працевлаштування у 2007р., тому позивач просить стягнути з нього адмінстративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2007р. в сумі 3238,46 грн. та пені 46,80 грн. за порушення терміну сплати адмінстративно-господарських санкцій за період з 16.04.08р. по 21.05.08р.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного:
- Згідно ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Відповідно до звіту відповідача (арк.спр.5) середня облікова штатна кількість працівників складає 13 чоловік. Отже, норматив для працевлаштування інвалідів склав для відповідача 1 чол. Відповідач не виконав встановлений норматив для працевлаштування інваліда, в звіті суму коштів адміністративно-господарських санкцій не визначив.
- Згідно з Порядком сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом. У разі коли роботодавець не одержує прибутку, сума адміністративно-господарських санкцій сплачується за рахунок інших джерел відповідно до законодавства.
Порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення.
Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Відповідач суму адміністративно-господарських санкцій у звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007р. не визначив, у встановлені строки добровільно їх не сплатив, в зв”язку з чим відповідачу нарахована пеня.
Тому, позивач на підставі звіту відповідача за 2007р., форма N 10-ПІ , якого затверджена наказом Мінпраці та соцполітики України від 10.02.2007 N 42, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 р. за N 117/13384, розрахував адміністративно-господар-ські санкції в сумі 3238,46 грн.
Отже, наданий позивачем розрахунок пені за період з 16.04.08р. по 21.05.08р. в сумі 46,80грн., виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний календарний день прострочення, відповідає вимогам ст.20 Закону та Постанові , тому підлягає задоволенню повністю.
Пояснення відповідача стосовно неможливості прийняття інваліда на роботу не приймаються судом до уваги, оскільки ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” не передбачає визначені відповідачем підстави як звільнення від виконання обов”язків, щодо працевлаштування інваліда, а в разі не працевлаштування - від сплати адміністративно-господарських санкцій та пені.
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню повністю.
Керуючись ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163 КАС України, господарський суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Cтягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Южфармсервіс»(пр-т. Леніна, 26-202, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, код ЄДРПОУ 30239355) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул.Нікольська, 46, під.2, м. Миколаїв, код ЄДРПОУ 23626096) 3238,46 грн. адміністративно-господарських санкцій, 46,80 грн. пені .
Згідно ст.258 КАС України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили , за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.
Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне скарження
Суддя
Т.М.Дубова