Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 квітня 2011 року Справа № 2а-1850/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Солоніченко О. В.
при секретарі: Псоміаді С.І.,
за участю
представника позивача: Буркової О.М. (дов. № 02/10 від 04.01.2011 р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Малого підприємства науково запроваджувального центру «Інфорон» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
02 березня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Малого підприємства науково запроваджувального центру «Інфорон» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю в розмірі 72893,31 грн. Згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» (який діяв на момент виникнення податкового зобовязання відповідача) платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Оскільки добровільно відповідач не сплатив заборгованість, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму боргу за рахунок готівкових коштів.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, надав до суду заяву, в якій визнає позовні вимоги та просить розглядати справу без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Мале підприємство науково запроваджувальний центр «Інфорон» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю є юридичною особою, зареєстроване виконкомом Ленінської районної ради 17.12.1991 року, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ. Як вбачається з довідки ЄДРПОУ видами діяльності відповідача є: оптова торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації; роздрібна торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації; нафтопереробна промисловість; посередницькі послуги при купівлі-продажу продукції виробничо-технічного призначення; ремонт та технічне обслуговування легкових автомобілів та інших транспортних засобів за замовленнями населення; зовнішня торгівля недержавних організацій; оптова торгівля паливом; роздрібна торгівля паливом; продукти нафтопереробки; посередництво в торгівлі паливом, металами, корисними копалинами та хімікатами; технічне обслуговування та ремонт автомобілів за замовленнями населення.
Відповідач має податкову заборгованість з орендної плати за землю в розмірі 72893,31 грн. Сума боргу підтверджується податковими деклараціями № 1120 від 27.01.2009 року, № 711 від 22.01.2010 року, податковими повідомленнями-рішеннями № 0002061520/0 від 29.03.2010 року, № 0006951520/0 від 27.10.2010 року, № 0008141520/0 від 08.12.2010 року.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо нарахування та визначення податкового зобовязання з орендної плати за землю виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно з п. 1.3. ст. 1 зазначеного Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Пунктом 5.1 вказаного Закону встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.
Відповідно до п. 5.2.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.
Згідно з п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/2019 від 07.10.2008 року та друга податкова вимога № 2/2342 від 19.11.2008 року.
Податкові вимоги були повернуті позивачу у звязку з тим, що адресат за зазначеною адресою не знаходиться, про що позивачем було складено акти від 16.10.2008 року та від 02.12.2008 року та розміщено податкові вимоги на дошці оголошень.
Оскільки відповідачем заборгованість сплачена не була, відповідно до ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Ленінською МДПІ було прийняте рішення № 2 від 08.01.2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до п.п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно п. 95.4 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу з орендної плати за землю в розмірі 72893,31 грн. за рахунок готівкових коштів, що належать відповідачу.
Крім того відповідач визнав позовну заяву в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Малого підприємства науково запроваджувального центру «Інфорон» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Малого підприємства науково запроваджувального центру «Інфорон» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 13375026) податковий борг з орендної плати за землю в розмірі 72893,31 грн. (сімдесят дві тисячі вісімсот девяносто три грн. 31 коп.) за рахунок готівки.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено 08 квітня 2011 року.
СуддяО.В. Солоніченко