ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-3972/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В.
при секретарі Попович Н.М.
за участю представників:
прокурора Овчар Т.В.
позивача Мотов В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції
до Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенерго
про звернення стягнення на активи,-
в с т а н о в и в:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенерго, в якому позивач з урахуванням уточнених позовних вимог просить звернути стягнення на активи Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенергов розмірі заборгованості до бюджету: - податок на додану вартість в сумі 151419,91 грн..
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що Нікопольською обєднаною державною податковою інспекцією (далі - Нікопольською ОДПІ) проведено перевірку Нікопольського КП Нікопольтеплоенерго . За результатами перевірки 11.01.2008 року складено акт №29/231.05472525, в якому встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 та пп. 14.1.3 п. 14.1 ст. 14 Закону України №2181-ІІІ, а саме Нікопольським КП Нікопольтеплоенергонесвоєчасно проведена сплата узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість. На підставі зазначеного акту Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення рішення №0000081520/0/1795 від 18.01.2008 року та №0000091520/0/1794 від 18.01.2008 року. НКП Нікопольтеплоенергоу судовому порядку не оскаржило податкові повідомлення рішення та не сплатило нараховані суми штрафних санкцій з податку на додану вартість. В подальшому, 09.01.2009 року Нікопольською ОДПІ проведено планову виїзну перевірку НКП Нікопольтеплоенергоза результатами якої складено акт №7/231/05472525, яким встановлено порушення пп. 7.3.5 п. 7.3, пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України Про податок на додану вартість, а саме НКП Нікопольтеплоенерго, занижені податкові зобовязання з податку на додану вартість в грудні в грудні 2007 року на 29070 грн. по причині не включення до податкових зобовязань субсидій з бюджету та завищено податковий кредит за жовтень 2007 року на суму 8333,30 грн. у звязку з включенням ПДВ по факсовій накладній. На підставі зазначеного акту Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення рішення №0000022310/0/1725 від 16.01.2009 року. НКП Нікопольтеплоенергоу встановлені строки не сплатило суму податкових зобовязань, зазначених у поданих ним податкових деклараціях, та не погасило нараховану суму податкового зобовязання. Нікопольською ОДПІ вживались заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу, направлявся лист на імя міського голови про виділення активів під реалізацію для погашення боргу комунального підприємства, які не призвели до відповідних результатів що стало підставою для звернення до суду.
22 квітня 2009 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від прокуратури Дніпропетровської області надійшло повідомлення від 22.04.2009 року № 05/2-765вих09 про вступ прокурора у справу №2-а-3972/09/0470 за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенергопро звернення стягнення на активи в порядку 121 Конституції України та ч. 2 ст. 60 КАС України.
У судове засідання зявились представники позивача та прокуратури, які уточнили позовні вимоги зазначивши, що станом на 11.02.2010р. первісно заявлена сума позовних вимог у розмірі 1112837,18 грн. частково погашена, а саме на суму 961417,27 грн. Несплаченою залишилась лише пеня у розмірі 151419,91 грн., яка була нарахована раніше на суму несплаченого податкового боргу з податку на додану вартість та просили їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання повторно не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Частиною 1 ст. 18 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємцівпередбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, тому суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.
Таким чином, за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків
В судовому засіданні встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Нікопольське комунальне підприємство Нікопольтеплоенергозареєстроване виконавчим комітетом Нікопольської міської ради 12.09.2002р. та включене до ЄДРПОУ. НКП Нікопольтеплоенергозареєстровано платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість №03378051 від 15.10.2002р.
Станом на 24.02.2009 року Нікопольське КП Нікопольтеплоенерго є боржником перед бюджетом, сума заборгованості з податку на додану вартість складає 1 112 837,18 грн., яка утворилася в результаті наступного.
11.01.2008 р. Нікопольською ОДПІ складено Акт №29/231.05472525 за результатами планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового та іншого законодавства Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенерго за період діяльності з 01.07.2006р. по 30.09.2007р., при цьому встановлено порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 та пп.14.1.3 п.14.1 ст.14 Закону України № 2181 -III, а саме НКП Нікопольтеплоенергонесвоєчасно проведена сплата узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.
Відповідно до пп. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
На підставі акту №29/231.05472525 від 11.01.2008р. Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000081520/0/1795 від 18.01.2008р., яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 13 344,85 грн. Сума штрафу визначена в цьому податковому повідомленні-рішенні на підставі пп. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181 -III у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою.
Крім того, на підставі акту №29/231.05472525 від 11.01.2008р. Нікопольською ОДПІ б винесено податкове повідомлення-рішення № 0000091520/0/1794 від 18.01.2008р., яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 81 910,21 грн. Сума штрафу визначена в цьому податковому повідомленні-рішенні на підставі пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України №2181-III у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою.
Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. Аб. 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-III передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. "а" - "в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
В десятиденний термін з моменту отримання податкових повідомлень-рішень від 18.01.2008р. НКП Нікопольтеплоенергозвернулось з відповідною скаргою до Нікопольської ОДПІ. Рішенням Нікопольської ОДПІ про результати розгляду первинної скарги від 15.02.2008р. №6899/10/15-220 скаргу НКП Нікопольтеплоенергозалишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення від 18.01.2008р. - без змін. За результатами розгляду скарги були винесені податкові повідомлення-рішення № 0000091520/1/6898. №0000081520/1/6897 від 15.02.2008р.
26.02.2008р. НКП Нікопольтеплоенергозвернулось з повторною скаргою на податкові повідомлення-рішення до ДПА у Дніпропетровській області. Рішенням ДПА у Дніпропетровській області № 11784/10/25-008 від 25.04.2008р.:
скасовано податкове повідомлення-рішення від 18.01.2008р. № 0000091520/0/1794 (№ 0000091520/1/6898 від 15.02.2008р.) в частині 4272,82 грн. штрафної санкції, а скарга в цій частині задоволена, в іншій частині податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скарга без задоволення:
збільшено на 85.09грн. суму штрафної санкції, визначену у податковому повідомленні-рішенні від 18.01.2008р. №0000081520/0/1795 (№ 0000081520/1/6897 від 15.02.2008р.):
застосовано відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України № 2181-Ш 812.15грн. штрафної санкції у розмірі десяти відсотків погашеної суми узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість.
За результатами розгляду повторної скарги Нікопольською ОДПІ винесені наступні податкові повідомлення-рішення:
№ 0000791520/2/21593 від 12.05.2008р.. яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 77669.33грн.
№ 0000831520/2/21595 від 12.05.2008р.. яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 812,50грн.
№ 0000081520/2/21592 від 12.05.2008р.. яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 13344.85грн.
№ 0000811520/2/21594 від 12.05.2008р.. яким визначено платнику до сплати суму штрафу у розмірі 85,09 грн.
У зв'язку з порушенням НКП Нікопольтеплоенергодесятиденного строку для звернення з повторною скаргою до ДПА України, рішенням від 04.07.2008р. №13378/7/25-025 скарга підприємства залишена без розгляду.
НКП Нікопольтеплоенергоне зверталось до суду з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень №0000791520/2/21593, №0000831520/2/21595, №0000081520/2/21592, №0000811520/2/21594 від 12.05.2008р. та не сплатило нараховані суми штрафних санкцій з податку на додану вартість.
Відповідно до ст. 14 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181-III від 21.12.2000р. (далі - Закон України № 2181-ІІІ) розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум пені під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеної згідно з пунктом 16.4 статті 16 цього Закону.
Платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання.
Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.
Договори про розстрочення, відстрочення можуть бути достроково розірвані за ініціативою податкового органу у разі, якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого або відстроченого податкового боргу.
Заступником начальника Нікопольської ОДПІ за заявою НКП Нікопольтеплоенергоприйнято наступні Рішення про розстрочення податкового зобов'язання:
Рішення № 14 від 25.01.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 170317.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 30966,00 грн.
Рішення № 15 від 25.01.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 49501.82 грн.. залишок несплаченої суми становить 16343,79 грн.
Рішення № 77 від 31.03.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 153088.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 19136,00 грн.
Рішення № 93 від 24.04.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 348393.00 грн., залишок несплаченої суми становить 87099,00 грн.
Рішення № 151 від 29.05.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 393068.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 112305,00 грн.
Рішення № 179 від 27.06.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 147585.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 49195,00 грн.
Рішення № 190 від 25.07.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 115522.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 46208,80 грн.
Рішення № 305 від 29.08.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 127584.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 56065,86 гри.
Рішення № 335 від 30.09.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 137774,00 грн.. залишок несплаченої суми становить 91849,00 грн.
Рішення № 367 від 29.10.2008 р.. згідно якого НКП Нікопольтеплоенергонадано розстрочення сплати податкового зобов'язання під проценти з податку на додану вартість у сумі 101831.00 грн.. залишок несплаченої суми становить 101831,00 грн.
09.01.2009 р. Нікопольською ОДПІ складено Акт №7/231/05472525 "Про результати планової виїзної перевірки Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенергоз питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2007р. по 30.09.2008р.", при цьому встановлено порушення пп.7.3.5 п.7.3. пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України Про податок на додану вартість, а саме НКП Нікопольтеплоенергозанижені податкові зобов'язання з податку на додану вартість в грудні 2007 року на 29070 грн. по причині не включення до податкових зобов'язань субсидії з бюджету та завищено податковий кредит за жовтень 2007 року на суму 8333,30 грн., у зв'язку з включенням сум ПДВ по факсовій накладній.
НКП Нікопольтеплоенергодо Нікопольської ОДПІ подано наступні декларації з податку на додану вартість:
за жовтень 2008 року, згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду з урахуванням самостійно нарахованих штрафних санкцій, складає 109282,00 грн.;
за листопад 2008 року, згідно якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 89359,00 грн.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
На підставі Акту №7/231/05472525 від 09.01.2009р. Нікопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000022310/0/1725 від 16.01.2009р. яким визначено платнику до сплати податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 56104,50 грн. (37403.00грн. - основний платіж, 18701.50 - штрафні санкції).
Податкове повідомлення-рішення №0000022310/0/1725 від 16.01.2009р. отримано НКП Нікопольтеплоенерго. що підтверджується підписом головного бухгалтера підприємства на корінці податкового повідомлення-рішення.
В десятиденний термін з моменту отримання податкового повідомлення-рішення №0000022310/0/1725 від 16.01.2009р. НКП Нікопольтеплоенергоне зверталось з відповідною скаргою до Нікопольської ОДПІ або до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення та не сплатило донараховану суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Податковий борг з податку на додану вартість частково сплачено (погашено) у сумі 1 133 664,37 грн. Додатково на суму несплаченого податкового боргу з податку на додану вартість була нарахована пеня у сумі 155180,91 грн.
НКП Нікопольтеплоенергоу встановлені строки не сплачено суму податкових зобов'язань, зазначених у поданих ним податкових деклараціях, та не погашено нараховану суму податкового зобов'язання.
Пунктами .5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ зазначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України № 2181-ІІІ Нікопольською ОДПІ на адресу НКП Нікопольтеплоенергобули виставлені перша і друга податкові вимоги, але податковий борг платником податків у добровільному порядку сплачений не був.
Порядок погашення податкового боргу комунальних підприємств, до числа яких належить НКП Нікопольтеплоенерго, визначається статтею 11 Закону України № 2181-ІІІ. Відповідно до п. 11.1 цієї статті з метою погашення податкового боргу такого платника податків податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечують здійснення основної діяльності платника податків.
Нікопольською ОДПІ вживались передбачені Законом України № 2181-III заходи щодо погашення НКП Нікопольтеплоенергоподаткового боргу, а саме 23.01.2009р. на імя міського голови Старуна С.В. направлено лист №203/9/24053 з пропозицією розглянути питання щодо виділення активів НКП Нікопольтеплоенергопід реалізацію, які не входять до складу цілісного майнового комплексу вищезазначеного підприємства, а також лист від 29.01.2009р. вих. №204/9/24053 з пропозицією виділити кошти на погашення податкового боргу НКП Нікопольтеплоенерго.
Згідно рішення Нікопольської міської ради Дніпропетровської області Про заходи щодо вдосконалення діяльності Нікопольських комунальних підприємств та врегулювання ефективності управління об'єктами, що належать до власності територіальної громади м. Нікополя№5-35/У від 26.12.2008р. вирішено не застосовувати з 01 січня 2009 року до 31.12.2009 року положення Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомдо Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенерго.
Станом на 11.02.2010 року первісно заявлено сума позовних вимог у розмірі 1112837,18 грн. частково погашена, а саме на суму 961417,27 грн. Несплаченою залишилась пеня у розмірі 151419,91 грн., яка була нарахована раніше на суму несплаченого податкового боргу з податку на додану вартість.
Згідно з пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.
Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування № 1251-XII від 25.06.1991р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків та зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те, що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу, зокрема, примусово шляхом звернення до суду.
Суд доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенергоперед бюджетом, здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору, а тому є підстави для задоволення позовних вимог податкової інспекції.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Звернути стягнення на активи Нікопольського комунального підприємства Нікопольтеплоенерго(53213, Дніпропетровська область, м. Нікополь, пр. Трубників, 12-а, код ЄДРПОУ 05472525) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 151419,91 грн. (р/р 31115029700029, код платежу 14010100, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) на користь держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена в повному обсязі 17.02.2010 року.
Суддя (підпис) О.В. Єфанова
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Єфанова