Постанова № 13591306, 25.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.11.2010
Номер справи
2а-14037/10/2670
Номер документу
13591306
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 листопада 2010 року № 2а-14037/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

простягнення коштів в сумі 1 114 грн. 84 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 1 114 грн. 84 коп.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач, вказує на те, що ОСОБА_1 Святошинським районним центром зайнятості був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю відповідно до статей 22, 23 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” за період з 02.07.2009 по 05.10.2010. Однак, при проведенні перевірки було встановлено, що ОСОБА_1 в період перебування на обліку в Святошинському районному центрі зайнятості перебував у трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю "Ранкова Преса", а відтак незаконно отримував матеріальне забезпечення в Святошинському районному центрі зайнятості.

Зазначене позивач визначає, як порушення частин другої та третьої статті 36 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. На підставі викладеного просить стягнути з відповідача кошти, які були виплачені як матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 1 114,84 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.10.2010 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 01.11.2010.

Судове засідання 01.11.2010 було відкладено у зв'язку з неявкою сторін.

У судовому засіданні 25.11.2010, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У судове засідання 25.11.2010 відповідач та позивач не з'явились, хоча повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З урахуванням вище наведеного суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представників сторін.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 з 02.07.2009 по 05.10.2009 перебував на обліку в Святошинському районному центрі зайнятості, який є структурним підрозділом Київського міського центру зайнятості.

02.07.2009 ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного центру зайнятості міста Києва з заявою про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. При цьому, відповідачем у заяві було зазначено, що він не є найманим працівником, не укладав договорів цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа підприємець.

Згідно статті 2 Закону України “Про зайнятість населення” безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Відповідно до змісту частин першої та другої статті 22 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування” застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня), особи, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 6 місяців) перерви, а також особи, звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, мають право на допомогу по безробіттю.

Наказом Святошинського районного центру зайнятості № 19251-123 від 02.07.2009 року ОСОБА_1 був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю з 02.07.2009.

05.10.2009 ОСОБА_1 до Святошинського районного центру зайнятості міста Києва було подано заяву, в якій він просив зняти його з обліку з 05.10.2009 у зв'язку з самостійним працевлаштуванням.

05.10.2009 наказами № 13809-189 припинено виплату допомоги та № 13810-189 ОСОБА_1 знято з обліку відповідно до підпунктів 1 та 2 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14.02.2007 у зв'язку з самостійним працевлаштуванням з 05.10.2009.

Згідно зі статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду та її робочі органи з метою реалізації завдань, покладених на них відповідно до вищевказаного Закону, взаємодіють з органами державної податкової служби, праці та соціального захисту населення, іншими органами виконавчої влади, Державною прикордонною службою України шляхом обміну відповідною інформацією про отримані особами, зареєстрованими в установленому порядку як безробітні, доходів від здійснення підприємницької діяльності, роботи за кордоном, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами (договорами), ведення особистого селянського господарства.

За результатами аналізу інформації отриманої від Державної податкової адміністрації на сформований за III квартал 2009 року, запит для проведення роботи по підтвердженню даних наданих особами до центру зайнятості, які є підставою для присвоєння їм статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення, виявлено, що інформація по громадянину ОСОБА_1 потребує додаткової перевірки про що Директором Святошинського районного центру зайнятості 06.04.2010 складено доповідну записку та видано наказ № 16, яким відповідно до статті 35 та пункту 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та пункту 2б Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1266 від 26.09.2001, зобов'язано провести перевірку достовірності інформації, яка надійшла до Святошинського центру зайнятості від Державної податкової інспекції щодо розслідування страхових випадків під час перебування особи на обліку як безробітної яка впливає на умови виплати матеріального забезпечення, надання соціальних послуг та є підставою для надання статусу безробітного ОСОБА_1 та здійснити необхідні заходи щодо проведення перевірки та скласти відповідний акт.

08.04.2010 Святошинським районним центром зайнятості до Дарницького районного центру зайнятості направлено лист № 06-31/1666, в якому він просив провести звірку даних по громадянину ОСОБА_1, у зв'язку з отриманням даних від Державної податкової адміністрації України про те, що зазначений громадянин отримував дохід в третьому кварталі на Товаристві з обмеженою відповідальністю "Ранкова Преса", безпосередньо у роботодавця, оскільки дане підприємство зареєстроване як платник страхових внесків у Дарницькому районі міста Києва.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України № 1266 від 26.09.2001 та запиту Святошинського районного центру зайнятості № 06-31/1666 від 08.04.2010 Дарницьким районним центром зайнятості проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", яким встановлено, що ОСОБА_1 працював на Товаристві з обмеженою відповідальністю "Ранкова Преса" по договору виконання робіт з 03.05.2009 по 31.08.2009 та отримував дохід, що підтверджується договорами виконання робіт б/н від 03.05.2009, актами здавання - приймання виконаних робіт по договору виконання робіт б/н від 03.05.2009, відповідно до яких ОСОБА_1 сплачено винагороду від 31.05.2009 у розмірі 2 705,00 грн. за період з 03.05.2009 по 31.05.2009, від 30.06.2009 у розмірі 2 876,00 грн. за період з 01.06.2009 по 30.06.2009, від 31.07.2009 у розмірі 2 522,00 грн. за період з 01.07.2009 по 31.07.2009 та від 31.08.2009 у розмірі 2 800,00 грн. за період з 01.08.2009 по 31.08.2009 та податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку Товариства з обмеженою відповідальністю "Ранкова Преса" за ІІ квартал 2009 року від 10.08.2009 та за ІІІ квартал 2009 року від 09.11.2009.

За результатами перевірки складено акт № 36 від 16.04.2010, який супровідним листом № 25/855 від 21.04.2010 направлено Святошинському районному центру зайнятості.

Відповідно до змісту пункту “б” частини третьої статті 1 Закону України “Про зайнятість населення” в Україні до зайнятого населення належать, зокрема, громадяни, що проживають на території держави на законних підставах та самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України “Про особисте селянське господарство”.

Згідно частин другої та третьої статті 36 далі Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.

Відповідно до пункту 6 Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України № 60/62 від 13.02.2009 № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 року за № 232/16248 у разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою відповідно до пункту сьомого цього Порядку.

Згідно з пунктом 7 зазначеного порядку рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом з повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти.

27.04.2010 Святошинським районним центром зайнятості винесено наказ № 16 щодо відшкодування ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів, як допомоги по безробіттю та складено довідку-розрахунок, в якій визначено, що загальна сума коштів, що підлягає поверненню, виплачена як допомога по безробіттю за період перебування на обліку з 02.07.2009 по 04.10.2009 складає 1 114,84 грн.

Листом - повідомленням про відшкодування коштів № 06-31/1983 відповідачу направлено копію наказу № 16 від 27.04.2010 та зобов'язано перерахувати кошти незаконно отримані, як допомога по безробіттю у розмірі 1 114,84 грн. протягом 15 календарних днів від дня отримання наказу.

Станом на час розгляду справи в суді заборгованість відповідачем не сплачена.

ОСОБА_1 в свою чергу не надав до суду жодних доказів та не спростував позицію Київського міського центру зайнятості щодо заявлених до нього позовних вимог.

Відповідно до статті 39 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Київського міського центру зайнятості є правомірними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 1 114 грн. 84 коп. - задовольнити повністю

2. Стягнути з ОСОБА_1 (03170, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 в ГУ Державного казначейства м. Києва МФО 820019, код 03491091) кошти в розмірі 1 114 грн. 84 коп. (одна тисяча сто чотирнадцять грн. 84 коп.) .

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.П. Огурцов

Постанова складена в повному обсязі 30.11.2010.