Справа№ 718/1278/25
Провадження№ 3/718/314/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" травня 2025 р. м.Кіцмань Чернівецькаобласть
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області СкорейкоВ.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Вижницького РВП Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання АДРЕСА_1 , за ст. 173 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 21.04.2025 близько 21 год 30 хв. перебуваючи на вулиці Богдана Хмельницького в с. Брусенки Вижницького району Чернівецької області, вчинив суперечку з ОСОБА_2 . Своїми діями ОСОБА_1 порушив громадський порядок і спокій громадян,тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому визнав, запевнив, що в майбутньому буде уникати конфліктних ситуацій.
Дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, суд доходить наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 173КУпАП передбачено відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Всебічно вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 , крім визнання ним вини у скоєному правопорушенні, повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 655508 від 04.05.2025, рапортами від 22.04.2025, протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 21.04.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_2 та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні.
Враховуючи описане вище, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченогост.173 КУпАП.
Основним безпосереднім об`єктом хуліганства є суспільні відносини у сфері громадського порядку. Об`єктивна сторона правопорушення полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Обставин, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Обставиною, яка пом`якшує відповідальність, є щире розкаяння винного.
Відповідно до ст. 33 КпАП України, суд при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який згідно із матеріалами справи раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, розкаявся, а також враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд доходить висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення, в межах санкціїст. 173 КУпАП, у виді штрафу.
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст.34,35,40-1,173,278,283,284,287,294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн, який слід перерахувати за реквізитами: Отримувач коштів Чернів.ГУК/Кіцманська ТГ/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО) 899998, Номер рахунку UA798999980313060106000024343, Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 605,60 грн судового збору, який слід перерахувати за реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 ,що відповіднодо вимогст.307КУпАПштраф маєбути сплаченийпорушником непізніш якчерез п`ятнадцятьднів здня врученняйому постановипро накладенняштрафу,крім випадків,передбаченихстаттею 300-1КУпАП,а вразі оскарженнятакої постановине пізнішяк черезп`ятнадцятьднів здня повідомленняпро залишенняскарги беззадоволення.У разінесплати правопорушникомштрафу вустановлений строк,постанова пронакладення штрафунадсилається дляпримусового виконаннядо органудержавної виконавчоїслужби замісцем проживанняпорушника,роботи абоза місцезнаходженнямйого майнав порядку,встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя Василь Скорейко