Ухвала суду № 125801138, 11.03.2025, Подільський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.03.2025
Номер справи
758/3187/25
Номер документу
125801138
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/3187/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2025 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про арешт майна, подане старшим слідчим

СВ Подільського УП НП у м. Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_5 , в кримінальному провадженні № 42021102070000169 від 02.08.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених

ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Подільського УП НП у м. Києві ОСОБА_4 , за погодженням прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_5 , в кримінальному провадженні № 42021102070000169 від 02.08.2021, звернувся до суду з клопотанням про арешт майна в межах цього кримінального провадження.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Подільською окружною прокуратурою міста Києва.

05.03.2025 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2

КК України за наступних обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.10.1945 набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26.06.1945, яким фактично створено Організацію Об`єднаних Націй (далі - ООН).

До складу ООН увійшли Союз Радянських Соціалістичних Республік (правонаступником якого з 1991 року є Російська Федерація), Українська Радянська Соціалістична Республіка (правонаступницею якої з 1991 року є Україна) та ще 49 держав-засновниць, а в подальшому до вказаної міжнародної організації прийняті інші держави світу.

Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени зазначеної організації утримуються у своїх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності чи політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з Цілями Об`єднаних Націй.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН «Про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав, про огородження їх незалежності і суверенітету» від 21.12.1965 закріплено, що держави не мають права втручатися прямо чи опосередковано з якої б то не було причини у внутрішні та зовнішні справи іншої держави. Засуджуються не тільки збройне втручання, але також всі інші форми втручання, спрямовані проти правосуб`єктності держави або проти її політичних, економічних чи культурних елементів. Всі держави повинні утримуватися від того, щоб організовувати, допомагати, створювати, фінансувати, заохочувати або допускати збройну, підривну або терористичну діяльність.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН «Про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН»

від 24.10.1970 закріплено принцип, згідно з яким держави утримуються в своїх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН «Про неприпустимість інтервенції і втручання у внутрішні справи держав» від 09.12.1981 закріплено, що держави не мають права здійснювати інтервенцію або втручання в будь-якій формі або по якій б то не було причині у внутрішні чи зовнішні справи інших держав; принцип відмови від інтервенції і невтручання у внутрішні і зовнішні справи держав включає: суверенітет, політичну незалежність, територіальну недоторканність, національну єдність і безпеку всіх держав; суверенне і невід`ємне право держави вільно визначати свою власну політичну, економічну, культурну та соціальну систему, розвивати свої міжнародні відносини і здійснювати невід`ємний суверенітет над своїми природними ресурсами відповідно до волі її народу без зовнішньої інтервенції, втручання, підривної діяльності, примусу або загрози в якій би то не було формі; обов`язок держав утримуватися в їх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосуванням в якій би то не було формі з метою порушити міжнародно-визнані кордони іншої держави, порушити політичний, соціальний або економічний порядок інших держав, повалити або змінити політичну систему іншої держави або його уряд, викликати напруженість між двома або більше державами; обов`язок держави утримуватися від збройної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації або будь-якої іншої форми інтервенції і втручання, явної або прихованої, спрямованої проти іншої держави або групи держав, або від будь-якого акту військового, політичного або економічного втручання у внутрішні справи іншої держави; обов`язок держави утримуватися від будь-яких дій або спроб в якій би то не було формі або під яким би то ні було приводом дестабілізувати або підірвати стабільність іншої держави або будь-якого з його інститутів; обов`язок держави утримуватися від спроб впливати, сприяти, заохочувати або підтримувати прямо або опосередковано бунтівну або сепаратистську діяльність в інших державах під яким би то не було приводом, або від будь-яких дій, спрямованих на порушення єдності або підрив, або повалення політичного устрою інших держав.

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.

Незалежність України визнано більшістю держав світу, у тому числі 05.12.1991 Російською Федерацією.

Пунктами 1, 2 Меморандуму «Про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї» від 05.12.1994 закріплено, що Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов`язання згідно з принципами Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти політичної незалежності України.

Статтями 1-3 Конституції України, яка прийнята Верховною Радою України 28.06.1996, визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Стаття 18 Конституції України визначає, що зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права.

Відповідно до положень Статуту ООН і зобов`язань за Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі, 31.05.1997 укладено Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України

від 14.01.1998 № 13/98-ВР та Федеральним Законом РФ від 02.03.1999

№ 42-ФЗ).

Згідно зі ст.ст. 2-3 зазначеного Договору Російська Федерація зобов`язалась поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих кордонів між Україною та Російською Федерацією та розбудову відносин на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи.

Крім того, у статтях 1-5 Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй

від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), серед іншого, визначене поняття агресії, яке є аналогічним з визначенням збройної агресії в ст. 1 Закону України «Про оборону України», зокрема збройна агресія це застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Збройною агресією проти України вважається будь-яка з таких дій:

- вторгнення або напад збройних сил іншої держави або групи держав на територію України, а також окупація або анексія частини території України;

- блокада портів, узбережжя або повітряного простору, порушення комунікацій України збройними силами іншої держави або групи держав;

- напад збройних сил іншої держави або групи держав на військові сухопутні, морські чи повітряні сили або цивільні морські чи повітряні флоти України;

- засилання іншою державою або від її імені озброєних груп регулярних або нерегулярних сил, що вчиняють акти застосування збройної сили проти України, які мають настільки серйозний характер, що це рівнозначно переліченим в абзацах п`ятому - сьомому цієї статті діям, у тому числі значна участь третьої держави у таких діях;

- дії іншої держави (держав), яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження третьої держави, використовувалася цією третьою державою (державами) для вчинення дій, зазначених в абзацах п`ятому - восьмому цієї статті;

- застосування підрозділів збройних сил іншої держави або групи держав, які перебувають на території України відповідно до укладених з Україною міжнародних договорів, проти третьої держави або групи держав, інше порушення умов передбачених такими договорами, або продовження перебування цих підрозділів на території України після припинення дії зазначених договорів.

Підрозділ збройних сил іншої держави - військове формування іноземної держави, що має постійну чи тимчасову організацію, належить до сухопутних (наземних), морських, повітряних або спеціальних військ (сил) цієї держави, оснащене легкою зброєю чи важкою бойовою технікою, яка підпадає під дію Договору про звичайні збройні сили в Європі, перебуває під командуванням особи, відповідальної перед своєю державою і законами України за поведінку своїх підлеглих, які зобов`язані дотримуватися внутрішньої дисципліни, законів України, норм міжнародного права.

Жодні міркування будь-якого характеру, з політичних, економічних, військових чи інших причин, не можуть слугувати виправданням агресії.

Крім того, Російська Федерація є постійним членом ради безпеки ООН, на яку покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки.

Водночас проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що в Україні, на територіях Російської Федерації та Європи діє група взаємопов`язаних суб`єктів господарювання, до якої входять, зокрема українські підприємства - ТОВ «СВП «Квазар», ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» та ТОВ «КМГ Трейд»; естонське підприємство - «Baltic Sky OU»; латвійське підприємство -

АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод» (Akciju Sabiedrоba «Rоgas Elektromaроnbыves Rыpnоca») та російські підприємства - АТ «Крона Груп» (АО «Крона Груп») та ТОВ «Холдінг Транскомпонент» (ООО «Холдинг Транскомпонент»), ТОВ «НВП «Енерготрансмаш» (ООО «НПП «Энерготрансмаш»).

20.11.2008 в Україні зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне Виробниче Підприємство «Квазар», колишня назва «Науково-Виробниче об`єднання «Завод «Енерготрансмаш» (код ЄДРПОУ 36177373), яке розташовано за адресою: місто Київ, вулиця Набережно-Корчуватська, будинок 136-Л.

ТОВ «СВП «Квазар» здійснює власну господарську діяльність за наступними видами діяльності (КВЕД): Виробництво електророзподільчої та контрольної апаратури; виробництво електричного освітлювального устаткування; виробництво інших кранів і клапанів, виробництво електричного й електронного устаткування для автотранспортних засобів; виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу; виробництво електронних компонентів; виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах; інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення; ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування; установлення та монтаж машин і устаткування.

Крім того, 15.09.2010 в Україні зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Науково - Виробниче Підприємство «Вагон-Сервіс» (код ЄДРПОУ 37269467), яке розташовано за адресою: місто Київ, вулиця Пріорська, будинок 21.

ТОВ «НВП «Вагон-Сервіс» здійснює господарську діяльність за наступними видами діяльності (КВЕД): оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; виробництво керамічних електроізоляторів та ізоляційної арматури; виробництво електронних компонентів; виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації; виробництво електророзподільної та контрольної апаратури; виробництво електричного освітлювального устатковання; виробництво інших кранів і клапанів; виробництво електричного й електронного устаткування для автотранспортних засобів; виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу; ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення; ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування; установлення та монтаж машин і устатковання; електромонтажні роботи; діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах; інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення; дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук; інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.; надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.

Також 25.09.2019 в Україні зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «КМГ Трейд» (нова назва на теперішній час «Стар Клерк Тайм»), код ЄДРПОУ 43248421, яке розташовано за адресою: місто Одеса, вулиця Космонавтів, будинок 32 (попередня адреса: місто Київ, вулиця Пріорська, будинок 21).

ТОВ «КМГ Трейд» здійснювало господарську діяльність за наступними видами діяльності (КВЕД): Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; електромонтажні роботи; інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах; ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення; ремонт і технічне обслуговування електричного устатковання; ремонт і технічне обслуговування інших транспортних засобів; установлення та монтаж машин і устатковання; будівництво житлових і нежитлових будівель; будівництво трубопроводів.

Фактичне управління господарською діяльністю вказаних товариств здійснюється уродженцем та громадянином РФ ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який спільно з іншими особами з числа громадян України та РФ в обхід діючих обмежень, організували протиправну схему з систематичних поставок електротехнічного обладнання, виробленого на території Російської Федерації, у тому числі підконтрольним російським підприємством ТОВ «НВП «Енерготрансмаш» (російською - ООО «НПП «Энерготрансмаш», ОДРН 1193443008362, ІПН 3459078857, засновник - ОСОБА_7 , директор - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ) на українське підприємство ТОВ «СВП «Квазар» для подальшого продажу за бюджетні кошти та встановлення на об`єкти критичної інфраструктури держави.

Так, ОСОБА_7 з метою уникнення застосування санкцій до

ТОВ «НВП «Вагон-Сервіс» з боку української влади, 14.08.2022 вийшов зі складу засновників зазначеного підприємства і визначив кінцевим бенефіціаром та керівником підконтрольну йому особу, а саме працівника підприємства - ОСОБА_9 .

Також ОСОБА_7 з метою уникнення застосування санкцій до ТОВ «СВП «Квазар» з боку української влади, 07.10.2022 звільнився з посади директора на зазначеному підприємстві та визначив керівником свого сина ОСОБА_10 , який за отриманими даними, крім громадянства України має громадянство РФ (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 06.12.2019 відділом по питанням міграції ОМВД Росії по району Філі-Давидково м. Москва).

Крім того, ОСОБА_7 до управління господарською діяльністю вказаних афілійованих товариств залучено громадянку України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка впродовж 2021-2023 років, будучи працівником ТОВ «КМГ Трейд», одночасно виступала представником ТОВ «СВП «Квазар» та ТОВ «Вагон Сервіс» під час придбання товарно-матеріальних цінностей, у тому числі російського походження, використовуючи логістичний транспортний маршрут через території Естонської Республіки та Латвійської Республіки із залученням підприємств-нерезидентів: «Baltic Sky OU» та Akciju Sabiedrоba «Rоgas Elektromaроnbыves Rыpnоca» (АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод») відповідно.

Водночас, АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод» спеціалізується на виробництві тягових двигунів постійного та змінного струму та тягового електрообладнання для електропоїздів, пасажирських вагонів, вагонів метрополітену, тролейбусів та трамваїв, самоскидів, а також електрообладнання та двигунів загальнопромислового призначення, у тому числі зарядних станцій для електробусного транспорту.

Засновниками латвійського підприємства - Akciju Sabiedrоba «Rоgas Elektromaроnbыves Rыpnоca» (українською - Акціонерне товариство «Ризький Електромашинобудівний Завод») є:

- російське ТОВ «Холдінг Транспортні компоненти» (ООО «Холдинг Транспортные компоненты», ІПН РФ 7708799016, ОДРН РФ 1137746954950, «LLC TransComponent Holding» згідно з указом Президента України №773/2023 від 23.11.2023 знаходиться під санкціями), з часткою власності 35,80776%. Керівником (генеральним директором) є громадянин РФ ОСОБА_11

- російське АТ «Крона Груп» (AS «Krona Group», АО «Крона Груп», ІПН РФ 7705866881, ОДРН РФ 5087746669357), з часткою власності 45,99999%, яке є ексклюзивним дистриб`ютором продукції АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод» та виступає підрядником «Центральної приміської пасажирської компанії».

- кіпрське Crowning Finance Cyprus Limited (реєстраційний номер HE 336171), з часткою власності 18,19224%, єдиним власником якого є російське ТОВ «Холдінг Транскомпонент».

У свою чергу кінцевими бенефіціарами ТОВ «Холдінг Транскомпонент» та АТ «Крона Груп» є російські олігархи ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , які тісно пов`язані з представниками державної влади РФ та через підпорядковані підприємства здійснюють постачання продукції, в тому числі, для міністерства оборони РФ.

Разом з тим, рішеннями Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яке введено в дію Указом Президента України № 727/2022 від 19.10.2022 та № 773/2023 від 23.11.2023, вирішено застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до громадян РФ ОСОБА_12 ( ОСОБА_12 , ОСОБА_14 ), ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_13 ( ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ), ІНФОРМАЦІЯ_5 , а також до юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Холдинг транспортні компоненти» (Общество с ограниченной ответственностью «Холдинг транспортные компоненты», Limited Liability Company «Transport Components Holding», державний реєстраційний номер - 1137746954950, ідентифікаційний номер платника податків - 7708799016 . Місцезнаходження юрид. особи: РФ).

Керівником (генеральним директором) латвійського АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод» та російського АТ «Крона Груп» є громадянин РФ ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

24.02.2022 Російською Федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, розпочато ведення агресивної війни проти України, захоплення її території, яке на даний час триває.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався, діяв на момент вчинення кримінального правопорушення та діє на теперішній час.

Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою РФ, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії російської федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».

У зв`язку із військовою агресією з боку Російської Федерації та введенням воєнного стану на території України Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю» від 26.02.2022 №188-р, яким тимчасово закрито з 00 год. 00 хв. 28 лютого 2022 пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю (Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Черкаська, Житомирська, Рівненська, Волинська області та місто Київ) за переліком згідно з додатком до розпорядження.

23.04.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки» від 14.04.2022 № 2198-IX, яким Розділ І Особливої частини Кримінального кодексу України доповнено статтею 111-2 «Пособництво державі-агресору», якою встановлено кримінальну відповідальність за умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора.

Постановою Кабінету міністрів України «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» від 09.04.2022 № 426 заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з РФ.

Постановою Кабінету міністрів України «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації» від 27.09.2022 № 1076 заборонено вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), торговельною країною та/або країною призначення яких є Російська Федерація.

Досудовим розслідуванням також встановлено, що у невстановлені слідством точні місці та час, однак не пізніше листопада 2022 року у ОСОБА_7 та інших невстановлених досудовим розслідуванням підконтрольних останньому осіб, яким було достеменно відомо про триваючу збройну агресію РФ проти України (в тому числі про факт повномасштабного вторгнення на територію України), маючим проросійські погляди та підтримуючим ідеї проросійської спрямованості, виходячи з геополітичних інтересів Російської Федерації, що передбачають перебування України у сфері її впливу, обізнаним про введену Законом України від 14.04.2022 № 2198-IX кримінальну відповідальність за пособництво державі-агресору, маючим фактичну можливість припинення придбання продукції російського виробництва, в тому числі, із залученням естонських компаній «Mar.Mar Agency OU» і «Baltic Sky OU» та латвійського АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод», а також подальшої реалізації такої продукції на об`єкти критичної інфраструктури України, виник спільний злочинний умисел на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні, шляхом підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора.

Надалі, як вказано у клопотанні, ОСОБА_7 , розуміючи, що самостійно він не зможе досягти поставленої мети, використовуючи своє становище та можливість впливу на вищевказані підконтрольні українські підприємства, залучив до реалізації злочинного плану підпорядковану йому співробітницю ТОВ «КМГ Трейд» - ОСОБА_6 , свого сина - директора ТОВ «СВП «Квазар» ОСОБА_10 , а також інших невстановлених слідством працівників ТОВ «СВП «Квазар» та ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», яким повідомив деталі раніше розробленого злочинного плану на пособництво державі-агресору. Одразу після цього, ОСОБА_6 та інші невстановлені слідством співробітники ТОВ «СВП «Квазар» та

ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» погодились взяти участь у запропонованому ОСОБА_7 злочинному механізмі, тобто в них виник спільний умисел на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні, шляхом підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора.

Так, відповідно до розробленого вказаними особами плану, продукція виробництва Російської Федерації мала б номінально поставлятись для потреб АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод» та естонської «Baltic Sky OU». Однак, з урахуванням спільних домовленостей з уповноваженими особами вказаних підприємств, ОСОБА_6 , представляючи інтереси ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», фактично узгоджувала укладення договорів (контрактів) щодо придбання відповідної продукції виробництва Російської Федерації та безпосередньо координувала її постачання на територію України.

З метою реалізації раніше розробленого злочинного плану, спрямованого на пособництво державі-агресору, ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом особистих перемовин з представниками вищевказаних підприємств-нерезидентів організувала укладення договорів поставок продукції російського походження, у тому числі виробництва АТ «Чебоксарський електроапаратний завод», при взаємодії ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» та підприємств нерезидентів: «Baltic Sky UO», АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод».

Зокрема, на виконання раніше розробленого злочинного плану, спрямованого на пособництво державі-агресору, ОСОБА_6 за погодженням з ОСОБА_7 організовано укладення та підписання контракту № 11 від 29.11.2022 між ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» в особі ОСОБА_9 та естонською компанією «Baltic Sky UO» в особі ОСОБА_18 , на поставку продукції виробництва начебто латвійського АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод». При цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, у тому числі, співробітники ТОВ «СВП «Квазар» та

ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», достовірно усвідомлювали, що фактичним виробником такої продукції є російські підприємства, серед яких АТ «Чебоксарський електроапаратний завод».

У ході виконання умов укладеного договору №11 від 29.11.2022, ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» з особового рахунку № НОМЕР_3 , відкритого в ПАТ КБ «ПриватБанк» 27.12.2022, 29.12.2022 та 02.01.2023 проведено оплату на користь естонської компанії «Baltic Sky UO» на рахунок № НОМЕР_4 , відкритий в банківській установі J.P. MORGAN AG (Німеччина) за поставлену продукцію, у тому числі російського виробництва на загальну суму 139 200 євро, що на момент вчинення транзакцій відповідно до офіційного курсу Національного банку України складає 5 420 600 гривень.

З метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на пособництво державі-агресору, ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, у кінці квітня

2023 року, перебуваючи у невстановленому слідством місці, організувала підписання відповідальними особами «Baltic Sky UO» та ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» Інвойсу № BC-2/04-2023 від 26.04.2023, специфікації поставки та ціни від 26.04.2023 (додаток № 3 до контракту № 11

від 29.11.2022).

Вказані документи від імені ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», будучи необізнаним із злочинним умислом ОСОБА_6 та інших невстановлених слідством осіб, підписав директор підприємства ОСОБА_9 , після чого за вказівкою останньої передав до відділу митного оформлення № 4 Київської міської митниці - митну декларацію, а саме № 23UA100330139372U1 від 02.05.2023, в якій зазначено транспортні засоби з державними номерними знаками НОМЕР_5 , НОМЕР_17, що будуть здійснювати доставку товарів на адресу ТОВ «НВП «Вагон Сервіс».

На підставі вищевказаної митної декларації до України імпортовано продукцію, серед якої: реле проміжне Р 306 6ТР.235.066, у тому числі РП 23, 25 під видом товару за аналогічним кодом УКТЗД, всього у кількості 50 штук, загальною вартістю 12 500 Євро. У подальшому, під особистим контролем ОСОБА_6 вказана продукція, начебто виробництва АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод», спрямована до України на адресу ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», яке здійснило реалізацію частини такої продукції вже під маркуванням українського виробника ТОВ «СВП «Квазар» в адресу кінцевого замовника - АТ «Укрзалізниця».

Також ОСОБА_6 , реалізуючи злочинний умисел, направлений на пособництво державі-агресору, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перебуваючи у невстановлені слідством місці та час, приблизно у кінці липня 2023 року, організувала підписання відповідальними особами «Baltic Sky UO» та ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» Інвойсу № BC-5/07-2023 від 28.07.2023 та специфікації поставки та ціни від 28.07.2023 (додаток № 6 до контракту № 11 від 29.11.2022).

Вказані документи від імені ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», будучи необізнаним із злочинним умислом ОСОБА_6 та інших невстановлених слідством осіб, підписав директор підприємства ОСОБА_9 , після чого за вказівкою останньої передав до відділу

митного оформлення № 4 Київської міської митниці - митну декларацію, а саме

№ 23UA100330148001U7 від 10.09.2023, в якій зазначено транспортний засіб з державним номерним знаком НОМЕР_6 , що буде здійснювати доставку до ТОВ «НВП «Вагон Сервіс».

На підставі вищевказаної митної декларації до України імпортовано продукцію, серед якої: реле проміжне Р 306 6ТР.235.066, у т.ч. РП 23, 25 під видом товару за аналогічним кодом УКТЗД, всього у кількості 30 штук загальною вартістю 7 500 Євро. У подальшому, під особистим контролем ОСОБА_6 вказана продукція, начебто виробництва АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод», спрямована до України на адресу ТОВ «НВП «Вагон Сервіс», яке здійснило реалізацію частини такої продукції вже під маркуванням українського виробника ТОВ «СВП «Квазар» в адресу кінцевого замовника - АТ «Укрзалізниця».

Водночас ОСОБА_6 з метою приховування справжнього походження придбаної

ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» продукції виробництва Російської Федерації, надала вказівку підпорядкованому ОСОБА_19 вжити заходів щодо підміни маркування товару російського виробництва на українське, зокрема, видалити надпис з реле проміжного «вироблено в Росії» та замінити бирки маркування товару виробництва російського

АТ «Чебоксарський електроапаратний завод» на українського виробника

ТОВ «СВП «Квазар».

Отже, імпортована на користь ТОВ «Вагон Сервіс» від естонської компанії «Baltic Sky OU» продукція російського походження, начебто виробництва АТ «Ризький Електромашинобудівний Завод», у подальшому шляхом зміни маркувальних даних реалізована в адресу регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» під видом виробництва українського підприємства - ТОВ «СВП «Квазар».

Враховуючи викладене, постачання всупереч чинного законодавства російської продукції на об`єкти критичної інфраструктури негативно впливає на стале і безпечне їх функціонування, може призвести до дестабілізації в умовах дії воєнного стану роботи підприємства, а отже завдає шкоди державі.

За наведених вище обставин, ОСОБА_6 за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, упродовж листопада 2022 року - серпня 2023 року, діючи умисно, протиправно, з метою реалізації раніше виниклого злочинного умислу, спрямованого на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, забезпечила постачання на адресу підконтрольного суб`єкта господарської діяльності ТОВ «НВП «Вагон Сервіс» продукції російського виробництва.

Таким чином ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні громадянкою України за попередньою змовою групою осіб умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом підготовки та передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Як вказано у клопотанні, санкція статті інкримінованого підозрюваній ОСОБА_6 кримінального правопорушення передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Клопотання обґрунтовано в частині мети арешту майна - конфіскація майна як вид покарання, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, згідно з п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 170 КПК України. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження тощо.

Таким чином, у органів досудового слідства виникла потреба накласти арешт на вказане у клопотанні майно, що належить на праві власності ОСОБА_6 , шляхом позбавлення права відчуження або розпорядження у інший спосіб.

Клопотання слідчого про арешт майна розглянуто без повідомлення власника та володільця майна на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна, зокрема, запобіганню його протиправного відчуження до розгляду клопотання по суті.

В судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання з наведених підстав.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, якими обґрунтовуються доводи цього клопотання, заслухавши прокурора, слідчий суддя проходить до висновку про те, що його слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно із ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

З огляду на положення ст. 170 КПК України, майно, яке має ознаки речового доказу, повинно арештовуватися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуженню, передачі, перетворенню, використанню, втрати, приховуванню) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні. Арешт майна з підстав, передбачених положеннями п.п. 3, 4 ч. 2

ст. 170 КПК України, фактично, вимагає оголошення підозри у кримінальному провадженні і пов`язує особу підозрюваного з можливістю арешту такого майна.

Відповідно до вимог ч.ч. 10, 11 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку, зокрема, на нерухоме майно. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до його відчуження, передачі, приховування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

За змістом ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);

4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб

Як вбачається з матеріалів клопотання, у прокурора є достатні та обґрунтовані підстави вважати, що відбулося кримінальне правопорушення, тож, враховуючи розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для особи підозрюваного та інших осіб, спосіб обмеження (заборона відчуження), а також те, що суд може призначити покарання у виді конфіскації відповідного майна як виду покарання, оцінюючи в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження (арешту майна).

При розгляді клопотання про арешт майна слідчий суддя також враховує, що арешт майна це тимчасовий захід забезпечення кримінального провадження, і на даний час у сторони обвинувачення є необхідність встановити і перевірити обставини та відомості щодо вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, провести низку слідчих та процесуальних дій у межах цього кримінального провадження, тому арешт майна запобігає можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження тощо.

Таким чином слідчий суддя приходить до висновку, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, а також може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, зважаючи на те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, а тому приходить до висновку, що клопотання прокурора необхідно задовольнити та накласти арешт на вищевказане майно. Ненакладення арешту на зазначене вилучене майно може вплинути на досягнення дієвості кримінального провадження, що згідно зі ст. 131 КПК України є загальною метою забезпечення заходу кримінального провадження.

Також слід роз`яснити, що відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 98, 131-132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП НП у м. Києві ОСОБА_4 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_5 , в кримінальному провадженні № 42021102070000169 від 02.08.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт шляхом заборони розпоряджання на об`єкти рухомого майна, що на праві приватної власності належать ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_7 , а саме: транспортні засоби:

-марки та моделі: BMW X6 XDRIVE 30D, 2024 року випуску, номер кузова НОМЕР_8 , номер та серія знака НОМЕР_9 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_10 ;

-марки та моделі TOYOTA LAND CRUISER 150, 2010 року випуску, номер кузова НОМЕР_11 , номер та серія знака НОМЕР_12 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_13 ;

-марки та моделі HONDA ACCORD COUPE, 2012 року випуску, номер кузова НОМЕР_14 , номер та серія знака НОМЕР_15 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_16 .

Накласти арешт на об`єкти нерухомого майна, що на праві приватної власності належать громадянці України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_7 , шляхом заборони відчужувати та будь-яким іншим чином розпоряджатися, в тому числі, але не виключно, продавати, міняти, дарувати, розділяти (виділяти), передавати в іпотеку, позичку, до статутного капіталу юридичних осіб, державним реєстраторам прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській міській, районним у місті Києві державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»), вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації обтяжень речових прав на нерухоме майно, звернення стягнення на предмет іпотеки, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, а також внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записів про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, записів про скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень, змін до таких записів щодо такого майна:

-об`єкт житлової нерухомості - квартира, за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 43.3 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 767378280380;

-об`єкт житлової нерухомості - квартира, за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 43.3 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 766974680380;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3221884000:33:016:0163 площею 0.153 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 526625532218, за адресою: АДРЕСА_3 ;

-об`єкт житлової нерухомості - садовий будинок, за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 235,3 кв.м., а також І, ІІ каналізаційна споруда, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 526542532218;

-об`єкт житлової нерухомості - квартира, за адресою: АДРЕСА_4 , загальною площею 65,7 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 20628172;

-об`єкт житлової нерухомості - квартира, за адресою: АДРЕСА_5 , загальною площею 119,60 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 34760171;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:012:0011 площею 4.1595 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1696292832227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0005 площею 3.8663 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679878832227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0006 площею 1.3755 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679864332227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0008 площею 1.3763 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679840332227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0012 площею 1.3405 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679824632227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:001:0034 площею 1.8444 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679797832227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0011 площею 4.3852 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679781032227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:001:0017 площею 1.2675 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1679766832227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:10:011:0001 площею 2.046 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 120978132227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:10:011:0002 площею 2.046 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 120939332227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0025 площею 1.376 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 117507532227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0014 площею 0.6879 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 117433232227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:013:0077 площею 2.2137 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 117414232227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:12:003:0014 площею 3.45 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 116883132227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0026 площею 4.2049 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 116744532227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0027 площею 1.376 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 116713732227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:013:0076 площею 4.3227 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 109859232227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська;

-земельна ділянка з кадастровим номером 3222782300:05:011:0021 площею 1.376 га, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 105644532227, за адресою: Київська область, Макарівський район, с/рада Забуянська.

Копію ухвали вручити прокурору - для виконання.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Роз`яснити, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового

провадження - судом.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1