Єдиний унікальний номер 599/136/25
Номер провадження 3/599/61/2025
ПОСТАНОВА
Іменем України
"10" лютого 2025 р. суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Чорна В.Г., розглянувши в м. Зборів в приміщенні Зборівського районного суду Тернопільської області матеріали, які надійшли із відділення поліції № 2 (м.Зборів) Тернопільського районного управління поліції Головного Управління Національної Поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , не працює, за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
згідно протоколу серія ЕПР1№217811від 10.01.2025року ОСОБА_1 10 січня 2025року о 00 год 00 хв с.Мильне по вулиці Центральній, керуючи транспортним засобом марки «Renault Premium 460 DXI» д.н.з. НОМЕР_1 із напівпричепом «Schmitz» н.з. НОМЕР_2 не врахував дорожньої обстановки швидкості руху та стан дорожнього покриття, допустив зіткнення з автомобілем марки ВАЗ 21213 д.н.з. НОМЕР_3 , внаслідок чого транспортні засоби зазнали технічних пошкоджень, чим порушив п.п.13.3 Правил дорожнього руху України.
В суд ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся в протоколі про адміністративне правопорушення,однак подавклопотання пророзгляд справибез йогоучасті череззахисника - адвоката Янчишина Володимира Йосифовича. У заяві зазначено, що ОСОБА_1 вину згідно протоколу серія ЕПР1 №217811 від 10.01.2025 року, визнає повністю, щиро розкаюється, при призначенні виду стягнення просить застосувати штраф в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, без позбавлення права на керування транспортними засобами. Відповідно до свідоцтва про реєстрацію ТЗ НОМЕР_4 ОСОБА_1 є власником транспортного засобу Renault Premium 460 DXI д.н.з. НОМЕР_5 . Для отримання доходів та утримання сім`ї, потрібне право на керування транспортними засобами, через те, що робота водієм є єдиним джерелом для доходів сім`ї, позбавлення права на керування ТЗ, позбавить можливості ОСОБА_1 працювати у водієм, та отримувати доходи. Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 просить, врахувати: відсутність у його діях, грубого порушення ПДР України, відсутність систематичності, через те,що останнійне притягувавсядо адміністративноївідповідальності протягомроку,обставину,яка пом`якшуєвідповідальність заадміністративне правопорушеннящире розкаяннявинного,відсутність обставин,якіобтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 124 КУпАП у вигляді штрафу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення доводиться його поясненнями, які відповідають обставинам, зазначеним в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 217811від 10.01.2025року,схемою місця події від 10.01.2025, фототаблицею, поясненнями ОСОБА_2 ОСОБА_3 .
За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адмінправопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Норми права, які застосовує суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 62 Конституції України передбачає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно з положеннями ст. 129 Конституції України суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
Відповідно до ст.1 КУпАП завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Згідно з ст. 9 КУпАП, правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 124 КУпАП об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого цим законом, характеризується діями спрямованими на порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлено Правилами дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі ПДР, Правила дорожнього руху)
Згідно пункту 2.3 б Правил дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно до п. 13.3 Правил дорожнього руху водію під час обгону, випередження, об`їзду перешкоди чи зустрічного роз`їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При обранні виду адміністративного стягнення, прихожу до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно дост.40-1 КУпАП, з правопорушника слід стягнути судовий збір.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст 124, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу про адміністративні правопорушення України і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 605.60 грн (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок) в користь держави, згідно пункту 5 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Терн.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37977599, банк отримувача - Казначейство України, номер рахунку UA798999980313060149000019001, код класифікації доходів бюджету 21081300. Призначення платежу: адміністративний штрафу сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання постанови про накладення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, до Тернопільського апеляційного суду через Зборівський районний суд Тернопільської області.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду Чорна В.Г.