Єдиний унікальний номер 599/216/25
Номер провадження 3/599/87/2025
ПОСТАНОВА
Іменем України
"07" лютого 2025 р. суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Чорна В.Г., розглянувши в м. Зборові матеріали, які надійшли із Відділення поліції №2 (м.Зборів) Тернопільського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , не працює, за ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
згідно протоколупро адміністративнеправопорушеннясерії ВАД № 280689 від 18.01.2025 року ОСОБА_1 о 18.00 год, за місцем спільного проживання АДРЕСА_2 , вчинила домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , яке виражалось у нецензурній лайці та погрозах фізичною розправою.
ОСОБА_1 з`явився на виклик в суд, та пояснив, що сварка виникла через виховання сина, тому він нецензурно виражався в адресу дружини, так як не може стримувати емоції, бо має контузію отривану під час бойових дій.
Дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень ст.252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прихожу до висновку, що вина ОСОБА_1 увчиненні адміністративногоправопорушення,передбаченого ч.1 ст.173-2КУпАП доведена з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушень доводиться поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , згідно яких вона пояснила, що її чоловік ОСОБА_1 , прийшовши додому 18.01.2025р. о 18:00 год у стані алкогольного сп`яніння та без всяких причин почав конфлікт, під час якого ображав її нецензурними словами, погрожував фізичною розправою, що завдало шкоди її психічному здоров`ю. Тому вона змушена була викликати поліцію. Пояснення відповідають обставинам викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 280689 від 18.01.2025 року та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, а саме вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
Обставиною, яка пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.35Кодексу Українипро адміністративніправопорушення не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, враховую характер та спосіб його вчинення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, задовільну характеристику, наявність прямого умислу на вчинення домашнього насильства, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до статті 40-1КУпАП та статті 4Закону України«Про судовийзбір» від08липня 2011року №3674-VI з порушника підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 23, 33, 34, 36, 40-1, 173, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу 340 грн.
Реквізити для сплати штрафу у справах про адміністративні правопорушення(крім адміністративних штрафів у сфері забезпечення дорожнього руху): отримувач коштів ГУК у Тернопільській області 21081100 ЄДРПОУ-37977599; банк отримувача: казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача UA818999980313070106000019733, код класифікації доходів бюджету 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн в дохід держави.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001,код класифікаціїдоходів бюджету22030106,найменування кодукласифікації доходівбюджету судовий збір .
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання постанови про накладення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, до Тернопільського апеляційного суду через Зборівський районний суд Тернопільської області.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду Чорна В.Г.