Роздільнянський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 511/178/25
Номер провадження: 3/511/157/25
"20" січня 2025 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Гринчак С І, розглянувши матеріали які надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця села Сатанівка Монастирищенського району Черкаської області, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Монастирищенським РВ МВС України в Черкаській області 01.03.2000року,
за ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення -,
ВСТАНОВИВ:
Зміст адміністративного протоколу.
11 січня 2025 року о 12 годині 40 хвилин на північній околиці с. Степове, Роздільнянського району, Одеської області на відстані до 9000 м від лінії державного кордону було виявлено громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . За результатами проведення фільтраційно-перевірочних заходів стало відомо, що вказаний громадянин намагався перетнути державний кордон України поза пунктом пропуску через державний кордон на вихід з України в Республіку Молдову в районі пп/зн 0528 на напрямку с. Кучурган (Україна) - с. Первомайськ (Республіка Молдова) в пішому порядку з документами, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги абзацу 1 ст. 9 Закону України "Про державний кордон України", тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Процесуальні дії суду та позиція особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол надійшов до суду 16.01.2025 року.
В протоколі зазначено, що розгляд адміністративного протоколу відбудеться Роздільнянським районним судом Одеської області 16 січня 2025 року. При цьому ОСОБА_1 в суд не прибув.
Згідно протоколу серії ПдРУ №000137Е від 11 січня 2025 року, ОСОБА_1 з протоколом не згоден, від підпису відмовився, та в матеріалах справи відсутня заява ОСОБА_1 щодо розгляду вказаних адміністративних матеріалів за його відсутності.
Судове засідання відкладено на 20 січня 2025 року на 10 год. 00 хв., про що особа, що притягається до адміністративної відповідальності повідомлений SMS повідомленням на його мобільний телефон.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, яких-небудь заяв або клопотань, до суду, не подав.
З цього приводу суд вважає необхідним зазначити, що обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Як відзначив суд у рішенні у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» (1989), сторона зобов`язана «демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань».
Відповідно до ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема статтею 204-1 КУпАП розглядаються протягом доби.
Згідност. 268 КпАП Україниявка правопорушника у вказаній категорії справ не є обов`язковою, суд вважає можливим розглянути справу за наявними матеріалами.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Розглянувши адміністративний протокол та додані до нього докази, суддя прийшов до наступного висновку.
Так диспозицією ч.1 ст.204-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Так відповідно до ст.9 Закону України "Про державний кордон України "Перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Так, вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №000137Е від 11.01.2025 року, відповідно до якого 11 січня 2025 року о 12 годині 40 хвилин на північній околиці с. Степове, Роздільнянського району, Одеської області на відстані до 9000 м від лінії державного кордону було виявлено громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . За результатами проведення фільтраційно-перевірочних заходів стало відомо, що вказаний громадянин намагався перетнути державний кордон України поза пунктом пропуску через державний кордон на вихід з України в Республіку Молдову в районі пп/зн 0528 на напрямку с. Кучурган (Україна) - с. Первомайськ (Республіка Молдова) в пішому порядку з документами, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги абзацу 1 ст. 9 Закону України "Про державний кордон України", тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП;
- від надання письмових пояснень 11.01.2025 року гр. ОСОБА_1 відмовився на підставі ст.63 Конституції України;
- рапортом інспектора прикордонної служби 1-ї категорії - снайпера групи інспекторів прикордонної служби віпс « ІНФОРМАЦІЯ_5 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_2 від 11.01.2025 року по виявленому факту незаконного перетинання ДКУ громадянином ОСОБА_1 ;
- доповідною запискою про результати фільтраційно-перевірочних заходів;
- флеш-носій з відеозаписом зачитування громадянину ОСОБА_1 зміст адміністративного протоколу за ч.1 ст.204-1 КУпАП.
Зазначені обставини громадянином ОСОБА_1 не спростовані.
За встановленихобставин,оцінюючи доказиза своїмвнутрішнім переконанням,що ґрунтуєтьсяна всебічному,повному іоб`єктивному дослідженнівсіх обставинсправи вїх сукупності,керуючись закономі правосвідомістю,суд прийшовдо висновку,що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення передбаченого ст. 204-1 ч.1 КУпАП, який встановлює відповідальність за спробу незаконного перетину державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого останньою правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують її відповідальність.
Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення судом не встановлено.
З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним і достатнім стягненням для ОСОБА_1 призначити штраф в межах санкції осудної статті.
Також, відповідно до вимог ст.40-1КУпАПУкраїни з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн., оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 204-1 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягненняу видіштрафу врозмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./м.Роздільна/21081100
ЄДРПОУ отримувача: 37607526
Номер рахунку: UA848999980313000106000015710
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку МФО: 899998
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установленийчастиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (частина 2 статті 308 КУпАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця села Сатанівка Монастирищенського району Черкаської області, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Монастирищенським РВ МВС України в Черкаській області 01.03.2000року, судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 гривень.
Реквізити для зарахування до державного бюджету судового збору:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікаціїдоходів бюджету:22030106.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя С. І. Гринчак