Справа 362/6261/24
Провадження 3/362/2906/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.11.2024 року м. Васильків
Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі судді Дорошенко В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Василькові Київської області справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівник ТОВ «ОПТОВИК-М.С.», житель АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 156 КУпАП
встановив:
26.08.2024 близько 17:38 год. у АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 у порушення абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» здійснював роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями, без марок акцизного податку.
ОСОБА_1 у судові засідання жодного разу не з`явився, про день, час та місце розгляду справи неодноразово повідомлявся належним чином.
Так, судом вжито всіх заходів щодо повідомлення та виклику ОСОБА_1 у призначені судові засідання, зокрема неодноразово викликався до суду шляхом надсилання на адресу його проживання судових повісток про виклик у призначені судові засідання, які повернуті до суду через відсутність адресата за вказаною адресою.
Суд констатує, що здійснював виклики ОСОБА_1 у судові засідання за адресою проживання останнього, яка зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення з його слів.
Також судом здійснювався виклик ОСОБА_1 у судове засідання шляхом відповідної публікації на сайті суду.
Крім того, на теперішній час на офіційному сайті «Судова влада України» у режимі онлайн фіксуються дата і час кожного судового засідання всіх справ, які розглядаються судами України, за допомогою якого будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користатися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За приписами ч. 2 ст. 268 КУпАП не передбачена обов`язкова участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 156 КУпАП.
Крім того, на думку суду, ОСОБА_1 мав об`єктивну можливість особисто або через представника у повній мірі реалізувати свої права, передбачені ст. 268 КУпАП. Він не була позбавлений можливості надати письмові клопотання, заяви, звернення чи пояснення з приводу обставин правопорушення.
У силу ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
У п.14Рішення Європейськогосуду зправ людинивід 03.04.2008у справі«Пономарьов протиУкраїни» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Суд використав усі процесуальні можливості щодо повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про розгляд справи, а тому за таких обставин суд приходить до переконання про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
На думку суду, вина ОСОБА_1 у вчиненнівказаного адміністративногоправопорушення підтверджується письмовими доказами, наявними в матеріалах справи, у тому числі: фактичними відомостями викладеними в протоколі серії ВАД № 099468 від 26.08.2024, фактичними відомостями викладеними в протоколі серії ВАД № 099469 від 26.08.2024, даними електронного рапорту дільничного офіцера ВП № 3 Фастівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_2 від 26.08.2024, даними протоколів огляду, виявлення та вилучення алкогольних напоїв та тютюнових виробів з зазначенням їх назви і кількості від 26.08.2024, даними фотознімків.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 156 КпАП України, так як він здійснював продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст. ст. 33, 34КУпАП при накладені адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно з ст. 23КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття,а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником такі іншими особами.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, та приходить до переконання про застосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції ч.1 ст.156 КУпАП у виді штрафу з конфіскацією предметів торгівлі.
У суду відсутні відомості про наявність виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
У силу ст.40-1КУпАП та п. 5 ч. 2ст.4Закону України«Про судовийзбір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись ст. ст. 221, 283-284, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд
постановив:
Об`єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 362/6261/24 (провадження 3/362/2906/24) та № 362/6262/24 (провадження 3/362/2907/24) за ч. 1 ст. 156 КУпАП відносно ОСОБА_1 , присвоївши об`єднаній справі єдиний номер № 362/6261/24
ОСОБА_1 визнати винуватим ч. 1 ст. 156 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення на підставі ч. 2 ст.36КУпАП у виді штрафу у в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень (Одержувач ГУК у Київ. обл./Васильків МТГ/, _код Код одержувача ЄДРПОУ: 37955989. Банк Казначейство України (ЕАП). № рахунку UA 098999980314090542000010786, код класифікації доходів бюджету 21081100;Адміністративні штрафита іншісанкції.Місцевий бюджет) з конфіскацію предметів торгівлі, а саме: горілка «Nemiroff», об`ємом 1 л. у кількості 5 пляшок; горілка «Nemiroff», об`ємом 0,7 л., в кількості 5 пляшок; горілка «Nemiroff», об`ємом 0,5 л. в кількості 5 пляшо;. горілка «Козацька рада», об`ємом 0,7л., в кількості 7 пляшок; горілка «Hlibyy Dar», об`ємом 0.7 л., в кількості 2 пляшок; цигарки «Recina» в кількості 14 пачок; цигарки «Marble» в кількості 9 пачок; цигарки «Astru» в кількості 16 пачок; цигарки «Ritm» в кількості 10 пачок; цигарки «NZ» в кількості 14 пачок.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 гривень судового збору (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф підлягає сплаті не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя В.М. Дорошенко