Справа № 372/491/23
Провадження № 3-197/23
П О С Т А Н О В А
іменем України
16 лютого 2023 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Сташків Т.Г., розглянувши матеріали, що надійшли Обухівського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 475912, що складений 30.01.2023 року вбачається, що 28.01.2023 року близько 16 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 , ухилився від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо догляду та виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2013 року народження, в результаті чого останній самовільно залишив домівку та ледь на став жертвою нещасного випадку.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнав, у вчиненому щиро кається та просив суд суворо його не карати, оскільки відповідні висновки він для себе зробив.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена доказами, що містяться у матеріалах справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, копією письмових пояснень, фотоматеріалами, та іншими матеріалами справи.
Вказані докази суддею приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи.
Отже,аналіз перевіренихі оціненихдоказів переконуютьсуддю,що удіях ОСОБА_1 наявний склададміністративного правопорушення,передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП України, його вина доведена і він повинен нести адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП України.
Обставиною, яка відповідно до ст. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення пом`якшує відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення суд визнає щире розкаяння винного.
Обставин, які відповідно до ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення обтяжували відповідальність, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, за відсутності обтяжуючих та наявності обставини, що пом`якшує покарання у вигляді щирого розкаяння винного, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ст.26 КУпАП, в межах санкції ч. 1 ст.184 КУпАП у виді попередження.
Згідно ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 26,40-1,173,280,283,284,287 КУпАП, п.5 ч.2ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 захід адміністративного стягнення у вигляді попередження за вчинене ним адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
На підставі ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» стягнутиз ОСОБА_1 на користь держави (№UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету22030106; код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (УАП); отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106) судовий збір у розмірі 536 грн. 80 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга, подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя Т.Г. Сташків