Постанова № 10609017, 22.07.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2010
Номер справи
5003/10/2070
Номер документу
10609017
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

22 липня 2010 р. № 2-а- 5003/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М., при секретарі судового засідання Добровольська М.С.

за участю:

прокурора не прибув

представника позивача Снєжко Ю.М., діє за дорученням № 0610-402/1421 від 05.07.10р.

представника відповідача не прибув

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом

Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю " Слобожанські вторресурси "

простягнення адміністративно-господарських санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з ТОВ “Слобожанські втор ресурси 1”на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів у 2009 році в сумі 2542 грн. 31 коп.

В обґрунтування позовних вимог прокурором в позові зазначено наступне. Відповідно до вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» норматив для працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача складає 1 робоче місце. Протягом 2009р. на підприємстві відповідача не працювало осіб, щодо яких встановлено інвалідність. Таким чином, відповідачем не виконано норматив в 1 робоче місце по працевлаштуванню інвалідів. Розмір середньорічної заробітної плати на підприємстві відповідача за 2009 рік становить 5084.62грн. Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за незайняте робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів у 2009 році становить 2542.31грн. На момент звернення позивача до суду відповідачем адміністративно-фінансові санкції не сплачені., загальна сума заборгованості відповідача становить 2542.31грн. В судове засідання прокурор не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з тих самих підстав, що і зазначено в позові прокурором.

В судове засідання, призначене на 22.07.2010р. представник відповідача не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою, внесеною ЄДРЮОФОП, причин неприбуття не повідомив, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання відповідно до ст. 35 КАС України, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи та слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Слобожанські втор ресурси 1» є юридичною особою.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідачем до Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів було подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009р., відповідно до якого на підприємстві у 2009р. не працювало осіб, щодо яких встановлено інвалідність (а.с. 6).

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року, яка діє на цей час в редакції Закону України від 06.10.2005 року № 2960-IV, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Зі звіту відповідача встановлено, що на підприємстві відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників за звітній період становить 13 осіб, норматив для створення робочих місць для працевлаштування інвалідів на 2009 рік встановлено у кількості 1 робоче місце. Середньооблікова чисельність інвалідів на підприємстві у 2009 році становила 0 осіб, фонд оплати праці штатних працівників в 2009 році склав 66.1 тис. грн., середньорічна заробітна плата на підприємстві в 2009 році складала 5084.62 грн., сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу в 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів за 2009 рік, визначена самостійно відповідачем та складає 2542.31грн. (а.с. 6).

Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що на підприємстві відповідача протягом 2009р. не виконано норматив у 1 робоче місце, для працевлаштування інвалідів.

Вказана вище адміністративно господарська санкція застосовується за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Так, відповідно до ч. 5 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, для яких це місце роботи є основним.

Працевлаштування це система організаційних, економічних і правових заходів, направлених на забезпечення трудової зайнятості населення.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, суд приходить до висновку, що покладення на підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, обовязку працевлаштування інвалідів, передбачає виділення та створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальних робочих місць, створення для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечення інших соціально-економічних гарантій, а також надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування інвалідів.

Відповідно до листа за № 5434 від 22.04.2010р. Харківського міського центру зайнятості, Товариство з обмеженою відповідальністю «Слобожанські втор ресурси 1» протягом 2009р. не інформувало Харківський МЦЗН зайнятості про наявність вільних робочих місць для інвалідів за формою 3-ПН (а.с. 31).

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем не було вжито жодних заходів для виконання нормативу робочих місць, для працевлаштування інвалідів.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Суму адміністративно-господарських санкцій відповідачем сплачено не було, заборгованість складає 2542.31грн.

Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, заперечень щодо поданого позову до суду не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року, Постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 31.01.07, ст. 169 ЦПК України, ст.ст. 9, 71, 94, 110, 111, 121, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Слобожанські втор ресурси 1» про стягнення адміністративно-господарських санкцій - задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Слобожанські втор ресурси 1» (ідентифікаційний код: 32438027, місце знаходження: вул. Чернишевського, 90, кв. 8, м. Харків, 61023) на користь Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів (ідентифікаційний код: 24134567, Держпром, 1 підїзд, 1 поверх, к. 16, м. Харків, 61022) адміністративно-господарські санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2009 році у розмірі 2542.31 (дві тисячі пятсот сорок дві грн. 31 коп.) грн.

3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 26 липня 2010 року.

Суддя Волкова Л.М.