Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
19 липня 2010 р. Справа № 2-а- 5343/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Присяжнюк О.В.,
за участю секретаря судового засідання Крайник Т.О.,
за участю: за участю: прокурора - Баранніка О.О., представника позивача - Литвинової Н.С., представника відповідача - Басарт Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського районі м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Котельні лікарняного комплексу»про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Червонозаводського районі м. Харкова звернувся до суду із позовом в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Котельні лікарняного комплексу», у якому просив стягнути з відповідача суму штрафу у розмірі 5100 грн, обгурнтовуюч свої позовні вимоги наступним.
У ході перевірки за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 17 жовтня 2008 р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з питань виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи розподільчих електричних мереж в ОЗП та в умовах надзвичайних ситуацій, про що був складений акт № Х-22-345.
За результатами обстеження відповідачеві було виданий до обовязкового виконання припис № Х-22-345П від 17 жовтня 2008 р. про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0010 від 05 лютого 2009 р.
За ухилення від виконання припису старшим державним інспектором України з питань енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову та видано новий припис з новими термінами усунення недоліків № 07/12-0085 від 03 березня 2009 р.
05 червня 2009 р. було здійснено перевірку виконання даного припису та встановлено, що припис відповідачем не виконано, що підтверджується актом перевірки (протоколом) №07/12-0034.
За ухилення від виконання припису було винесено постанову № 07/0-0098 від 09 червня 2009 р. про накладення на субєкта господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 5100 грн.
До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.
У судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх у повному обсязі.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував та просив відмовити у його задоволенні у повному обсязі з наступних підстав.
Представник відповідача зазначив, що всі вимоги приписів по котельням Дворичанського району були виконані, що підтверджено актами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Харківській області № 07/12-0034 від 05 червня 2009 р. по смт. Дворічна про часткове виконання припису та № 07/12-0 від 30 жовтня 2009 р. по смт. Дворічна, в якому вказано, що вимоги припису виконано в повному обсязі. Згідно ст. 238 ГК України та ст. 241 ГК України, зазначений штраф є адміністративно господарською санкцію. Згідно ст. 250 ГК України, адміністративно господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
На думку відповідача, прокурор звернувся до суду 26 квітня 2010 р. після впливу строку застосування адміністративно господарської санкції. Всі порушення приписів, які вказані в постанові № 07/10-0098 від 09 червня 2009 р. про накладення штрафу, що є предметом позову, виявлені 17 жовтня 2009 р. З моменту виявлення порушень в жовтні 2008 р. пройшло більше ніж шість місяців на момент звернення до суду.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, установив такі обставини.
Згідно акту № Х-22-345, 17 жовтня 2008 р. Інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з питань виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи розподільчих електричних мереж в ОЗП та в умовах надзвичайних ситуацій.
За результатами перевірки відповідачу виданий для обовязкового виконання припис № Х-22-345П від 17 жовтня 2008 р. про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0010 від 05 лютого 2009 р.
03 березня 2009 р. за ухилення від виконання припису № Х-22-345П від 17 жовтня 2008 р. старшим державним інспектором України з питань енергетичного нагляду в Харківській області Ващенко Р.В. було винесено постанову та новий припис з новими термінами усунення недоліків № 07/12-0085 від 03 березня 2009 р.
05 червня 2009 р. було здійснено перевірку виконання даного припису та встановлено, що припис відповідачем не виконано, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-0034, зазначений протокол був отриманий відповідачем 09 червня 2009 р., згідно копії повідомлення про вручення поштового відправлення.
За ухилення від виконання припису було винесено постанову № 07/0-0098 від 09 червня 2009 р. про накладення на субєкта господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 5100 грн., який був отриманий відповідачем 13 червня 2009 р. згідно копії повідомлення про вручення поштового відправлення.
Закон України «Про електроенергетику»регулює відносини, повязані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на обєктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Згідно зі ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому постановою Кабінету Міністрів України № 665 від 17 травня 2002 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07 серпня 1996 р. № 929», якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та Положенням про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 липня 1999 р.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 липня 1999 р., субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Відповідно до п. 11 Положення «Про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 липня 1999 р., рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
У судовому засіданні встановлено та не заперечується сторонами, що постанова № 07/0-0098 від 09 червня 2009 р. про накладення на субєкта господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 5100 грн., відповідачем не оскаржувалась.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 27 Закону України «Про електроенергетику», ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського районі м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Котельні лікарняного комплексу»про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Котельні лікарняного комплексу»(61018, м. Харків, вул. Балакірєва, 6, код 31555944) в доход державного бюджету (р/р 31119106700185, відкритий на відділення УДК у Дворичанському районі Харківської області, МФО 851011, КОД єдрпоу 24134308, код платежу до держбюджету 21081100) штрафу у розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі, постанову, проголошену у відсутності особи, яка бере участь у справі, з дня отримання нею копії постанови, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанова виготовлена в повному обсязі 26 липня 2010 р.
Суддя Присяжнюк О.В.