Ухвала суду № 104941504, 21.06.2022, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
21.06.2022
Номер справи
914/3216/21
Номер документу
104941504
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

21.06.2022 Справа № 914/3216/21

Господарський суд Львівської області у складі

Головуючого судді Фартушка Т.Б. за участю секретаря судового засідання Полюхович Х.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом: ОСОБА_1 , Львівська область, м.Львів;

до Відповідача: Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Львівська область, м.Львів;

Третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Відповідача: Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Львівська область, м.Львів;

Третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача: Управління Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Львівська область, м.Львів;

про: визнання протиправним (недійсним) указу від 18.08.2020р. №250

Представники:

Позивача: ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 );

Відповідача: не з`явився;

Третьої особи 1: Галаз Ю.А. - представник (довіреність від 03.11.2021р. №05/139);

Третьої особи 2: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

27.10.2021р. на розгляд до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява за позовом ОСОБА_1 від 20.09.2021р. б/н (вх. №3506) до Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) про визнання протиправним (недійсним) указу від 18.08.2020р. №250.

Підставами позовних вимог Позивач зазначає порушення оскаржуваним Указом Відповідача чинного станом на час прийняття указу Статуту Української автокефальної Православної Церкви Святого Духа та Закону України "Про свободу та релігійні організації" щодо призначення керівника релігійної організації "Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії святого Духа у Залізничному районі міста Львова", а відтак, прав релігійної організації "Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії святого Духа у Залізничному районі міста Львова", оскільки така релігійна організація не входить до сфери управління Відповідача.

Актом Господарського суду Львівської області від 27.10.2021р. №144 під час розкриття конверта (пакет), надісланого від ОСОБА_1 виявлено недоліки, а саме відсутній додаток №2 до позовної заяви "Копія статуту парафії УАПЦ церкви Святого Духа, затверджена та завірена нач. Управління у справах національностей, міграції та релігії ЛОДА 18.05.2020".

Ухвалою Господарського сулу Львівської області від 01.11.2021р. у цій справі судом постановлено позовну заяву ОСОБА_1 від 20.09.2021р. б/н (вх. №3506 від 27.10.2021р.) залишити без руху; надати ОСОБА_1 десятиденний строк з моменту вручення ухвали для усунення недоліків поданої позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 23.11.2021р. у цій справі судом постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 21.12.2021р.; визнати явку повноважних представників Учасників справи в судове засідання обов`язковою; викликати в судове засідання повноважних представників Учасників справи.

Порядок та хід розгляду справи відображено в ухвалах Господарського суду Львівської області у цій справі.

Ухвалою суду у цій справі від 09.06.2022р. суд постановив залучити до участі у справі в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні Позивача Управління Львівсько-Сокальської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) (79005, Львівська область, м.Львів, вул.Грушевського, буд.2; ідентифікаційний код: 20848086; ел.пошта: info@gradleva.com); відкласти підготовче судове засідання на 21.06.2022р.; явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнається обов`язковою.

Відповідно до ст.222 ГПК України, фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу "Акорд".

Процесуальні права та обов`язки Учасників справи, відповідно до ст.ст. 42, 46 ГПК України, як підтвердили Позивач та представник Третьої особи 1 в судовому засіданні, їм відомі, в порядку ст.205 ГПК України клопотання про роз`яснення прав та обов`язків до суду не надходили.

Заяв про відвід головуючого судді чи секретаря судового засідання не надходило та не заявлялось.

Позивач в судове засідання з`явився, в судовому засіданні надав усні пояснення.

Представник Відповідача в судове засідання не з`явився, явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнавалась судом обов`язковою.

Представник Третьої особи 1 в судове засідання з`явилась, в судовому засіданні надала усні пояснення.

Представник Третьої особи 2 в судове засідання не з`явився, явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнавалась судом обов`язковою.

У поданій 27.10.2021р. за вх.№3506 до Господарського суду Львівської області позовній заяві від 20.09.2021р. б/н Позивач просить суд визнати протиправним (недійсним) указ від 18.08.2020р. №250. Підставами позову Позивачем визначено порушення оскаржуваним Указом Відповідача чинного станом на час прийняття Указу Статуту Української автокефальної Православної Церкви Святого Духа та Закону України "Про свободу та релігійні організації" щодо призначення керівника релігійної організації "Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії святого Духа у Залізничному районі міста Львова", відсутність необхідної кількості членів Релігійної організації на парафіяльних зборах, невходження Релігійної організації до сфери управління Відповідача, а відтак, порушення прав релігійної організації "Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії святого Духа у Залізничному районі міста Львова".

В судовому засіданні 19.04.2022р. Позивач наголосив, що підставами позову у цій справі є невідповідність оскаржуваного Позивачем наказу вимогам п.5.1. Статуту релігійної громади Львівської єпархії Української автокефальної Православної церкви Святого Духа у чинній станом на час постановлення Указу редакції, оскільки ОСОБА_2 не є у священному сані і про її обрання головою релігійної організації не було прохання віруючих. На запитання суду Позивач уточнив, що парафія є релігійною організацією.

Крім того, Позивач зазначив, що не всі викладені у позовній заяві обставини є підставами позову, а носять інформаційний характер.

У поданих 28.04.2022р. за вх. №8615/22 Поясненнях щодо позовних вимог від 20.04.2022р. б/н Позивач зазначає, що відповідно до протоколу зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа №2 від 24.11.2019р. він є членом цієї релігійної громади.

РО «Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова» утворилась в результаті реорганізації релігійної громади «Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа», яка була зареєстрована у ЄДРПОУ 17.03.1992р. Статут релігійної громади «Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа», був зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Львівської обласної ради №141 від 17.03.1992р. та 18.05.2000р. і на момент утворення Релігійної організації «Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова» був чинним.

28.10.2020р. Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА було зареєстровано Статут релігійної організації «Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова» у новій редакції та внесено зміни до ЄДРПОУ щодо чинного керівника релігійної громади. Дані дії були вчинені на підставі указу №250 від 18.08.2020р., який є протиправним, з підстав того, що указом від 20.11.1997р. митрополитом Львівським і Яворівським Петром було призначено протоієрея ОСОБА_1 настоятелем церкви Святого Духа парафії м.Львів, вул.Суботівська.

04.03.2003р. Предстоятелем УАПЦ Блаженнійшим Митрополитом Мефодієм був виданий Указ, відповідно до якого парафія Святого Духа у м.Львів, вул.Суботівська, 15 та настоятель митр.прот. ОСОБА_1 були підпорядковані під пряму юрисдикцію та захист Митрополиту Мефодію.

Відповідно до п.5.3. Статуту релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа (чинного на момент проведення зборів 16.08.2020р.) Настоятель завжди є головуючим на Парафіяльних Зборах.

Пунктом 5.9. Статуту передбачено, що Парафіяльні Збори складаються з членів, які утворюють дану парафію. Відповідно до реєстру затвердженого протоколом зборів №2 від 24.11.2019р. релігійна громада Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа налічує 296 членів.

З наведеного Позивач підсумовує, що вказані обставини порушують права Позивача та інших членів релігійної громади оскільки обмежують право участі у зборах та прийнятті рішень пов`язаних з діяльністю нашої релігійної громади.

Також, згідно доводів Позивача, державний реєстратор, всупереч імперативним приписам п.п.2, 3 ч.2 ст.6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», не перевірила документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів чи для відмови у державній реєстрації.

Крім того, Позивач і в позовній заяві зазначає, що ОСОБА_2 з 18.08.2020р. указом Управління Львівської єпархії Української Церкви (Православна Церква України) вих. №250 призначена керівником релігійної організації «Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова». Однак слід зазначити, що відповідно до Статуту релігійної організації дана посада є виборною, тобто керівника організації обирає громада на загальних зборах. Також слід зазначити, що згідно даних ЄДРПОУ Управління Львівської єпархії Української Церкви (Православна Церква України) та «Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова, є різними, незалежними юридичними особами, які самостійно приймають управлінські рішення.

Оскільки «Релігійна громада Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова не є структурним підрозділом чи філією Управління Львівської єпархії Української Церкви (Православна Церква України), Управління не наділене повноваженнями щодо призначення чи звільнення керівника даної юридичної особи.

Попри це Позивач звертає увагу суду на те, що на момент винесення Указу №250 діяв чинний Статут Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа, згідно п.5.1 якого, на чолі кожної парафії стоїть Настоятель в священичому сані, який на прохання віруючих призначається Єпархіальним Архієреєм на дану парафію. Оскільки ОСОБА_2 не є у священичому сані, то її призначення суперечить положенням Статуту та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» 23 квітня 1991 року № 987-ХІІ ОСОБА_2 у всіх правовідносинах від імені релігійної громади з третіми особами посилається на цей Указ, як на правовстановлюючий документ підтвердження своїх повноважень, вважаю що це є порушенням норм цивільного законодавства та моїх прав, як члена даної релігійної організації.

В доповнення до викладеного Позивач вказує на те, що протиправність указу від 18.08.2020р. №250 підтверджується і Статутом Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України), зокрема у п.п. б п.3.11 зазначено, що єпархіальний архієрей призначає і звільняє настоятелів і членів кліру парафій та подає на затвердження Священного Синоду ректорів духовних навчальних закладів, настоятелів (настоятельниць) монастирів. На момент винесення оскаржуваного Указу ОСОБА_2 не належала до жодної з перелічених категорій, оскільки не мала священичого сану. У п.п. и) п.3.11 зазначено, що єпархіальний архієрей приймає і звільняє штатних працівників Управління, однак керівник релігійної громади не є і не був штатним працівником Управління. Тобто, на момент видання указу №250 від 18.08.2020р. релігійна громада Української Автокефальної Православної Церкви «Святого Духа» не входила до складу УПРАВЛІННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПП (ПЦУ) ОСОБА_2 не була у священичому сані, не перебувала у штаті Управління, і жодним пунктом Статуту УПРАВЛІННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПП (ПЦУ) Відповідача не наділено повноваженнями призначати чи звільняти керівника юридичної особи, яка не була йому підпорядкована. Крім того, Статутом Відповідача взагалі не передбачена така процедура, як призначення керівника юридичної особи(релігійної громади).

З наведеного Позивач підсумовує про те, що прийняття оскаржуваного Указу мало для Позивача негативні правові наслідки. Зокрема, використовуючи Указ як доказ призначення на посаду керівника РО, ОСОБА_2 було подано заяву до органів поліції та оголошення у газету про втрату установчих документів релігійної громади. Такі дії дали підстави Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА не вимагати при внесенні змін до ЄДРПОУ оригіналів установчих документів. Крім того, Указ було використано як підставу для внесення змін до державного реєстру щодо керівника організації, зокрема ОСОБА_1 було змінено на ОСОБА_2 . Відповідно, такі зміни, в подальшому надали право ОСОБА_2 вчиняти правочини від імені юридичної особи, що теж несе негативні наслідки, як для Позивача так і для релігійної громади.

Таким чином, на думку Позивача, винесення даного Указу грубо порушує його права як керівника релігійної громади, оскільки, цим указом його протиправно, фактично звільнено з посади та призначено іншу особу, в супереч чинному статуту та законодавству. Отже, Указ винесений з порушенням чинного законодавства та положень Статуту релігійної організації, а відтак підлягає скасуванню.

Суд зазначає, що ухвалою Господарського суду м.Києва від 16.05.2022р. у справі №914/2805/21 за позовом ОСОБА_1 до Релігійної громади Львівської Єпархії Української Православної церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Духа у Залізничному районі міста Львова та до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні Відповідача-2: Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні Позивача ОСОБА_4 про визнання протиправними (недійсними) рішення загальних зборів, визнання протиправним та скасування розпорядження в частині судом постановлено призначити підготовче судове засідання, яке не відбулось у зв`язку із введенням Указом Президента України від 24.02.2022р. №64/2022 на території України воєнного стану, на 29.06.2022р.

Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно ч.3 ст.6 Закону України "Про доступ до судових рішень" суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як встановлено судом та вбачається із розміщеного на офіційному веб-порталі судової влади України Єдиного державного реєстру судових рішень 20.05.2022р. в Реєстрі за посиланням https://www.reestr.court.gov.ua/Review/104362874 оприлюднено повний текст ухвали Господарського суду м.Києва від 16.05.2022р. у справі №914/2805/21.

Згідно доводів Позивача, предметом спору у справі №914/2805/21 є визнання протиправним (недійсним) Рішення загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа від 16.08.2020, яке оформлене Протоколом №1 від 16.08.2020 і визнання протиправним та скасування (в частині п.1.6) Розпорядження Львівської обласної державної адміністрації №973/0/5-20 від 28.10.2020.

В судовому засіданні 18.05.2022р. у справі 914/3216/21 щодо підстав позову Позивач пояснив, що в іншій справі про оскарження протоколу парафіяльних зборів, яка перебуває на розгляді Господарського суду міста Києва (№914/2805/21), підставами позову, в тому числі, є невідповідність протоколу статуту Релігійної організації, учасником якої є Позивач, оскільки ні ОСОБА_7, ні ОСОБА_2 не мали повноважень на проведення таких та на обрання ОСОБА_2 керівником Релігійної організації, і невірно зазначена кількість членів релігійної організації та кількості присутніх на парафіяльних зборах, що, в свою, чергу свідчить про відсутність 2/3 голосів членів релігійної організації за рішення, прийняті на зборах, і ці підстави позову зазначені Позивачем у позовній заяві в справі №914/3216/21.

Позивач зазначив, що ці дві вищенаведені підстави позову збігаються в обидвох справах (у справі №914/3216/21 та у справі №914/2805/21).

З приводу викладеного суд звертає увагу, що і у позовній заяві Позивачем зазначено наступне:

«…

Як вбачається з Протоколу №1 загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа від 16.08.2020 року, збори проводились під головуванням декана Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православна Церква України) митрофорного протоієрея ОСОБА_7, який на момент проведення зборів не був ні Настоятелем даної парафії, ні її членом.

Відповідно до реєстру затвердженого протоколом зборів №2 від 24.11.2019р. релігійна громада Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа налічує 296 членів.

Як вбачається з протоколу №1 загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа від 16.08.2020 року, присутні на зборах 56 осіб, що становить менше ніж Ѕ членів релігійної громади.

Щодо Протоколу №1 загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа від 16.08.2020 року, то він укладений з численними порушеннями і підлягає скасуванню з наступних підстав.

Протоколу №1 загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа від 16.08.2020 року містить численні розбіжності в частині даних зазначених в протоколі і фактичних даних. Зокрема, у п.п. 1-5 в частині «Голосували» зазначено «за»-56, «проти» та «утримались» -0. Дана інформація не відповідає дійсності, оскільки я та інші члени релігійної громади, які брали участь у даних зборах по питаннях поставлених на голосування за даними пунктами голосували «проти» та «утримались», що не відображено у протоколі.

На момент проведення зборів ОСОБА_7 не був власником вищезгаданого майна та не був уповноважений власником на розпорядження та прийняття рішень щодо даного майна, отже винесення рішення про місцезнаходження релігійної громади за адресою м.Львів, вул.Суботівська, будинок 15, суперечить нормам чинного законодавства і порушує права власника щодо володіння майном.

Крім того, на момент винесення Указу №250 діяв чинний Статут Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа, згідно п.5.1 якого, на чолі кожної парафії стоїть Настоятель в священичому сані, який на прохання віруючих призначається Єпархіальним Архієреєм на дану парафію. Оскільки, ОСОБА_2 , не є у священичому сані, то її призначення суперечить положенням Статуту та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» 23 квітня 1991 року № 987-ХІІ

…».

Також суд зазначає, що до позовної заяви Позивачем, окрім копії Протоколу №1 загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа (Залізничний район м.Львів) від 16.08.2020р., долучено копію Указу Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 18.08.2020р. вих.№250 наступного змісту: «Цим указом відповідно до рішення загальних парафіяльних зборів релігійної громади Святого Духа Залізничного району м.Львова від 16 серпня 2020 року ОСОБА_2 призначається керівником релігійної організації «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) ПАРАФІЇ СВЯТОГО ДУХА У ЗАЛІЗНИЧНОМУ РАЙОНІ МІСТА ЛЬВОВА».». Текст Указу не оспорюється Учасниками справи.

Згідно з положеннями п.5 ч.1 ст.227 ГПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Суд зазначає і аналогічну правову позицію викладено, зокрема в пункті 3.16. Постанови Пленуму Вищого Господарського Суду від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», що господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов`язаної з нею іншої справи, що розглядалися іншим судом. При цьому пов`язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення.

Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв`язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов`язаних між собою справ різними судами або з інших причин.

Під пов`язаною з даною справою іншою справою розуміють таку іншу справу, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення.

Іншим судом є будь-який орган, що входить до складу судової системи України; іншим судом може вважатися й інший склад суду (одноособовий чи колегіальний) в тому ж самому судовому органі, в якому працює суддя (судді), що вирішує (вирішують) питання про зупинення провадження у справі.

Проаналізувавши матеріали справи та оцінивши докази в сукупності, заслухавши доводи представників Учасників справи, в тому числі зазначені Позивачем у позовній заяві підстави позову та наведені Позивачем в судових засіданнях 19.04.2022р. та 18.05.2022р. у цій справі доводи щодо підстав позову та їх часткову тотожність у справах №914/3216/21 та №914/2805/21, а також те, що згідно доводів Позивача, що визнається іншими Учасниками справи, оскаржуваний Указ прийнято «… відповідно до рішення загальних парафіяльних зборів релігійної громади Святого Духа Залізничного району м.Львова від 16 серпня 2020 року…», суд дійшов висновків про те, що справа №914/2805/21, яка розглядається Господарським судом м.Києва, є пов`язаною із справою №914/3216/21, оскільки в межах справи №914/2805/21 може бути надана оцінка підставам позову, які є частково тотожними із визначеними Позивачем у справі №914/3216/21, та, оскільки, згідно доводів Учасників справи, оскаржуваний Указ прийнято відповідно до рішення загальних зборів, то оцінка правомірності Рішення, оформленого Протоколом, передує наданню оцінки правомірності прийняття Указу.

При цьому, суд зазначає, що питання правомірності Рішення загальних парафіяльних зборів релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви Святого Духа від 16.08.2020, яке оформлене Протоколом №1 від 16.08.2020, не входить до предмета доказування у цій справі, а відтак, в суду відсутня можливість дослідити відповідність вказаного рішення вимогам Статуту парафії Львівської Єпархії Української Автокефальної Православної церкви Святого Духа у Залізничному районі міста Львова.

З врахуванням висновків суду щодо пов`язаності справ №914/2805/21 та №914/3216/21 суд дійшов висновків про об`єктивну неможливість розгляду цієї справи до вирішення справи №914/2805/21, а відтак, наявність правових підстав до зупинення провадження у цій справі до набрання законної сили судовими рішеннями у справі №914/2805/21, яка розглядається Господарським судом м.Києва.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 13, 14, 15, 120, 121, 227, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №914/2805/21.

2. Зобов`язати Учасників справи інформувати суд про результати розгляду справи №914/2805/21.

3. Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.

4. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в порядку та строки, визначені главою І розділу IV Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Повний текст ухвали складено 27.06.2022р.

Головуючий суддя Фартушок Т.Б.