Ухвала суду № 101139028, 14.06.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
160/9143/19
Номер документу
101139028
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

14 червня 2021 рокуСправа №160/9143/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Захарчук-Борисенко Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними дій на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено повністю.

Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо прийняття рішення “Про відмову у перерахунку пенсії” ОСОБА_1 від 27.05.2019 року за № 126/03.22-19 - протиправними.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області перерахувати та надалі виплачувати пенсію за ч. 3 ст. 57 - із визначенням середньомісячного заробітку за довідкою від 10 травня 2019 року за № 36, виданою Комунальним Закладом “Павлоградської міської лікарні № 1” Павлоградської ради, із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , починаючи з 01.06.2019 року, з урахуванням недоплачених сум.

З наявних матеріалів справи вбачається, що виконавчий лист по справі № 160/9143/19 видано 26.11.2019.

18.05.2021 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 , в якій заявник на підставі ч.1 ст.383 КАС України просить:

-визнати протиправним рішення “Про відмову у перерахунку пенсії” від 04.12. 2019 року за № 11132/03. 22-12, від 03.08.2020 року за № 14654-14741/Ф -03/8-0400/20 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м. Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427);

-зобов`язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м. Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427 виконати рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2019 року по справі № 160/9143/19 згідно зобов`язань перерахувати та виплачувати пенсію відповідно ч. 3 ст. 57 та ч.- із вище зазначенням середньомісячного заробітку за довідкою від 10 травня 2019 року № 36, виданою Комунальним Закладом “Павлоградської міської лікарні № 1” Павлоградської ради із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” редакція від 28 лютого 1991 року № 796-12 ОСОБА_1 , починаючи з 01. 06. 2019 року, з урахуванням недоплачених сум.

В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 зазначив, що брав участь у ліквідації наслідків аварії ЧАЕС -2 категорії. Внаслідок того, що позивачу виплачувалася пенсія у розмірі меншому від належного, 27.05.2019 останній звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії. На згадану заяву 27.05.2019 листом відповідача було надано відповідь вих. №126/03.22-19, якою позивачу було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії за віком, та вказало, що цей перерахунок начебто є невигідним. Вказані обставини вже підтверджені рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі № 160/9143/19 від 23.10.2019. Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії за віком, з метою збільшення розміру отримуваної пенсії за віком до рівня, передбаченого за законодавством, позивач звернувся до суду з відповідним позовом. Так, Рішенням суду відповідача було зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області перерахувати та надалі виплачувати пенсію за ч. 3 ст. 57 - із визначенням середньомісячного заробітку за довідкою від 10 травня 2019 року за № 36, виданою Комунальним Закладом “Павлоградської міської лікарні № 1” Павлоградської ради, із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , починаючи з 01.06.2019 року, з урахуванням недоплачених сум. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом «Про відмову в перерахунку пенсії» від 04.12.2019 за №1132/30.22-12 повідомлено ОСОБА_1 , що при виконанні рішення суду розмір пенсії призведе до зменшення, тому проводити перерахунок та надалі виплачувати пенсію за ч. 3 ст. 57 -із визначенням середньомісячного заробітку за довідкою №36 від 10.05.2019 недоцільно.

Окрім того, заявник зазначає, що при перерахунку було застосовано обмеження по першій складовій пенсії у розмірі 168 грн. 00 коп., попри те, що спеціальним законом не передбачено такого обмеження. При цьому відповідачем було порушено цілий ряд положень чинного законодавства України, тим паче, що рішенням не було встановлено жодних обмежень щодо розміру пенсії, яка підлягає перерахунку та наступній виплаті позивачу. Отже, дії відповідача щодо неналежного виконання рішення суду по справі №160/9143/19 є протиправними, необґрунтованими та такими, що порушують права позивача.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.05.2021 прийнято заяву до розгляду та призначено здійснювати розгляд вказаної заяви в порядку письмового провадження.

14.06.2021 до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшли письмові пояснення, в яких заперечує проти задоволення заяви, з огляду на наступне.

На виконання рішення суду ГУ ПФУ у Дніпропетровській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до рішення суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/19, який призводить до зменшення розміру пенсії. Пенсійний орган вказує, що ухвалою суду від 20.05.2021 було затверджено звіт про виконання рішення суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/19.

Окрім того, рішення суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/19 перебуває на примусовому виконанні та виконавче провадження не завершено.

За приписами частини 5 статті 383 КАС України у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у статті 383 КАС України, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання.

На підставі зазначеної норми, з огляду на відсутність необхідності проведення судового засідання, суд вважає за необхідне розглянути заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду в порядку письмового провадження.

Вирішуючи заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, суд виходить із наступного.

Відповідно до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Водночас, розділом IV КАС України врегульовано окремі процесуальні питання, пов`язані з виконанням судового рішення, та передбачено, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснює суд який його ухвалив. Способи судового контролю за виконанням судового рішення встановлені нормами статей 382 - 383 КАС України.

Так, частиною першою статті 383 КАС України передбачено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Аналіз зазначених норм свідчить, що КАС України передбачає такі види судового контролю за виконанням судового рішення:

- зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу (стаття 382 КАС України),

- визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (стаття 383 КАС України),

- оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, вчинених при примусовому виконанні рішення суду (стаття 287 КАС України).

З огляду на вищенаведене, у разі невиконання, неналежного виконання судового рішення, позивач має право вимагати вжиття спеціальних заходів впливу на боржника, передбачених законодавством про виконавче провадження та КАС України. Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.12.2019 №1132/03.22-12 «Про відмову в перерахунку пенсії» позивача повідомлено, що згідно рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/18 Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області зобов`язано перерахувати та надалі виплачувати пенсію за ч. 3 ст. 57 – із зазначенням середньомісячного заробітку за довідкою №36 від 10.05.2019, яка видана КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за поднаднормативний стаж роботи відповідно до ч. 2 ст. 56 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ОСОБА_1 , починаючи з 01.06.2019 з урахуванням виплачених сум.

Згідно ч. 2 ст. 56 Закону 796-Х-ІІ право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки -15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки -10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Частина 2 статті 27 Закону № 1058-ІV передбачає, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства (перша складова), а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до Закону № 1058-ІУ (друга складова).

При обчисленні розміру пенсії по першій складовій враховується трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року, обчислений на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", заробітна плата до цієї ж дати за періоди, передбачені статтею 65 зазначеного Закону, за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом всієї трудової діяльності і за весь період роботи з 1 липня 2003 року по 31 грудня 2003 року, або за 24 останніх місяці роботи перед зверненням за пенсією (до 01.01.2004 року ) або за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1986-1990 роки).Розмір цієї частини пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», не може перевищувати максимальний розмір пенсій, визначених Законом №1788 для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчим, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяла на день набрання чинності Законом №1058 з підвищенням на 12% відповідно до постанови КМУ від 20.11.2003 №1783(зі змінами, внесеними постановою КМУ від 11.03.2004 №312).

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2003 №544 було встановлено, що максимальний розмір пенсії за віком з 01.07.2003 становив 50 грн. Таким чином, з урахуванням цільової грошової допомоги, передбаченою постановою КМУ від 11.03.2004 №312 максимальний розмір пенсії по першій складовій не може перевищувати 168 грн. Тобто розмір пенсії по першій складовій обмежено 168,00 грн.

У листі від 04.12.2019 Пенсійний орган наводить розрахунок пенсії по другій складовій.

Коефіцієнт заробітної плати за період з 01.01.2004 по 31.01.2018 становить 1,53558. Стаж після 01.01.2004 становить 14 років 2 дні. Коефіцієнт стажу 0,14000.

946,85 грн. -розмір пенсії за віком (ст. 27), розрахований із застосуванням середньої заробітної плати працівників у галузях економіки України за 2014, 2015 та 2016, яка складає 4404,35 грн.,

483,30 доплата за понаднормовий стаж 45 років,

1598,15 грн. -загальний розмір пенсії по двох складових,

170,82 грн. -додаткова пенсія, особам віднесеним до 2 категорії ЧАЕС.

Загальний розмір пенсії на 01.06.2019 – 1768,97 грн.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 11.01.2021 №0400-010906-5/1977 “Про виконання рішення суду” повідомлено, що на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/18 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2019, доплата відсутня. Покладені судом зобов`язання вчинити дії виконані Головним управління виконані в повному обсязі.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є спеціальним законом - спеціальні норми якого є певною мірою “виключними”, тобто виключають із загального, необмеженого кола суб`єктів певну групу загального Закону.

Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796-ХІІ від 28.02.1991 року визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.

Так, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області при розрахунку пенсійних виплат у відповідності до прийнятого судом рішення застосовуються положення ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон №1058), які не передбачені висновком даного рішення суду.

Частина друга статті 27 Закону №1058 дає право вибору особі щодо умов та порядку застосування Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” або Закону “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, а не розрахунок основної пенсії.

Норми Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не містять жодних положень щодо обмеження частини пенсії, обрахованої відповідно до його положень за період роботи особи на територіях радіоактивного забруднений максимальною величиною 168,00 грн., передбаченою Кабінетом Міністрів України у Постанові “Про підвищення, розмірів трудових пенсій” від 15 квітня 2003 року № 544.

Аналогічна правова позиція наведена Верховним Судом у постанові від 09.04.2020 року у адміністративній справі № 560/869/17.

Починаючи з 01.01.2004 року, із впровадженням в Україні пенсійної реформи, призначення та перерахунок трудових пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, лише на підставі №796-ХІІ, без врахування положень Закону №1058-ІV, є неможливим; і навпаки - застосування окремих положень Закону №1058-ІV не є перешкодою до використання до цієї категорії осіб при обрахунку пенсії Закону №796- XII.

Законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Закон України від 09.07.2003 року № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 43 Закону України № 1058-IV передбачений перерахунок пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом.

Перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Умови щодо розрахунку основної належної пенсії Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII не передбачені. Передбачено лише застосування пільгових норм ст.ст. 56, 57 цього Закону. Також даним Законом не передбачена формула розрахунку належної позивачу основної пенсії відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України 1058-ІV, а визначено лише право вибору застосування пільгових норм, умов та порядку. Розрахунок здійснюється відповідно до ч. 1 ст.27 Закону №1058-ІV, враховуючи норми ч. 3 ст. 57 Закону України 1058-IV, відповідно діючого пенсійного законодавства, розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де:

П - розмір пенсії, у гривнях;

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях ;

Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону, враховуючи норми ст. 56 Закону України.

Відповідно до статті 67 Закону України 796-XII конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.

Крім індексації пенсії, яка здійснюється відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, у разі, якщо величина середньої заробітної плати в Україні за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, за минулий рік зросла, то з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується в порядку, встановленому частиною другою статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Вищезазначені умови є пільговою нормою для розрахунку пенсійних виплат особам, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Іншого не передбачено Законом України 796-XII та не передбачено Законом України 1058-IV, при застосуванні цих норм. інших обмежень не існує.

Крім цього, положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №3108-ІV, а не для встановлення пільг та обмежень.

Як встановив неодноразово Конституційний Суд України, у всіх випадках визнається верховенство спеціального Закону над загальними і першість мають норми саме спеціальних законів. Крім того, в жодному законі відсутні обмеження у 168,00 грн., як це зазначено у листі відповідача.

Отже, дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області за результатами виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/19 щодо обмеження належної ОСОБА_1 пенсії у сумі 168,00 грн. порушують його право на соціальний захист, у зв`язку з чим є протиправними.

Окрім того, суд вказує, що відповідно до висновку Верховного суду, викладеної у постанові від 27.03.2020 по справі №185/3453/17 (2-а/185/265/17) позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням середньомісячного фактичного заробітку на території радіоактивного забруднення.

Відповідно до частин першої та шостої статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 249 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Суд зазначає, що у резолютивній частині рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/19 суд зобов`язує відповідача перерахувати та надалі виплачувати пенсію за ч. 3 ст. 57 - із визначенням середньомісячного заробітку за довідкою від 10 травня 2019 року за № 36, виданою Комунальним Закладом “Павлоградської міської лікарні № 1” Павлоградської ради, із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , починаючи з 01.06.2019 року, з урахуванням недоплачених сум.

Як вбачається з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 04.12.2019 №0400-1132/03.22-12, розмір пенсії позивача з надбавками станом на 01.06.2019 становить 1768,97 грн.

Таким чином, дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо обмеження належної ОСОБА_1 пенсії та відмови відповідача у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до статті 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з визначенням середньомісячного заробітку за довідкою №36 від 10.05.2019, виданої КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради із збільшенням пенсії у розмірі 50 відсотків від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01.06.2019 є протиправними.

Зважаючи на положення наведених норм, суд вважає за доцільне заяву ОСОБА_1 задовольнити частково в частині визнання протиправним рішення “Про відмову у перерахунку пенсії” від 04.12.2019 року за № 1132/03. 22-12 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м. Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427) та зобов`язання відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м. Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427 виконати рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2019 року по справі №160/9143/19 згідно зобов`язань перерахувати та виплачувати пенсію відповідно ч. 3 ст. 57 та ч.- із вище зазначенням середньомісячного заробітку за довідкою від 10 травня 2019 року №36, виданою Комунальним Закладом “Павлоградської міської лікарні № 1” Павлоградської ради із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” редакція від 28 лютого 1991 року № 796-12 ОСОБА_1 , починаючи з 01. 06. 2019 року, з урахуванням недоплачених сум.

Що стосується визнання протиправним рішення “Про відмову у перерахунку пенсії” від 03.08.2020 року за № 14654-14741/Ф -03/8-0400/20 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, то суд зазначає що в матеріалах щодо розгляду заяви від 18.05.2021 про визнання протиправним рішення, дій вчинених Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі №160/9143/19, вказана відмова відсутня.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.248, 249, 383 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених відповідачем на виконання рішення суду у справі 160/9143/19 задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення “Про відмову у перерахунку пенсії” від 04.12.2019 року за № 1132/03. 22-12 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м. Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427) та зобов`язання відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровської області вул. Набережна - Перемоги, буд. 26 м. Дніпропетровськ, Код ЄДРПОУ 21910427 виконати рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2019 року по справі №160/9143/19 згідно зобов`язань перерахувати та виплачувати пенсію відповідно ч. 3 ст. 57 та ч.- із вище зазначенням середньомісячного заробітку за довідкою від 10 травня 2019 року №36, виданою Комунальним Закладом “Павлоградської міської лікарні № 1” Павлоградської ради із збільшенням пенсії у розмірі 50% від заробітку за понаднормативний стаж роботи відповідно ч. 2 ст. 56 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” редакція від 28 лютого 1991 року № 796-12 ОСОБА_1 , починаючи з 01.06.2019 року, з урахуванням недоплачених сум.

У задоволенні іншої частини заяви від 18.05.2021 відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 295 КАС України.

Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко