
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
05 жовтня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/4225/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Головка А.Б.,
за участю:
секретаря судового засідання – Ель Яагубі О.В.,
позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку для подачі до суду звіту про виконання судового рішення та накладення штрафу у справі №440/4225/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05.03.2019 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05.03.2019 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у проведенні з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 11/29 від 26.06.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 11/29 від 26.06.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії із врахуванням раніше виплачених сум; у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
15 лютого 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з заявою про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання ГУ ПФУ в Полтавській області подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі № 440/4225/20.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2021 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі № 440/4225/20 відмовлено.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2021 року у справі №440/4225/20 ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2021 року по справі №440/4225/20 скасовано та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.05.2021 заяву про встановлення судового контролю у справі №440/4225/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задоволено. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом одного місяця з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі № 440/4225/20.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16.07.2021 заяву про встановлення судового контролю у справі №440/4225/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області новий строк протягом одного місяця з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20. У задоволенні заяви про встановлення судового контролю у справі №440/4225/20 в частині накладення на начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області штрафу - відмовлено.
09 вересня 2021 року від ОСОБА_1 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла заява про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20, у якій просить: встановити Головному управлінню ПФУ в Полтавській області новий строк подання звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 протягом одного місяця з дня набрання цією ухвалою законної сили; накласти на начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області штраф у розмірі 40 прожиткових мінімум для працездатних осіб в сумі 95160 грн. шляхом стягнення половини суми штрафу, що становить 47580 грн. на користь ОСОБА_1 , іншу половину, що становить 47580 грн., стягнути до Державного бюджету України.
В обґрунтування заяви позивачем зазначено, що рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20, яке набрало законної сили, не виконане, заборгованість по виплаті пенсії в сумі 70719,29 грн ОСОБА_1 не виплачена. Вважає, що посадові особи боржника ігнорують встановлений в державі порядок виплати пенсій та умисно не виконують судове рішення, у зв`язку з чим ОСОБА_1 просить накласти штраф на керівника ГУ ПФУ в Полтавській області та встановити новий строк подання звіту про виконання рішення суду.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2021 року призначено заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 до розгляду у судове засідання на 11:00 04 жовтня 2021 року.
Заявник у судовому засіданні підтримав заяву про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20.
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Вирішуючи заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України; судове рішення є обов`язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Конституційний Суд України зазначив, що складовою права кожного на судовий захист є обов`язковість виконання судового рішення (абзац третій пункту 2.1 мотивувальної частини Рішення від 26.06.2013 року № 5-рп/2013). Це право охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13.12.2012 року № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25.04.2012 року № 11-рп/2012).
Конституційний Суд України у Рішенні від 26.06.2013 року взяв до уваги практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), який, зокрема, в пункті 43 рішення у справі “Шмалько проти України”, заява № 60750/00, від 20.07.2004 року вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду.
Крім того, у Рішенні від 15.05.2019 року № 2-р(II)/2019 Конституційний Суд України з посиланням на практику ЄСПЛ підкреслив, що визначене статтею 6 Конвенції право на суд було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне обов`язкове судове рішення не виконувалося на шкоду одній зі сторін; і саме на державу покладено позитивний обов`язок створити систему виконання судових рішень, яка була б ефективною як у теорії, так і на практиці, і гарантувала б їх виконання без неналежних затримок; ефективний доступ до суду включає право на те, щоб рішення суду було виконане без невиправданих затримок; держава та її державні органи відповідальні за повне та своєчасне виконання судових рішень, які постановлені проти них (пункт 84 рішення у справі “Валерій Фуклєв проти України” від 07.06.2005 року, заява № 6318/03; пункт 43 рішення у справі “Шмалько проти України” від 20.07.2004 року, заява № 60750/00; пункти 46, 51, 54 рішення у справі “Юрій Миколайович Іванов проти України” від 15.10.2009 року, заява № 40450/04; пункт 64 рішення у справі “Apostol v. Georgia” від 28.11.2006 року, заява № 30779/04).
На підставі аналізу статей 3, 8, частин першої та другої статті 55, частин першої та другої статті 129-1 Конституції України в системному взаємозв`язку Конституційний Суд України в пункті 2.1 мотивувальної частини Рішення від 15.05.2019 року № 2-р(II)/2019 констатував, що обов`язкове виконання судового рішення є необхідною умовою реалізації конституційного права кожного на судовий захист, тому держава не може ухилятися від виконання свого позитивного обов`язку щодо забезпечення виконання судового рішення задля реального захисту та відновлення захищених судом прав і свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави. Позитивний обов`язок держави щодо забезпечення виконання судового рішення передбачає створення належних національних організаційно-правових механізмів реалізації права на виконання судового рішення, здатних гарантувати здійснення цього права та обов`язковість судових рішень, які набрали законної сили, що неможливо без їх повного та своєчасного виконання.
Відповідно до ст. 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Аналогічні положення містяться в ст. 370 КАС України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Отже, обов`язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, статтями 14, 370 КАС України.
З метою забезпечення виконання судового рішення ст. 382 КАС України передбачено дві форми судового контролю за виконанням судового рішення: 1) зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення суду; 2) накладення на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, згідно з положеннями частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина друга статті 382 КАС України).
З аналізу зазначених норм законодавства слідує, що КАС України регламентовано право суду застосовувати інститут судового контролю шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду, визнання протиправними рішень, дій. Для застосування наведених процесуальних заходів мають бути наявні відповідні правові умови.
Таким чином, законодавець фактично наділив суд повноваженнями контролю за виконанням того, що для суб`єкта владних повноважень передбачив у своєму рішенні адміністративний суд.
Правовою підставою для зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення є наявність об`єктивних підтверджених належними і допустимими доказами підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю рішення суду залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль. При цьому суд, встановлюючи строк для подання звіту, повинен враховувати особливості покладених обов`язків згідно із судовим рішенням та можливості суб`єкта владних повноважень їх виконати.
Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 14.05.2020 у справі № 800/320/17, який в силу частини 5 статті 242 КАС України підлягає обов`язковому врахуванню судом першої інстанції.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05.03.2019 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05.03.2019 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у проведенні з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 11/29 від 26.06.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 11/29 від 26.06.2020 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії із врахуванням раніше виплачених сум; у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
15 лютого 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з заявою про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання ГУ ПФУ в Полтавській області подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі № 440/4225/20.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2021 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі № 440/4225/20 відмовлено.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2021 року у справі №440/4225/20 ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2021 року по справі №440/4225/20 скасовано та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.05.2021 заяву про встановлення судового контролю у справі №440/4225/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задоволено. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом одного місяця з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі № 440/4225/20.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16.07.2021 заяву про встановлення судового контролю у справі №440/4225/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України про зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області новий строк протягом одного місяця з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20. У задоволенні заяви про встановлення судового контролю у справі №440/4225/20 в частині накладення на начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області штрафу - відмовлено.
26 липня 2021 року до суду надійшов звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 /том 1 а.с. 161-162/.
У звіті зазначено, що у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відсутня можливість самостійно формувати бюджет та виділяти кошти із державного бюджету на фінансування пенсій, оскільки розпорядником коштів щодо виплати пенсій є Пенсійний фонд України. Боржник зазначає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області вкотре звернулося до Пенсійного фонду України з питання виділення коштів на виплату заборгованості ОСОБА_1 . У відповідь на звернення від Пенсійного фонду України надійшов лист, у якому вказано, що нараховані на виконання рішень суду кошти підлягають виплаті в межах затверджених бюджетних призначень на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду. На думку Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, невиконання судового рішення за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.
Таким чином, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20, яке набрало законної сили, в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за період із 05 березня 2019 року по 31 грудня 2020 року в сумі 70719 грн. 29 коп. на даний час боржником не виконано.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що з метою виконання рішення суду у цій справі Головне управління зверталося до Пенсійного фонду України із запитом № 1600-0404-5/35980 від 20.05.2021 щодо виплати заборгованості пенсії ОСОБА_1
17.06.2021 за №2800-030203-9/29057 отримано відповідь Пенсійного фонду України про те, що нараховані на виконання рішень суду кошти підлягають виплаті в межах затверджених бюджетних призначень на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суд. Пенсійний фонд України вказав, що виплата коштів на виконання рішень суду здійснюватиметься в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат.
Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Таким чином, виплати здійснює Головне управління Пенсійного фонду України винятково коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством.
На казначейських рахунках боржника відсутнє надходження коштів з Державного бюджету для фінансування видатків по судових рішеннях.
Таким чином, судове рішення не виконано Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області у спосіб, встановлений рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20, через відсутність коштів для здійснення відповідної виплати, при цьому, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області вживалися певні заходи з метою виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20.
Зважаючи на вищевикладене, необхідно встановити новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20.
В ході розгляду заяви судом не встановлено вини та умислу на навмисне невиконання рішення суду у справі в частині виплати пенсії ОСОБА_2 з боку керівника управління.
У спірних відносинах відсутня протиправна бездіяльність ГУ ПФУ в Полтавській області в особі його керівника щодо виконання рішення суду, а тому відсутні підстави для накладення штрафу на керівника управління за невиконання рішення суду.
З огляду на наведене та у зв`язку з встановленням відповідачу нового строку для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 суд дійшов висновку про недоцільність застосування до начальника Головного управління штрафу за несвоєчасне виконання судового рішення.
Таким чином, заява ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 підлягає задоволенню частково.
На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 256, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення штрафу за невиконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20 - задовольнити частково.
Встановити новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області звіту про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою подати звіт про виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі №440/4225/20.
В іншій частині заяви ОСОБА_1 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали до Другого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складено 11 жовтня 2021 року.
Головуючий суддя А.Б. Головко