Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як зменшити дебіторську заборгованість з 3 000 000 до 0 за рік

27 березня 2018 р.

Дебіторська заборгованість – це ризики, на які постачальники і виробники мають іти, зокрема, щоб підвищити рентабельність, постачаючи якомога більші об’єми продукції. Але де гарантії, що клієнти вчасно виплатять за вже отриманий товар? Реальні власники йдуть на крайні міри щоб не повертати борги, аж до того доходить, що ліквідують юр.особу, яка є боржником.

Як зменшити дебіторську заборгованість з 3 000 000 до 0 за рік

 

Для того, щоб відділити добросовісних клієнтів від шахраїв, недостатньо даних з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Цей реєстр дає лише інформацію про керівників, засновників і бенефіціарів, інформацію про місцезнаходження компанії тощо. До того ж, ЄДР не завжди актуальний. Інформація про банкрутство уже може бути в реєстрі Вищого Господарьского Суду України (Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду), а в ЄДР дані ще не оновлено.

Для з'ясування питання про надійність партнера необхідний набагато більший обсяг даних для аналізу: судова практика, фінансова і податкова інформація, в т.ч. стосовно “пов'язаних осіб” тощо. У нас в YouControl якраз зібрані всі ці дані і набагато більше (понад 50 офіційних джерел).

Така перевірка дозволила одному із наших клієнтів значно знизити дебіторську заборгованість.

В компанії А (на прохання клієнта ми її не називаємо), що займається виробництвом керамічної плитки, за деякий час виникла звичка: раз на півроку співробітники юридичного відділу почали приносити генеральному директору звіти про безнадійну дебіторську заборгованість (розмір якої сягнув близько 3 млн грн) для її списання.

Одночасно з цим компанія А не припиняла пошуки альтернативних методів вирішення цієї проблеми. Пройшовши важкий шлях держреєстрів, введення “капчі” для аналізу кожної компанії, юристи компанії зрозуміли, що отримати потрібну інформацію швидко дуже важко.

Досвідчений аналітик витрачає на збір актуального досьє 3 години, але таке досьє може бути актуальним максимум протягом тижня (а то і доби). Моніторити зміни по “проблемним” контрагентам в ручному режимі взагалі малореально. У цей скрутний момент для компанії на допомогу прийшов YouControl. Моніторинг приходить на пошту тоді, коли з’являються зміни. От, наприклад, зміни по одній із відомих компаній, по якій майже щоденно з’являються нові судові дані:

Компанія, придбавши ліцензійний доступ до YouControl, розробила на основі цих даних власну методологію виявлення контрагентів, які точно не повернуть кошти за відвантажену плитку. Також вона поставила актуальних контрагентів у моніторинг, щоб оперативно дізнаватися зміни про зміни, які з ними відбуваються. Приходити можуть судові рішення, дані про нових керівників і засновників, інформація про появу боргів в розділі “Виконавчі провадження” вкладки “Суди” та боргів зі сплати податків тощо.

Після запровадження такого підходу безнадійна дебіторська заборгованість за півроку скоротилась до 200 тис. грн. А за наступні півроку співробітники жодного разу не звітували про безнадійну дебіторку просто тому, що перестали постачати товари ризиковим контрагентам. Вони визначали їх за ризиковими факторами в даних, що відображаються в Досьє YouControl.

Спробуйте перевірити ваших контрагентів прямо зараз, і почніть із своїх боржників. Реєстрація в системі за один клік.

Перевірте безкоштовно 10 компаній після реєстрації
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’