Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як за 15 хвилин виявити податковий борг у постачальника

11 липня 2018 р.

Податковий борг — обов'язкове узгоджене грошове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), яке не було сплачено платником податків протягом 90 календарних днів, а також пеня, нарахована на суму цього грошового зобов’язання. Наявність податкового боргу, особливо на велику суму, може призвести до вилучення майна державою у постачальника задля погашення боргу контрагента. Список до вилучення може включати товар, який був оплачений вашою компанією. Відповісти на питання, чи не має у потенційного постачальника податкового боргу, а якщо і з'явиться — чи зможе він погасити його до того моменту, як справа дійде до виконавчих органів допоможе система YouControl.

Компанія А (на прохання клієнта ми її не називаємо), яка займається виробленням комбікорму, шукала надійного постачальника, за умови наявності у нього статусу платника ПДВ. Фахівець договірного відділу намагався якомога швидше проаналізувати кожного з потенційних постачальників, використовуючи державні реєстри. Проте, щоб отримати хоч малу частину всіх необхідних даних, він без кінця вводив “капчу”, на яку витрачав багато цінного часу та нервів. Тож, звернувшись зі своїм питанням до пошукової системи, він отримав оптимальне вирішення проблеми — використання можливостей YouControl.

Придбавши ліцензію, фахівець компанії А здійснив швидку перевірку обраних контрагентів за вкладками “Суди” та "Податкова" й виявив одного з постачальників, співпраця з яким могла стати причиною привернення уваги контролюючих органів і, як наслідок, втрати репутації компанії. Які ризикові фактори привернули увагу співробітника компанії та чому?

Зайшовши на картку компанії, в першу чергу, фахівець компанії А звернув увагу на термін її діяльності — більше 10-ти років. Це свідчить про досвід компанії на ринку та наявність в неї відгуків від її реальних клієнтів (у випадку, якщо досвід компанії менший за 2 роки — це причина вважати її ризиковою).

Далі співробітник компанії А переконався у відповідності КВЕД та побачив статутний капітал у розмірі 100 грн.

А також звернув увагу на те, що директор і власник в одній особі прописаний в Криму. Фахівець компанії А розуміє, що у разі виникнення будь-яких проблем з постачальником, буде набагато важче повернути власні кошти компанії у зв’язку з складною ситуацією, яка наразі існує в Криму.

Якщо аналізувати всю вищезазначену інформацію в комплексі, то всі фактори - достатня підстава, щоб вважати укладення договору небезпечним для компанії.

Аби впевнитись у точності власних переконань, фахівець компанії А не зупинявся на досягнутому й перейшов до більш детальної перевірки, відкривши наступну вкладку “Історія”. У вкладці він одразу ж звернув увагу на зміну юридичної адреси постачальника: тільки за 2016 рік — 2 рази.

Співробітника компанії А зацікавила причина таких змін. Тому він вирішив перевірити цю інформацію в наступній вкладці “Суди”, де присутнє єдине судове рішення, в якому йдеться про запит слідчого на тимчасовий доступ до речей і документів ряду компаній, серед яких знаходиться й обраний постачальник.

 

Згідно з судовим документом, постачальник знаходився на пільговій системі оподаткування. Тому він зобов'язаний мати площі для вирощування зернових культур, як виявилося при перевірці, їх в контрагента не було. Недбальство працівників ДПІ Болградського району Одеської обл призвело до ухилення від сплати податків постачальником в розмірі 2,4 млн грн. Відповідно до цього, контрагент не мав права перебувати на пільговій системі оподаткування.

У зв'язку з вищесказаним були призначені позапланові перевірки всіх тих компаній, які були зазначені в судовому документі. А також перевірки всіх контрагентів, які хоч якось зв’язані з цими підприємствами.

Цікавий факт: якщо перейти до вкладки “Зв’язки” та відфільтрувати пошук за критеріями “ПІБ” і “Директор або підписант”, можна помітити, що  директором одного з підприємств, яке фігурує в цій справі (ТОВ “Зелений капітал”) є той самий директор обраної компанії-постачальника — Гаркавенко Сергій.

Як бачимо, ТОВ “Зелений капітал” так само ухилилося від сплати податків на суму 900 000 грн.

Однак на цьому аналіз постачальника не припиняється. Співробітник компанії А переглядає іншу вкладку “Податкова” й помічає анульовану реєстрацію платника ПДВ за рішенням контролюючих органів. А також наявність податкового боргу в розмірі 1803 грн.

Використовуючи систему YouControl, компанія А розробила власну методику необхідних заходів для виявлення контрагентів, які займалися шахрайською діяльністю. Натомість вона отримала чудовий інструмент для швидкої перевірки потенційних постачальників на надійність та вагому користь у вигляді:

1. Економія. Така перевірка дала змогу вберегти компанію від зайвих витрат та появи безнадійної дебіторської заборгованості;

2. Репутація. Компанія змогла вберегти себе від позапланових перевірок з боку контролюючих органів.

3.  Час. Працівник компанії отримав спрощений доступ до необхідної інформації, зекономивши при цьому час, необхідний для перевірки й інших постачальників.

Якщо ви ще сумніваєтесь, чи варто заздалегідь перевіряти власне підприємство та контрагентів на наявність податкового боргу — спробуйте зробити це прямо зараз, і почніть із підозрілих компаній.

Реєстрація в системі за один клік.

Перевірте безкоштовно 10 компаній після реєстрації
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’