Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як успішно відмовитись від “тендеру без вибору” та знайти альтернативу

28 грудня 2017 р.

Восени 2016 року керівництво великого агрохолдингу А (на прохання клієнта ми їх не називатимемо) вирішило збудувати ще декілька приміщень. Для цього департамент з інвестицій визначив бюджет у 8 мільйонів гривень, опублікував технічне замовлення та оголосив тендер. Спочатку на тендер не було жодної реакції, а коли вже вкрай необхідно було розпочинати будівництво, компанія отримала відразу дві заявки. Проте не зважаючи на “палаючі” терміни, юристи все ж вирішили перевірити за допомогою YouControl, хто ж до них звернувся. І відмовили відразу обом компаніям.

Перевіримо компанії на пов’язаність

 

Дуже часто так трапляється, що у тендерах беруть участь декілька компаній, які фактично належать одним особам. Ця ілюзія вибору зазвичай приводить до того, що замовник обирає не найкращий за ціною та умовами варіант.

Для прикладу: Компанія-1 (пропозиція 120 000), Компанія-2 (пропозиція 70 000) Компанія-3 (пропозиція 65 000) та Компанія-4 (пропозиція 30 000). Якщо обирати між цими пропозиціями, то скоріше за все 4-та компанія програє (підозріло дешево). Також програє перша компанія (занадто дорого). Тобто фактично обиратимуть між другою та третьою. І все було б логічно.

 

Але якщо знати, що перші три компанії належать одній людині, а середня ціна +/- дорівнює тим самим 30 тисячам — все змінюється. Стає очевидно, що перша пропозиція створена спеціально для того, щоб друга та третя здавались не такими вже й великими, нібито середньоринковими.

 

Тому перше, що потрібно зробити організатору тендеру, — це дослідити компанії на пов’язаність. Для цього йому потрібен інструмент«Перевірка на причетність» та 1 хвилина.

 

Заходимо в інструмент (це можна зробити або з робочої панелі “Мій YouControl”, або через головне меню).

Вводимо коди ЄДРПОУ компаній, перевіряємо щоб всі необхідні фільтри були увімкнені та натискаємо кнопку “Знайти зв’язки між двома контрагентами”.

Спостерігаємо результат. Обидві компанії мають одного засновника, а також одного й директора. Подвійний збіг.

Юристам агрохолдингу цього вистачило, щоб вирішити не співпрацювати з фірмами, які ще з дверей намагаються обдурити замовника. Але якщо б вони були більш допитливими, вони б знайшли ще багато доказів того, що від цих компаній варто триматись подалі. Ми писали про одну з цих фірм в іншій статті (бінго! клієнти YouControl відмовили їм двічі, тож сумарний виграш доброчесних бізнесменів становить 8,3 мільйони гривень). Насолодитись подробицями кейсу можна в статті «Збережене = зароблене: як користувач YouControl не втратив 300 тисяч гривень та уникнув судової тяганини».

 

Знайдемо альтернативних підрядників

 

Скористаємось для цього інструментом «Ринки». Доступ до нього — з головної робочої панелі “Мій YouControl”.

Уважно заповніть всі поля: стан, регіон та КВЕДи. Наприклад, вам потрібні будівельні компанії Запоріжжя та області, які не перебувають в процесі припинення. Потім натисніть «Сформувати звіт».

Ви отримаєте список з ТОП-25 компаній за вибраними параметрами. Рекомендуємо перевіряти кожну з тих фірм, які вас зацікавлять.

Наш клієнт так і зробив та знайшов собі гідного підрядника.

Перевірте безкоштовно 10 компаній після реєстрації
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’