Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Колега — шахрай: як викрити його до того, як він вас обчистить

16 березня 2020 р.

В невеличку компанію влаштувався новий співробітник на вакансію дизайнера. Швидко знайшовши спільну мову з колегами, він почав брати в борг невеликі суми грошей (від 100 до 500 грн). А з першої зарплати чесно віддав все позичене.

Працюючи другий місяць новопризначений дизайнер ні у кого нічого не брав, ба навпаки: завів гарні стосунки з власником, директорами й топменеджментом.

На третій місяць, заручившись достатньою довірою й підтримкою своїх колег, він починає позичати великі суми коштів у кого скільки може.

Відтак, набравши кругленьку суму, боржник виправдовувався: "Дома стався форс-мажор, я все віддам з лихвою, обіцяю". Але наступного ж дня не вийшов на роботу. За його телефоном ніхто не відповів, а вказана домашня адреса виявилася липовою.

Як думаєте, скільки кишень він вже встиг "почистити"?

Як перевірити, чи колега не шахрай?

Виявити шахрая, особливо досвідченого, котрий вміє втертись у довіру, справа непроста. Однак, якщо він вже “засвітився” у стосунках з правоохоронцями, то є реальні шанси виявити.

Описаної вище історії користувач YouControl, на жаль, не уник та, як і всі, дав у борг “товаришу”. Але згодом, перевіривши його у модулі “Фізичні особи”, зрозумів, у чому була справа.

Здійснивши перевірку за ПІБ, натикаємося на запис в реєстрі “Осіб, що переховуються від органів влади”. Виявляється, що особа обвинувачена за статтею 190 ККУ. Це звичайнісіньке шахрайство. 

Виявляється, він у розшуку ще з 2018 року.

Не вірте красномовним фразам, довіряйте фактам – вони розкажуть про людину краще за слова. 

Якщо ваша компанія користується YouControl, впевнено перевіряйте не лише партнерів, а й колег, коли відчуваєте ризик.

Перевірте безкоштовно 10 компаній після реєстрації
Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’