Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як зловити корупціонера за два кліки

14 вересня 2017 р.

Як зловити корупціонера за два кліки

Традиції використання різноманітних схем в українських державних підприємствах — ні для кого не новина. Проте, Державне агентство з питань електронного врядування спільно з Міністерством юстиції відкрили дані про бенефіціарів компаній і багато схем почали спливати на поверхню.

 

Так, нещодавно розслідувачі з сервісу Дозорро виявив директора одного з державних підприємств, який замовляв насіння… у самого себе. Ви можете ознайомитись із повним детальним розслідуванням за посиланням: Ґрунт під своє насіння.

 

В нашій системі інформація про бенефіціарів була завжди, тому наші клієнти добре знають, як із нею працювати. Але ми ще раз розкажемо, як швидко виявити любителя махінацій з державними коштами у системі YouControl.

 

Припустимо, у нас є умовні Державне підприємство “ІСКРА”, яке замовляє певний товар чи послугу у фермерського господарства “АЛЬЯНС”.

 

Обираємо інструмент “Пошук на причетність” та вводимо ці два підприємства у поля для пошуку:

 

Пошук показує нам, що ці підприємства в системі пов’язані за номером телефону. Це може бути номер телефону в офісі, мобільний номер директора або бухгалтера (так і виявилось в результаті).

 

Розбираємось далі. Якщо ми відкриємо вкладку “Зв’язки” у картці ДП “Іскра”, ми побачимо, що або деякий Юрков Володимир Іванович керує двома підприємствами одночасно, або ми маємо унікальний збіг, який можливий лише в межах статистичної похибки (надзвичайно малоймовірний).

 

Причому, фірма “Альянс”, якою керує пан Юрков, йому ж і належить (можна навіть подумати, що навпіл із сином, або це ще один дивний збіг).

 

Звичайно, все це не є доказами для суду. Але хоча б задля збереження репутації пану Юркову варто було б відмовити своєму “повному тезці” у контракті. Або принаймні звернутись до уповноваженого органу та повідомити про конфлікт інтересів.

 

Як ви бачите, шукати бенефіціарів компаній в системі YouControl фантастично просто: треба лише відкрити картку компанії.

 

Спробуйте знайти пов’язані компанії в YouControl просто зараз!