Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як заробити $100 млн на Amazon: співробітники великих компаній крадуть дані за максимумом

23 жовтня 2020 р.

Як заробити $100 млн на Amazon: співробітники великих компаній крадуть дані за максимумом

Найбільші компанії здаються “гігантами”, невразливими для зовнішніх ворогів і конкурентів. Але диверсія зсередини може виявитися не менш ефективною. І ефектною – якщо судити за гідними кіносценарію схемами великих афер, організованих співробітниками.

 

Чим більше підприємство – тим складніше відстежити приватні, дрібні порушення. А внутрішнє шахрайство робить корпораціям мільйонні збитки. Причому навіть ті бізнеси, які професійно працюють з даними, не застраховані від цього. Яскравий приклад – операція фахівців e-commerce в змові з колишніми співробітниками Amazon. Вони три з гаком роки отримували хабарі за розкриття даних компанії.

Згідно зі звинуваченнями, лише 6 осіб змогли викрасти терабайти конфіденційних даних і заробити понад $100 мільйонів. Як вони це зробили?

 

Інсайдери Amazon фальсифікували рейтинги продуктів на маркетплейсі й підробляли відгуки покупців.

Потрібно вивести магазин в ТОП позитивних оцінок користувачів? Досить заплатити за видалення негативних відгуків.

Хочеш усунути конкурента у своїй товарній ніші? На його сторінці “раптово” виникають негативні оцінки, а товари знімаються з продажу.

За допомогою таких “конкурентних переваг” одні магазини втрачали клієнтів, інші процвітали, а співробітники компанії заробили неабияку “надбавку” до зарплати.

 

Після розкриття махінації Amazon опублікував заяву про початок розслідування і політкоректно додав, що дії нечесних співробітників не зменшують чесних зусиль усіх інших. Бажання компанії зберегти реноме зрозуміло, але зверніть увагу на інший аспект. Цей випадок Amazon показав, що від внутрішнього шахрайства не застрахований жоден бізнес, навіть такий розвинений і сильний. Проблема витоку даних актуальна для компаній різних розмірів та сфер діяльності, від телекомунікаційних підприємств до банків. Ми писали про це в спеціальній статті з прикладами історій відомих компаній: "Злочин і покарання: історії про крадіжку корпоративних даних".

 

Практично єдиний спосіб мінімізувати ризик шахрайства всередині компанії – це циклічна перевірка та моніторинг співробітників. Превентивні заходи набагато дешевші, ніж вирішення фінансових та репутаційних проблем постфактум. Тим більше, що перевірка будь-якого фізособи в YouControl займає лічені хвилини (покрокова інструкція). Досить вказати ПІБ – і перед вами з'явиться досьє з фактами біографії, виявленням чинників ризику і зв'язків з фізичними та юридичними особами.

 

Ще простіше – замовити Експерт-досьє, що охоплює всі сторони життя і ділової репутації будь-якої людини: коло зв'язків, участь в групах і організаціях, власність, інформацію про родинні зв'язки. Це заощадить сили та час на пошук інформації, а головне – ви будете впевнені, що отримали вичерпні відомості та аналітичні висновки з них.

 

Багато компаній автоматизують ці процеси за допомогою спеціальних сервісів або замовляють професійну оцінку ризиків. Наприклад, експерти YouControl надають таку послугу, аналізуючи інформацію з понад 100 офіційних джерел.

 

Актуально: Як отримати детальне досьє на контрагента.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’