Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як за допомогою YouControl знайти пов’язані між собою компанії

25 вересня 2017 р.

Як за допомогою YouControl знайти пов’язані між собою компанії

Нещодавно YouControl знову здобув публічного визнання державними органами та був рекомендований Державною фіскальною службою України як надійне джерело для перевірки контрагентів на пов’язаність.

 

Про це зазначено в інформаційно-аналітичному журналі «Вісник. Право знати все про податки і збори», офіційному виданні ДФС України: Розділ 4. Визнання осіб пов’язаними для цілей трансферного ціноутворення. В матеріалі наведені всі критерії, за якими компанії визнаються пов’язаними відповідно до податкового законодавства України, включно через сімейні зв’язки и та фінансові зобов’язання.

 

Поки що можливості YouControl не завжди дозволяють знайти зв’язок між родичами (хіба що двоє осіб, зареєстрованих за одною адресою), тому ми зосередимось на найбільш розповсюдженому критерію пов’язаності — через  володіння корпоративними правами.

 

Як виглядає ланцюжок пов’язаних компаній та як його швидко побачити за допомогою YouControl?

 

Отже, розглянемо для цього один з критеріїв Податкового кодексу:

— юридична особа безпосередньо та/або опосередковано (через пов’язаних осіб) володіє корпоративними правами іншої юридичної особи у розмірі 20 і більше відсотків”.

 

 

 

Поки ланцюжок складається з двох компаній, все дуже просто: 80% > 20%, отже, компанії пов’язані.

 

Візьмемо трохи більший ланцюг.

 

 

Компанії А та Б пов’язані між собою (50%). В та Г також пов’язані між собою (90%).

 

Як порахувати, чи пов’язані між собою А та В? Перемножуємо частки володіння: 0,5*0,15*100% = 7,5% < 20%. Тобто за законом А та В не визнаються пов’язаними, хоча, безперечно, зв’язок між ними є.

 

На практиці схеми часто складаються із значно більшої частини ланок, аніж із трьох-чотирьох. Візьмемо реальний приклад з практики та покажемо, як швидко знайти пов’язані компанії.

 

Для цього продемонструємо відкриту інформацію про вже відоме нашим користувачам ПП “Константа-Захід”.

 


 

Переглянемо його картку (вкладка “Досьє”) і побачимо, що засновником компанії є інша фірма, ТОВ “Гладіс ДЛ”. Відкриваємо її картку, знову шукаємо в “Досьє” засновників, знову відкриваємо їх картку…

 

Так до того часу, поки не дійдемо до кінцевого і остаточного бенефіціара — фізичної особи: Радика Івана Львовича.

 

Ось так виглядає шлях до нього:

 

 

 

Якщо замість того, щоб почергово відкривати картки кожної компанії, ви зайдете у вкладку “Зв’язки” у картці ПП “Константа-Захід”, отримаєте таку картину.

 

 

 

В такому випадку ви не тільки дізнаєтесь, що компанія “Маркон-холод” заснувала фірму “Гладіс ДЛ”, а побачите всі компанії, які були засновані ТОВ “Маркон-холод”.

 

З’ясувавши ланцюг пов’язаності далі ви можете порахувати відсотки володіння і з’ясувати, які компанії будуть за законом визнаними пов’язаними.

 

Щоб не заплутатись, вимкніть усі фільтри, окрім “Засновники та бенефіціари”.

 

 

 

Як бачите, шукати пов’язані компанії з YouControl надзвичайно просто. Саме тому нас і рекомендують!


 

Спробуйте знайти зв’язки цікавої вам компанії просто зараз!