Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Як ефективно перевірити постачальника на надійність?

24 травня 2018 р.

Як ефективно перевірити постачальника на надійність?

Вважається, що якість виконання послуг компанії може безпосередньо залежати від обраного партнера. Наразі складно знайти надійного постачальника, який не порушував би терміни та чесно виконував свою роботу, без відповідних інструментів пошуку. Тож як обрати надійного постачальника серед інших, аби він відповідав усім критеріям та добре впливав на подальшу діяльність компанії?

Кожний підприємець ставить за мету зібрати якомога більше інформації про контрагента перед тим, як укласти з ним договір. Це робити необхідно, особливо коли підприємство працює з великими сумами. YouControl допомагає повністю проаналізувати постачальника з легкістю, при цьому зекономивши власні кошти та час.

Важливо! Перевіряти необхідно навіть компанії із гучними назвами, які афілійовані із крупними брендами. Також важливо перевіряти компанії, з якими ви вже співпрацювали. За період, починаючи з останньої вашої угоди, компанія могла бути захоплена рейдерами, які звернуться до вас першими. Вони матимуть надію, що ви внесете передплату за послуги без перевірки, бо у вас вже є історія вдалої співпраці.

Будьте уважні!

Що саме потрібно перевіряти?

1. Статус контрагента.

Чи не припинила компанія свою діяльність, згідно з даними ЄДР і відомостями стосовно документів про банкрутство у ВГСУ.

2. Скільки років контрагент перебуває на ринку.

Якщо підприємство працює понад 20 років — це підкреслює надійність обраного постачальника й на це варто звернути увагу.

3. Скільки років обраний постачальник займається своєю діяльністю.

Наприклад, якщо компанія існує 22 роки на ринку. З них 20 років вона займалася певним видом діяльності та вже має за плечима певну клієнтську базу. Але з часом вона вирішує перейти на інший вид діяльності. Це може стати ризиковим фактором, так як через недосвідченість компанія може порушити строки виконання договору та інше.

Набагато краще, коли компанія займається одним видом діяльності протягом усього терміну свого існування. Це виступає гарантією якості роботи. Тож слід уважно перевіряти останні роки діяльності компанії, аби бути впевненим в її професіоналізмі.

4. Відсутність повноважень у керівника, чи мають керівник/підписанти компанії будь-які обмеження своїх повноважень.

Ці фактори є ризиковими при укладанні угод. Вони вважаються підставою для визнання договорів недійсними в судовому порядку з подальшими наслідками (зрив поточного проекту, фінансові втрати тощо). Тобто факт укладення договорів з особою, що не має повноважень, може призвести до великих збитків компанії.

5. Належність до групи компаній.

Чи дійсно контрагент є частиною великої мережі підприємств, які мають репутацію, що перевірена часом.

6. Адреса реєстрації компанії.

Місцезнаходження постачальника може розповісти багато про його статус на ринку. Навряд чи ви захочете довіряти контрагенту, який:

•  розташований у квартирі. При умові, що це компанія, що займається саме виробництвом продукції. Проте, якщо мова йде про будь-яку консультацію (адвокатське бюро, нотаріус), то в квартирі може перебувати юрист або адвокат – це нормально, за умови присутності місцезнаходження даної фірми в ЄДР;

•  існує за адресою “трансформаторної будки”, що значиться як місце масової реєстрації (а такі випадки бувають, повірте);

•  зареєстрований в зоні АТО чи в Криму. З такою компанією ризиково працювати, тому що у разі непередбаченого випадку ви навряд чи зможете повернути свої гроші назад.

7. Участь компанії у тендерах.

Чи вигравав постачальник у тендерах та на які суми брав на себе зобов'язання за договорами.

8. Судові рішення та виконавчі провадження.

Відкриті виконавчі провадження у сукупності з аналізом судових рішень. Наприклад, якщо до контрагента були претензії щодо ненадання ним послуг, відповідно, така компанія може нести ризики для господарської діяльності.

Будьте уважними з контрагентами, які присутні у кримінальних рішеннях (навіть у вигляді третьої особи).

9. Наявність відповідних ліцензій у контрагента.

Кожен постачальник намагається якомога швидше переконати клієнта у тому, що всі угоди будуть виконані належним чином. Однак є певні ризики факту укладання договору з постачальником, у якого відсутні відповідні ліцензії. Якщо фірма була позбавлена ліцензії на якийсь із видів діяльності, вона змушена згорнути певний вид послуг, при цьому контрагенти даної компанії втратять можливість використання податкового кредиту. Тож якщо ви вирішили укласти договір з будь-якою компанією, спочатку переконайтеся у наявності діючих ліцензій.

10. Податки.

Інформація ДФСУ про наявність/розмір податкового боргу. Податковий борг є явним показником доброчесності будь-якої компанії. Якщо компанія з якихось причин уникнула сплати податків (не захотіла платити/спроба перехитрити податкову), то виявивши цей факт, податкова має повне право податкової застави на всю суму боргу цієї фірми.


Дані щодо анулювання реєстрації платника ПДВ. Якщо ви є платником ПДВ, то потрібно уважно стежити за тим, щоб контрагенти вашої компанії були платниками так само. Це забезпечує фінансове здоров'я компанії.

11. Ненадійні зв'язки.

Якщо постачальник має проблемні зв'язки – це свідчить про ненадійність та можливі ризики для вашого підприємства при укладанні договору.

На прикладі зображення нижче бачимо, що один директор керує понад 20 компаніями, що є фактично неможливим. Це свідчить про те, що людина або підставна, або дані підприємства мають ознаки фіктивності (створені для тимчасової угоди та продовжують існувати надалі). Далі дивимось на адресу масової реєстрації та помічаємо, що в одній будівлі знаходиться багато підприємств. Саме ці два головних чинника свідчать про те, що контрагент насправді є ризиковим.

Наші постачальники – це наші продукти, їх якість і задоволення наших клієнтів. Ретельно перевіряйте ваших постачальників, щоб захистити від ризику себе і свій бізнес.

50% цієї інструкції легко перевірити за допомогою безкоштовної ліцензії OpenData.

Почніть перевіряти прямо зараз!