Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Відкриті дані, які спростять роботу малого та середнього бізнесу

6 серпня 2020 р.

Відкриті дані, які спростять роботу малого та середнього бізнесу

Відкриті дані — ресурс, що з часом лише примножується. Бізнес виграє, коли використовує для прийняття рішень і виконання процесів доступні дані. 

 

Сервіси на основі відкритих даних допомагають роботі компаній всіх сфер і розмірів — від великої логістичної компанії до маленького локального підприємства. З такими сервісами підприємці можуть вирішити найрізноманітніші питання:

 

• Готувати угоди з контрагентами, базуючись на точній інформації з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців і громадських формувань (ЄДР). А саме про повну та скорочену назву, дані директора і засновників, КВЕДи, адресу реєстрації тощо.
Кейс: підписантом до угоди на 500 000 грн вказано Петренка П., який відповідно до статуту має обмеження по сумі в 100 тис. грн. Якщо він не виконає зобов'язання, в суді буде важко довести свою правоту. 

 

• Приймати зважені рішення перед початком співпраці. 

Перед тим, як підписувати важливі угоди, оплачувати товари та послуги контрагента — перевірте, чи немає ризиків. Негативних варіантів розвитку подій багато: початок процедури банкрутства, обвинувачення контрагента в кримінальних справах, відсутність ліцензії на певний вид діяльності чи навіть свідоцтва платника ПДВ, компанії-одноденки... Як розпізнати ризики? Читайте нижче чек-ліст.

 

• Бути в курсі всіх змін, не чекаючи, поки контрагент сам розповість. Якщо ви працюєте з контрагентом тривалий час ‒ корисно перевіряти зміни в діяльності регулярно. Наприклад, появу судових справ та боргів. 

 

Використовувати відкриті дані корисно у всіх видах бізнесу і підприємствах, незалежно від розміру. Компанії втрачають 5% прибутку через те, що приймають рішення, не знаючи всієї інформації.

П'ять відсотків для компанії як з великим оборотом коштів, так і з малим — однаково значна сума.

 

 

Що перевіряти: чек-ліст

 

• Чи справді зареєстрована юридична особа.
Ризик: співпраця з компанією-химерою.

 

• Хто в компанії директор і підписант.
Ризик: підписати угоду з неуповноваженою на це особою або з формальним директором десятьох інших компаній.  Якщо директор формальний, то він буде піддаватися впливу третьої людини, яка юридично не є стороною угоди. 

 

• Місце реєстрації компанії.
Ризик: якщо адреса, наприклад, фабрики — житловий комплекс або гаражний масив, це може свідчити про фіктивність підприємства. А з “пропискою” в зоні операцій об’єднаних сил — ризик уваги з боку правоохоронців до вашої фірми та складнощі при появі судових спорів.

 

• Фінансовий стан.
Ризик: якщо компанія розпочала процедуру банкрутства, вона може не виконати свої фінансові зобов'язання. Якщо плануєте тривалу співпрацю — перевіряйте також власність (нерухомість, транспорт) і торгові марки за потреби.  

 

• Ліцензії та дозволи.
Ризик: робота з контрагентом, що не має відповідних дозволів та ліцензій, тягне за собою юридичні наслідки і для вас. Починаючи від втрат через невиконання зобов'язань, закінчуючи кримінальною відповідальністю в якості  співучасника.

 

• Репутація.
Ризик: якщо контрагент під санкціями, має в минулому багато судових справ з претензіями до його роботи, боргів — це свідчить про його ненадійність, як заліковка з поганими оцінками про неуспішність студента. 

 

 

Де шукати інформацію

 

Перевіряти можна, як мінімум, трьома способами: 

 

• Просто в Google. Ввести ім’я та прізвище людини, назву компанії. Ключові слова, за якими шукаєте інформацію, можна змінювати.  Наприклад, можна ввести повну назву компанії, скорочену, українською, російською або англійською. Людину можна шукати з повним або скороченим ПІБ. 

Також інформацію можна шукати за новинами, картинками або звичайним пошуком.

 

• Шукати в офіційних державних реєстрах. Наприклад, можна перевірити інформацію про компанії-банкрути, судові рішення, отримати дані з реєстру корупціонерів або дані з реєстру щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Можна пошукати дані у податкових сервісах на sfs.gov.ua. Тут за реквізитами компанії або фізичної особи можна знайти інформацію про сплату податків та наявність свідотства платника ПДВ.

 

• Також на youcontrol.com.ua можна знаходити досьє компанії та користуватися даними, що вказані вище, та аналітикою. 

Система аналізує зв’язки між компаніями і людьми, може розрахувати можливість настання банкрутства компанії, є оцінка позиції компаній на ринку України та автоматичний моніторинг даних. Варто розуміти, що дані постійно змінюються. Те, що ви перевіряли місяць назад, — може бути вже не актуально. 

Плюс — в системі можна перевіряти компанії з-за кордону (20 країн ЄС, Великобританія та Росія). 

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’